Hisse Senetleri Ağustos Ticaretine Başlamak İçin Kayıyor – Finans Haberleri

Hisse Senetleri Ağustos Ticaretine Başlamak İçin Kayıyor

Yazı Boyutu

S&P 500, %9.1 kazançla Temmuz ayında Kasım 2020’den bu yana en iyi ayını yaşadı.

Getty Images aracılığıyla Angela Weiss/AFP

Hisse senetleri, önümüzdeki hafta şirket kazançlarının yanı sıra ekonomik görünüm ve durgunluk riski ile Ağustos ticaretine başlamak için geriledi.

için vadeli işlemler


Dow Jones Endüstriyel Ortalama

Endeks geçen Cuma günü 315 puan ralli yaparak 32.845’te kapattıktan sonra 70 puan veya %0.2 geriledi.


S&P 500

vadeli işlemler, teknoloji hissesi ağırlıklı olarak %0,3’lük bir başlangıç ​​sinyali verdi.


Nasdaq

%0.3 düşmeye hazırlanıyor.

Denizaşırı, pan-Avrupa


600

%0.3 daha yüksek olurken, Hong Kong’un


Hang Seng Endeksi

diğer Asya endekslerinin altında bir performans sergileyerek yatayın hemen üzerinde kapandı. Çin hisse senetleri, hükümet verilerinin, imalat sanayi satın alma yöneticileri endeksinin Haziran’daki 50.2’den Temmuz’da beklenmedik bir şekilde 49’a düştüğünü ve aylık büyüme beklentilerini karşılamadığını açıklamasının ardından aşağı yönlü baskı yaptı.

Yatırımcıların, Federal Rezerv’in bu yıl para politikasındaki agresif değişiminin ardından yavaşlama işaretleri için verileri yakından takip ettiği ABD’de ekonomik görünüm ilgi odağı olmaya devam ediyor.

On yıllardır en yüksek enflasyonla karşı karşıya kalan Fed, daha yüksek fiyatları ehlileştirmek için sıkılaştırma politikasında hızla hareket etti ve Haziran ve Temmuz aylarında mega ölçekli 75 baz puanlık faiz artışları da dahil olmak üzere bu yıl faiz oranlarını dört kez artırdı. Merkez bankasının ekonomik talebi azaltmak için borçlanma maliyetlerini artırmaya devam etmesi beklenirken, ABD’nin resesyona sürüklenme riski devam ediyor.

“ABD’nin henüz tipik bir resesyonda olduğunu düşünmediğimiz için şu anda karmaşık bir görünüm, ancak neredeyse kesinlikle birkaç çeyrek içinde olacak. Deutsche Bank stratejisti Jim Reid, “Bu gecikme, birkaç hafta önce fiyatlanana kıyasla piyasalar için destekleyici ancak görünümün olumlu olduğunu söylemek zor” dedi.

Önümüzdeki hafta, Cuma günkü ABD tarım dışı istihdam raporunun manşetinden önce, Salı günkü JOLT’nin iş açılışları, Çarşamba günkü fabrika siparişleri ve ISM hizmetleri endeksi, işsizlik başvuruları ve Perşembe günkü ticaret açığı dahil olmak üzere verileri elinde tutuyor. Bu haftaki kurumsal kazançlar, aşağıdakilerden elde edilen sonuçları içerir:

Activision Kar Fırtınası

(ticker: ATVI) Pazartesi günü, önce

BP

(

BP

),

tırtıl

(KEDİ),

gelişmiş mikro cihazlar

(AMD),

PayPal

(PYPL),

modern

(MRNA),

ConocoPhillips

(COP) ve diğerleri önümüzdeki günlerde.

“Piyasaların henüz yaz için gevşeme şansı olmadı ve belki de Cuma günü ABD bordroları ile şansı bulamayacaklar. [consumer price index data] Çarşamba günü [August 10]”diye ekledi Reid. “Bu iki baskıda olağan dışı bir şey olmazsa belki iki ya da üç hafta sessiz kalabiliriz.”

Emtia alanında, petrol fiyatları Çin’den gelen zayıf imalat PMI verilerinin ardından düşüyordu ve bu da son Covid-19 karantinalarının dünyanın en büyük ikinci ekonomisi üzerindeki keskin etkilerini ortaya koydu. ABD kriter West Texas Intermediate ham petrolünün vadeli işlemleri %2 düşüşle varil başına 97$’ın altına düştü.

Hargreaves Lansdown analistlerinden Sophie Lund-Yates, “Bu son kaymaya en büyük katkı, şüphesiz dünyanın en büyük petrol ithalatçısı Çin’deki fabrika faaliyetinin beklenmedik bir şekilde düştüğü haberidir” dedi. “Bu son veri seti, küresel ekonomik çıktının karartılmasına ilişkin endişeleri dengelemek için çok az şey yapıyor.”

İşte Pazartesi günü hareket eden iki hisse:

Alibaba

(BABA), geçen Cuma günü %11’lik bir düşüşün ardından ABD piyasa öncesi ticaretinde %2 değer kazandı. Çinli teknoloji devi, denetim gereksinimlerini karşılamadıkları takdirde listeden çıkarılabilecek Çinli şirketlerin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu listesine eklendikten sonra hem New York hem de Hong Kong’daki listelerini korumak için çalışacağını söyledi.

boeing

(BA), uçak üreticisinin askeri teçhizat üreten üç fabrikada bir grevden geçici olarak kaçınmasının ve ABD düzenleyicilerinin şirketin 787’nin onarımlarını onaylama planını onaylamasının ardından ön pazarda %2,5 arttı.

Jack Denton’a jack.denton@dowjones.com adresinden yazın

.

Hisse Senetleri Ağustos Ticaretine Başlamak İçin Kayıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: