Hong Kong, gezginler için otel karantinasını 3 güne ve 4 günlük evde tıbbi gözetime indirdi – Kurumsal Haberler

Hong Kong, gezginler için otel karantinasını 3 güne ve 4 günlük evde tıbbi gözetime indirdi

Hong Kong, yolcuların otel karantinasına hizmet etmeleri için gereken süreyi Cuma gününden itibaren yedi günden üçe indiriyor.

İcra Kurulu Başkanı John Lee Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, “Yedi günlük karantina otel düzenlemesi, bir karantina otelinde üç gün artı dört günlük evde tıbbi gözetim olarak değiştirilecek.” Dedi.

Otel karantinasını tamamladıktan sonra, gezginler dört günlük gözetim için evde veya otelde kalabilirler. Lee, Kantonca, bu süre zarfında insanların ikamet ettikleri yerden ayrılabileceklerini ancak “aşı geçişlerinin aktif olarak kontrol edildiği yerlere” giremeyeceklerini söyledi.

Buna barlar, barlar, spor salonları ve güzellik salonları dahildir. Gözetim süresi boyunca insanların bakım evlerini, okulları ve belirli tıbbi binaları ziyaret etmelerine de izin verilmez.

Lee, “Maskelerin çıkarılacağı hiçbir etkinliğe katılamazlar” diye ekledi. Hızlı antijen testinde negatif çıkarsa toplu taşımaya binebilir, işe gidebilir, alışveriş merkezlerine girebilir” dedi.

Lee, “Risk düzeyi ile ekonomik faaliyetimiz arasında bir denge kurmalıyız. Risklerin kontrol edilebileceği yerlerde, maksimum insan hareketini korumak ve Hong Kong’un rekabet gücünü korumak istiyoruz.” dedi.

Hong Kong, Covid’in yayılmasını engellemek için sıkı sınır kontrolleri uyguladı. Ancak, dünyanın geri kalanının çoğu açılırken, binlerce kişi Çin şehrini terk etti.

Sağlık Bakanı Lo Chung-mau, ithal vakaların eğilimlerine dayanarak, enfeksiyonların %80’inin üç gün içinde alındığını söyledi.

Aynı basın toplantısında, “Karantina otelinde ilave dört gece – yani karantina otelinde yedi gece – uygun maliyetli değil ve aynı zamanda Hong Kong’un dünyayla bağlantısını da etkileyecek” dedi.

Hong Kong’daki Cathay Pacific havayolunun hisseleri duyurunun ardından %2,36 arttı.

CNBC Sağlık ve Bilim

CNBC’nin en son küresel sağlık kapsamını okuyun:

.

Hong Kong, gezginler için otel karantinasını 3 güne ve 4 günlük evde tıbbi gözetime indirdi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: