İnsanlar makyaj ve güzelliğe çok para harcıyor ve perakendeciler para kazanıyor – Kurumsal Haberler

İnsanlar makyaj ve güzelliğe çok para harcıyor ve perakendeciler para kazanıyor

Target, güzellik bölümüne yeni markalar ekledi. Giderek artan sayıda mağazada, prestijli markalara sahip mini Ulta Beauty mağazaları da bulunmaktadır.

Melisa Recepko | CNBC

Fiyatlar yükseldikçe, bazı insanlar yeni bir kıyafet almaya, TV gibi büyük satın alımları geciktirmeye veya Netflix hesaplarını iptal etmeye karar verdi.

Ama şimdilik, hala güzelliğe savuruyorlar.

Perakendeciler için güzellik kategorisi, insanlar artan enflasyon karşısında harcamalarını geri çektikçe nadir görülen bir parlak nokta haline geldi. Giyim, teknoloji ve oyuncakların yanı sıra güzellik ürünlerini de içeren kategorileri takip eden NPD Group’a göre, genellikle uygun fiyatlı bir lüks olarak görülen, yılın ilk yarısında birim satışları artan tek isteğe bağlı perakende kategorisidir. mağazalar.

Raymond James analisti Olivia Tong, “Dışarıda çok fazla yemek yiyemeyebilirsiniz, ancak kendinize bir ruj satın alabilirsiniz” dedi.

Bu bahar, Target, yıl için kâr görünümünü iki kez düşürmesine rağmen güzellik satışlarının gücünü dile getirdi. Walmart ayrıca, alışveriş yapanların giyim gibi isteğe bağlı kategorileri atladığı yönündeki uyarılarına rağmen, kategoriye yatırım yapıyor ve yüzlerce mağazaya yeni güzellik sergileri sunuyor.

Diğer faktörler de endüstrinin lehine çalışıyor. Düğünler ve partiler yeniden başladı. Daha fazla insan ofise geri dönüyor ve artık Zoom filtrelerinin arkasına saklanamıyor. Ve pandemi sırasında bazı insanlar evde yüz maskeleri, saç bakımları ve diğer güzellik ürünleri ile kendilerini şımartma alışkanlığı edindiler.

Larissa Jensen, NPD için bir güzellik analisti, geri dönüşü olarak nitelendirdiRuj indeksi” – Estee Lauder’in yönetim kurulu başkanı Leonard Lauder tarafından 2000’lerin başındaki durgunluk sırasında artan kozmetik satışlarını açıklamak için ünlenen bir terim.

Jensen, tüketici duyarlılığı düştükçe ruj satış hacminin arttığını söyledi. Bu artış diğer güzellik ürünlerine de yansıdı. Ruj dahil makyaj satışları %20, cilt bakımı %12, koku %15 ve saç bakımı yılın ilk yarısında %28 arttı – ve bunların hepsi hem birim hem de dolar olarak büyüyor. dedi.

Güzellik kategorisindeki büyümenin çoğu, yılda 100.000 doların üzerinde kazanan hanelerden geliyor ve Jensen, indirimcilerin trendden yararlanmak için daha zor zamanları olabileceğini söyledi. Yine de, güzelliğin esnekliği, büyük kutu perakendecileri için bir yavaşlamada – nasıl para kazanacaklarını bulabilirlerse – bir miktar yastıklama sağlayabilir.

Güzellik 3 $, 5 $, 9 $

Walmart ve Target, giyim, ev eşyaları ve satılmayan diğer ürünlerde fiyatları düşürmek zorunda kaldıktan sonra kâr tahminlerini düşürdüler. Yine de her iki şirket de güzellik bölümlerini yeniliyor ve müşterileri çekmek için yeni markalar ekliyor.

Bir yıl önce Target, MAC Cosmetics ve Clinique gibi markalarla mağazalarının içinde yüzlerce Ulta Beauty mağazası açmaya başladı. Şirket, bu yıl 250’den fazla mağaza eklemeyi ve sonunda ABD’deki ayak izinin yaklaşık %40’ını temsil eden 800 lokasyonda mağazalara sahip olmayı planlıyor.

Parfümün son tatil sezonunda prestijli güzellikte en büyük satış sürücüsü haline geldiğini gördükten sonra, Ulta mağazalarına Jimmy Choo Man, Juicy Couture ve Kate Spade New York gibi popüler koku markalarını da ekledi.

Target, Ocak ayından bu yana, belirli içeriklerden arındırılmış “temiz” ürünler ve Siyahların sahip olduğu ve Siyahların kurduğu markalar da dahil olmak üzere, istikrarlı güzellik ürünlerine 40’tan fazla marka tanıttı.

Mayıs ortasındaki bir kazanç çağrısında CEO Brian Cornell, güzelliğin mali yılın ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre karşılaştırılabilir satışlarda çift haneli büyüme gördüğünü söyledi. Bu, yiyecek, içecek ve temel ihtiyaçların yanı sıra, gözle görülür bir yavaşlama gören diğer kategorilerden ayrıldı.

Walmart, mağazaları seçmek için yaklaşık bir düzine prestijli güzellik markası ekledi. Ürün çeşitlerini eklemek ve özel bir marka geliştirmek için İngiliz güzellik perakendecisi Space NK ile bir anlaşma yaptı.

Melisa Recepko | CNBC

Walmart’ta, Mario Badescu, Patchology ve tipik olarak özel güzellik mağazalarında veya mağaza makyaj tezgahlarında bulunan diğer markaların yer aldığı, şirketin 250 lokasyonunda bu yaz yeni güzellik sergileri kuruldu.

“Beauty Finds” adlı daha uygun fiyatlı bir ekran da yaklaşık 1.400 mağazaya yayılmaya başladı ve alışveriş yapanlara dudak parlatıcıları, losyonlar ve daha fazlasını 3, 5 veya 9 ABD Doları karşılığında sundu.

Walmart ayrıca renkli ambalajlara sahip ve Gen Z ve genç bin yıllık müşterilere odaklanan bir cilt bakım markası olan Bubble gibi doğrudan tüketiciye yönelik şirketlerle özel anlaşmalar yaptı. Walmart’ın güzellikten sorumlu ticaretten sorumlu başkan yardımcısı Creighton Kiper, son birkaç çeyrekte kozmetik işinde çift haneli büyüme kaydettiğini söyledi.

Bu yazın başlarında yaptığı bir röportajda, “Güzellik, yemek gibi değil, sağlık ve zindelik gibi değil, ancak yine de müşterinin her gün onunla etkileşime girdiği ve onunla etkileşime girdiği bu büyüleyici kategoridir” dedi. “Kendinize güven ve kendiniz hakkında iyi hissetme konusunda bu zihinsel sağlık bileşenine sahipsiniz.”

Kiper, bütçeler daraldığında müşterilerin pandemi sırasında kazandıkları tırnak veya saç rengini evde yapmak gibi becerilere de geri dönebileceğini ve salonda evde bir değişiklik için alışveriş yapmak için Walmart’a gidebileceğini söyledi.

Atlanta banliyösünde evde oturan bir anne olan Ashley Marie Lemons, ailesinin yiyecek, bebek bezi ve diğer ihtiyaçlara daha fazla harcama yaptıkları için daha az dışarıda yemek yediğini söyledi. Daha fazla etsiz yemek pişirdiğini ve kaburga gibi daha pahalı etler yerine sosisli sandviç aldığını söyledi.

Ama yine de göz farı paletleri ve maskaralar gibi güzellik ürünlerine ayda yaklaşık 50 dolar harcamasına izin verdiğini söyledi.

“Bu benim için bir çıkış noktası” dedi. “Bazı insanlar sanatı sever. Bu benim için kendimi ifade etmenin yaratıcı bir yolu.”

.

İnsanlar makyaj ve güzelliğe çok para harcıyor ve perakendeciler para kazanıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: