Hisse senedi vadeli işlemleri büyük bir perakende kazanç haftası öncesinde yükseldi – Borsa – Finans Haberleri

Hisse senedi vadeli işlemleri büyük bir perakende kazanç haftası öncesinde yükseldi

NYSE katındaki tüccarlar, 6 Mayıs 2022.

Kaynak: NYSE

Hisse senedi vadeli işlemleri, yüksek bir notla sona eren bir haftalık keskin kayıpların ardından ve perakendeciler için büyük bir kazanç haftası öncesinde Pazar akşamı yükseldi.

Dow Jones Sanayi Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 89 puan veya %0,3 yükselirken, S&P 500 vadeli işlemleri %0,4 arttı. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.6 yükseldi.

Cuma günü Dow 466,36 puan veya %1,47 yükselirken, S&P 500 %2,39 yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi %3.82 yükseldi ve Kasım 2020’den bu yana en güçlü bir günlük kazancını kaydetti. Yine de, üç ortalamanın tümü haftalar kaybetti.

Kazançlar, yatırımcıların S&P 500’ün neredeyse ayı piyasası bölgesine indiği hisse senetleri için kötü bir haftayı kapatmak için ralli moduna girmesiyle geldi.

Bununla birlikte, rallinin ne kadar süreceği veya bu yılki düşüş trendi diplerinden önce hisse senetlerinin daha ne kadar düşmesi gerektiği görülmeye devam ediyor.

Quincy Krosby, “Ayı piyasalarının tarihi, Fed’in faiz artırım döngüsüne yeni başladığı ve talebin daha da geri çekilmesi için finansal koşulların sıkılaşmaya devam etmesini istediği gerçeğiyle birleştiğinde, bu ralli büyük olasılıkla zayıflayacak” dedi. , LPL Financial’ın baş sermaye stratejisti.

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

Yine de bazı yatırımcılar ve analistler, dip içeride olsun ya da olmasın, piyasanın şu anki en düşük seviyelerinde iyi alım fırsatları olduğunu söylüyor.

Defiance ETF’lerin CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Sylvia Jablonski CNBC’ye verdiği demeçte, “Burada dibi görmüyorum, ancak burada ortalama dolar maliyeti için bir fırsat var” dedi. “Bir yığın nakde oturuyorsanız, enflasyon nedeniyle kayıpları kilitliyorsunuz. İnandığınız hisse senetlerine veya varlık sınıflarına yatırım yapmak… Dow ve S&P’nin altı ay ila bir yıl sonra düzeltme bölgesinde olması pek olası değil.”

Perakende kazanç sezonu, bu hafta Walmart, Target ve Home Depot dahil olmak üzere ilk çeyrek sonuçlarını bildirecek birkaç büyük kutu perakendecisiyle başlıyor. Başka yerlerde Deere, bir avuç teknoloji şirketiyle birlikte güvertede.

Yatırımcılar ayrıca bu hafta perakende satış verilerini de izleyecekler ve bu onlara perakendecilerin 40 yılın en yüksek seviyelerine yakın olan enflasyonu nasıl yönettikleri konusunda fikir verebilir.

.

Hisse senedi vadeli işlemleri büyük bir perakende kazanç haftası öncesinde yükseldi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: