Impel, XDC Ağında ISO 20022 Finansal Mesajlaşmaya Bitcoin Ekliyor – Kripto Haberleri

Impel, XDC Ağında ISO 20022 Finansal Mesajlaşmaya Bitcoin Ekliyor

[PRESS RELEASE – Dallas, Texas, 2nd August, 2022] WanBridge aracılığıyla Yeni Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Anında Uzlaşma için Daha Güçlü Seçenekler Sağlıyor Impel bugün, ödeme yapmak için isteğe bağlı teminat olarak ISO 20022 finansal mesajlaşma API’sine bitcoin’in (BTC) eklendiğini duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu ekleme, BTC’nin anında kullanılmasını sağlar […]

[PRESS RELEASE – Dallas, Texas, 2nd August, 2022]

WanBridge aracılığıyla Yeni Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik, Anında Anlaşma için Daha Güçlü Seçenekler Sunuyor

Impel bugün, ödeme yapmak için isteğe bağlı teminat olarak ISO 20022 finansal mesajlaşma API’sine bitcoin’in (BTC) eklendiğini duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu ekleme, BTC’nin geleneksel bankacılık hizmetleri ve yeni ISO 20022 mesajlaşma standardını kullanan diğer kuruluşlar için anında ödeme sürecinde kullanılmasını sağlar. İyileştirilmiş müşteri deneyimi, artırılmış güvenlik ve önemli işletme maliyet tasarrufları için fırsat sunar.

Teknoloji endüstrisinin geleceği, farklı blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kurmasına izin veren çok çeşitli tekniklerde yatmaktadır. Dijital varlıkların ve verilerin bir blok zinciri arasında diğerine aktarımı, zincirler arası uyumluluk olarak adlandırılır. Birlikte çalışabilir köprüler, ödeme için kullanılacak istenen dijital varlıklar için bu sağlam seçeneklerin sağlanmasında çok önemli bir rol oynar.

DIMO ve Wanchain ile olan işbirliği sayesinde Impel’in kullanıcı tabanı, BTC’yi yerel ağından XDC Ağı’na, XRC-20 jetonu olarak adlandırılan “XBTC” adı verilen sarmalanmış bir dijital varlık olarak taşıyabilir. Hem DIMO hem de Wanchain, blockchain ekosistemini her seferinde bir köprü olacak şekilde tamamen birlikte çalışabilir hale getirmeyi amaçlıyor. DIMO Kurucu Ortağı ve CEO’su Bhavesh Thakkar, “Bitcoin ve XDC Ağları arasındaki bu köprüyü, blok zinciri ekosisteminde gerçek dünya birlikte çalışabilirliği yaratmada önemli bir adım olarak görüyoruz” dedi.

Wanchain’in WanBridge’i, dijital varlıkları blok zincirler arasında aktarmak için Lock-Mint-Burn-Unlock yönteminin gelişmiş bir sürümünü kullanır. Varlıklar doğrudan kaynak zincirden hedef zincire aktarıldığı için aracılar veya geçiş ağları dahil değildir. Örneğin, BTC’yi XDC Ağına taşırken, XBTC XDC Ağında basılmadan önce köprünün düğümleri tarafından Bitcoin Ağında kilitlenir. $XBTC daha sonra ISO 20022 ödemeleri için teminat olarak kullanılabilir.

Bir grup izinsiz, merkezi olmayan düğüm tarafından işletilen köprünün, yeterli miktarda para yatırması gerekiyor ve aylık olarak seçiliyor. Toplu olarak, düğümler, bu zincirler arası varlıkları güvence altına alarak imza oluşturmak için Güvenli Çok Parçalı Hesaplama (sMPC) ve Shamir’in Gizli Paylaşımının (SSS) bir kombinasyonunu kullanır. Bu, mevcut multisig standardından çok daha güvenli bir yaklaşımdır.

Ek olarak, zincirler arası varlıkları aşırı teminat altına almak için paylaşılan bir dijital varlık havuzuyla güvence altına alınan bu sarmalanmış varlıklara tek bir düğüm veya varlık doğrudan erişemez.

WanBridge’e buradan erişin: https://bridge.wanchain.org/#/

Impel CEO’su ve Kurucusu Troy S. Wood, “Impel, dünyadaki ISO 20022 uyumlu finansal mesajlaşma standardını kullanması gereken herhangi bir kuruluş için bir API aracılığıyla beyinsiz çözümler sunuyor” dedi. “Ayrıca, mesajın yüküne anında ödeme için teminat ekleme seçeneğiyle anlaşmayı tatlandırıyoruz.”

Impel’in ISO 20022 finansal mesajlaşma sistemi, 70’den fazla ülkede halihazırda yaygın olarak benimsenen bir standarttır ve Amerika Birleşik Devletleri’nin 2025 yılına kadar uygulamayı hedeflediği bir standarttır. Impel’in platformu, XDC Ağındaki yerel para olan $XDC’yi kullanarak isteğe bağlı anında ödeme sunar. $XBTC gibi XRC-20 jetonları ve sarılmış stabil jeton USDC ($XUSDC).

Impel’in hizmet teklifleri, yüksek düzeyde optimize edilmiş, ısmarlama bir Ethereum çatalı olan bir Katman 1 blok zinciri protokolü olan XDC Ağı üzerinde oluşturulur ve çalışır. Ağ, sıfıra yakın gaz ücretleri gibi önemli avantajlar sunar ve devredilen hisse kanıtı (XDPoS) mekanizması aracılığıyla fikir birliğine varır, böylece neredeyse hiç enerji kullanmaz ve iki saniyelik işlem sürelerinde ve 2.000’den fazla işlemde hızlı işlemeye izin verir. her saniye. XDC Ağı, akıllı sözleşmeleriyle zincirler arası birlikte çalışabilirlik sağlar. Bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu blok zinciri olarak, ağa proje geçişleri sorunsuzdur.

Impel’de güvenlik önemlidir ve finansal işlemler, verilerin yetkisiz taraflara maruz kalmasını önleyen bir Katman 2 çözümü kullanılarak son derece güvenli bir API üzerinden yönlendirilir. Bankalar ve fintech’ler için güvenli teknoloji altyapısı sağlama konusunda onlarca yıllık bilgi teknolojisi deneyimine sahip bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

Impel, finansal mesajlaşma hizmeti için uygulama, yıllık üyelik veya kullanım başına ücret talep etmeyecektir. Bankalar ve finans kurumları için tek maliyet, XDC Network’ün mesaj ve ödeme göndermek için sıfıra yakın gaz ücretidir; bu, işlem başına yalnızca bir sentin (0,00001$) veya daha az bir kısmıdır. Özellikle, finansal işlemler tek bir mesajda toplanabilir, yani ilgili tarafların talep ve isteklerini karşılayan özelleştirmeye izin veren bir işlemde birden fazla mesaj gönderilebilir.

Impel, herkesin XDC Ağının ana ağı üzerinden $XDC gibi teminat ekleme seçeneğiyle işlem istekleri oluşturmasına ve göndermesine olanak tanıyan, kendi hızında bir ISO 20022 finansal mesajlaşma demosu sunar. Mesajın yüküne $XBTC veya $XUSDC.

Impel Hakkında

Impel, finansal mesajlaşma, anında ödeme ve geleceğe dönük bankalara ve fintech’lere R3 Corda platformuna bir köprü sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanan bir fintech yenilikçisidir. SWIFT ve SEPA gibi eski çözümlere uygun maliyetli bir alternatif sağlamak için oluşturulan Impel’in hizmet teklifleri, $XDC veya XRC-20 jetonlarını kullanarak finansal mesajları ve ödemeleri güvenli ve hızlı bir şekilde göndermek için merkezi olmayan, kurumsal kullanıma hazır bir hibrit blok zinciri kullanarak XDC Ağı üzerinde çalışır. .

Olağanüstü güvenlikten yararlanan Impel, merkezi bankacılık sistemi aracılığıyla mevcut 2+ gün standardı yerine gerçek zamanlı ödeme anlaşması sunar. Impel’in finansal mesajları, ISO 20022 standardını karşılar ve XDC Network’ün mesaj veya ödeme göndermek için sıfıra yakın gaz ücreti dışında hiçbir maliyeti yoktur. R3 Corda platformuna bir köprü kullanarak, $XDC veya XRC-20 jetonları, genel Corda Ağına gidip gelir ve Corda ekosisteminde bir yerleşim aracı olarak kullanılabilir. Finans kurumları, işlerini stratejik olarak dönüştürmek ve yeni standardın sağladığı katma değerli fırsatların kilidini açmak için Impel’i bir katalizör olarak kullanabilir. https://impel.global adresinde daha fazla bilgi edinin.

Impel, XDC Ağında ISO 20022 Finansal Mesajlaşmaya Bitcoin Ekliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: