Intel ve AMD, PC Talebinin Kötüleştiğini Söyledi. Bu, Chip Maker’lar için Kötü. – Finans Haberleri

Intel ve AMD, PC Talebinin Kötüleştiğini Söyledi. Bu, Chip Maker’lar için Kötü.

Yazı Boyutu

Santa Clara, Kaliforniya’daki Intel merkezi.

David Paul Morris/Bloomberg

Övülen ikinci yarı dönüşü için çok fazla. İki büyük bilgisayar çipi şirketi, PC talebinin zaten karamsar görünümlerinin ötesine geçtiğini kabul ediyor.

Pazartesi günü, Bernstein analisti Stacy Rasgon, üst düzey yöneticilerle görüştükten sonra bir rapor yayınladı.

Intel

(satır:

INTC

) ve

gelişmiş mikro cihazlar

(

AMD

) geçen hafta. Ana paket, PC pazarının “kötüleşiyor” olmasıdır.

AMD ve Intel, PC’ler ve sunucular için ana bilgi işlem beyni olarak işlev gören işlemcileri yapmak için x86 yonga mimarisini kullanıyor.

Intel için, şirketin Mali İşler Direktörü David Zinsner, Rasgon’a PC pazarının “% 10’luk düşüşten” daha fazla kötüleştiğini söyledi. [versus 2021]Şirketin Temmuz ayında verdiği yıllık PC pazarı rehberliği. Yönetici revize edilmiş bir görünüm sunmadı. Zinsner, veri merkezi pazarının Çin’deki daha yumuşak satışlar ve daha zorlu makro ortam nedeniyle zayıfladığını söyledi.

Bültene üye ol

Barron’un Günlük

Barron’s ve MarketWatch yazarlarından özel yorumlar da dahil olmak üzere, gün içinde bilmeniz gerekenler hakkında bir sabah brifingi.

Analist, yonga üreticisinin iş-sunucu biriminin başkanı olan AMD’den Dan McNamara ile de bir araya geldi. AMD yöneticisi, mevcut PC ortamının “dağınık” olduğunu ve müşterilerin görünümünün beklenenden daha zayıf olduğunu açıkladı. AMD, PC pazarının, şirketin önceki yılla karşılaştırıldığında yüzde “ortalar” oranında düşüş gösteren PC pazarı görünümünden daha kötü bir eğilim gösterdiğini söyledi.

Rasgon’un Intel hisselerinde 30$’lık fiyat hedefi ile Düşük Performans Derecesi var. AMD hisselerini 135$’lık fiyat hedefiyle Outperform’da derecelendiriyor.

Pazartesi günkü işlemlerde Intel hissesi %0,8 düşüşle 29,00$’a düşerken, AMD hissesi %0,3 düşüşle 76,28$’a geriledi.

Nisan ayında Intel, bu yılın ikinci yarısı için PC pazarı için bir toparlanma öngördü. Ancak iş koşulları takip eden aylarda daha da kötüleşti. IDC’ye göre, kişisel bilgisayarların dünya çapındaki sevkiyatları Haziran çeyreğinde bir önceki yıla göre %15 düştü. Ardından Intel ve AMD, ikinci çeyrek kazançlarını açıklarken tam yıl 2022 PC pazarı tahminlerini düşürdüler.

Ancak şimdi her iki şirket de genel PC pazarının düşük beklentilerinden daha da kötü olduğunu söylüyor. Bu, ileriye dönük sonuçları için iyiye işaret değil.

Tae Kim’e tae.kim@barrons.com adresinden yazın

.

Intel ve AMD, PC Talebinin Kötüleştiğini Söyledi. Bu, Chip Maker’lar için Kötü.
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: