İngiltere Düzenleyicisi, Crypto Exchange FTX’in Yetkisiz Hizmet Sağladığını Uyardı – Kripto Haberleri

İngiltere Düzenleyicisi, Crypto Exchange FTX’in Yetkisiz Hizmet Sağladığını Uyardı

İngiltere’nin en büyük mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), İngiltere’de izinsiz faaliyet gösteren kripto para borsası FTX hakkında bir uyarı yayınladı. Düzenleyici, “Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sunan, tanıtan veya satan hemen hemen tüm firma ve kişilerin tarafımızdan yetkilendirilmesi veya tescil edilmesi gerekiyor” dedi. FCA, FTX Çalışması Hakkında Uyarıyor […]

İngiltere’nin en büyük mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), İngiltere’de izinsiz faaliyet gösteren kripto para borsası FTX hakkında bir uyarı yayınladı. Düzenleyici, “Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sunan, tanıtan veya satan hemen hemen tüm firma ve kişilerin tarafımızdan yetkilendirilmesi veya tescil edilmesi gerekiyor” dedi.

FCA, FTX’in Yetkisiz Çalışması Hakkında Uyarıyor

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) Cuma günü web sitesinde kripto borsası FTX ile ilgili bir uyarı yayınladı. Regülatör ayrıntılı:

Bu firmanın, iznimiz olmadan Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sağlıyor olabileceğine inanıyoruz.

FCA, FTX’in yetkili olmadığını, ancak Birleşik Krallık’ta belirli kripto varlık faaliyetleri yürüten Birleşik Krallık’taki yatırımcıları hedeflediğini açıkladı. FCA’ya kaydolun.

Mali düzenleyici, “Finansal Ombudsman Hizmetine erişiminiz olmayacak veya Finansal Hizmetler Tazminat Planı (FSCS) tarafından korunmayacaksınız, bu nedenle işler ters giderse paranızı geri almanız pek mümkün değil” diye uyardı:

Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sunan, tanıtımını yapan veya satan hemen hemen tüm firma ve şahısların tarafımızdan yetkilendirilmesi veya tescil edilmesi gerekir.

FTX, Avrupa’daki operasyonlarını genişletmeye çalışıyor. Şirket, Mart ayında FTX Europe’u kurdu ve Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (CySEC) onay aldığını söyledi.

Mayıs ayında, Birleşik Krallık hükümeti kriptonun benimsenmesini destekleme planlarını ana hatlarıyla açıkladı ve stablecoin’leri düzenleme taahhüdünü doğruladı.

Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak Nisan ayında şunları söyledi: “İngiltere’yi kripto varlık teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek benim amacım ve bugün özetlediğimiz önlemler, firmaların buna yatırım yapmalarını, yenilik yapmalarını ve ölçeklerini büyütmelerini sağlamaya yardımcı olacak. ülke.” Eski meslektaşı Glen de benzer şekilde şunları söyledi: “Bu ülkenin küresel bir merkez olmasını istiyoruz – kripto şirketlerini başlatmak ve ölçeklendirmek için dünyanın en iyi yeri.” Bununla birlikte, hükümetin kripto planları yeni başbakan Liz Truss altında değişebilir.

Kripto borsası FTX ile ilgili FCA uyarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İngiltere Düzenleyicisi, Crypto Exchange FTX’in Yetkisiz Hizmet Sağladığını Uyardı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: