Huobi, yerel borsa başlatmak için Hong Kong lisansı istiyor

Huobi, yerel borsa başlatmak için Hong Kong lisansı istiyor

Huobi, şehirde faaliyet göstermek için Hong Kong düzenleyicilerinden onay almak ve ayrıca kurumsal yatırımcılara hitap edecek yerel bir yan kuruluş kurmak için adımlar atıyor.

Huobi, Hong Kong müşterilerine hizmet vermek istiyor

Huobi danışmanı ve TRON kurucusu Justin Sun, 20 Şubat 2023 tarihli bir tweet dizisinde, yeni lisansın Huobi’nin Hong Kong kullanıcılarına kripto para ticareti ve yatırım fırsatları sunmasını sağlayacağını söyledi. Sun daha önce Huobi’nin şehre yayılma planlarını açıklamıştı.

Ayrıca Huobi, kurumsal yatırımcılara hitap edecek olan Huobi Hong Kong adında uyumlu bir yerel kripto para borsası oluşturacak.

En son gelişme, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) bir istişare belgesi üzerinde kamuoyu arayışına girmesiyle geldi.

Hong Kong düzenleyici gözlemcisi, şehirde faaliyet gösteren tüm merkezi kripto borsa platformlarının yaklaşmakta olan bir lisanslama rejimi kapsamında SFC tarafından lisanslanması gerektiğini söylerken, düzenleyici ayrıca lisanslı şirketlerin perakende yatırımcılara hizmet vermesi gerekip gerekmediği konusunda yorum yapılmasını istiyor.

Hong Kong ayrıca Haziran 2023’te kripto ticaretini yasallaştırma planlarını duyurdu. Şehir, Hong Kong’da iş yapmak isteyen şirketlerin akınına uğramaya devam ediyor.

Huobi dışında, Singapur bankacılık devi DBS, bankanın Hong Kong’daki müşterileri için kripto alım satım hizmetleri sunmasını sağlayacak bir düzenleyici lisans başvurusu yapmak istiyor.

Huobi, yerel borsa başlatmak için Hong Kong lisansı istiyor adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: