Jim Cramer, Bu 2 ‘Güçlü Satın Al’ Hisse Senedi Hakkında ‘Yükleyin’ Diyor – Finans Haberleri

Jim Cramer, Bu 2 ‘Güçlü Satın Al’ Hisse Senedi Hakkında ‘Yükleyin’ Diyor

Son birkaç yıl piyasaların çılgına döndüğünü gördü. COVID kilitlenmeleri ve piyasa çöküşü, toparlanma toparlanması, geçen yılki sürekli boğa koşusu ve bu yılın boğanın bir ayıya dönüştüğü yıkıcı ilk yarısı arasında. Ancak bunların hepsinde piyasadan daha iyi performans gösteren hisseler oldu.

Kazanan bu hisseler, CNBC’nin ‘Mad Money’ programının tanınmış sunucusu Jim Cramer’ın dikkatini çekti. Cramer, diğer şeylerin yanı sıra, COVID krizi sırasında büyük kazanan ve kazanç göstermeye devam eden ve devam eden hisse senetlerini takip ediyor. Onun görüşüne göre, bu hisse senetleri güçlerini ve kalıcılıklarını kanıtladılar ve yatırımcıların daha fazla dikkatine değer.

“Wall Street, tüm Covid kazananlarını sildi, ancak bu şirketlerin bir avuç dolusu gerçek kalıcı güç devleri olduğunu kanıtladı. ve bence kesinlikle hisse senetlerine bağlı kalmaya değer,” diye açıkladı Cramer.

Şimdi Cramer’in satın alma listesindeki bu tür iki hisseye bir göz atalım. Aslında, bu hisse senetlerini öven tek kişi Cramer değil. TipRanks platformuna göre – her ikisi de Street analistleri tarafından Güçlü Satın Almalar olarak derecelendirildi.

Thermo Fisher Bilimsel (TMO)

Thermo Fisher bir bilimsel ve tıbbi teknoloji şirketidir – ancak araştırma yapmak yerine, bilimsel laboratuvarların çalışmasını mümkün kılan geniş ekipman yelpazesini tasarlar, üretir ve tedarik eder.

Thermo Fisher’ın ürünleri, modern laboratuvar testlerinde ihtiyaç duyulan kimyasallar, malzemeler ve numunelerin yanı sıra eksiksiz bir laboratuvar malzemeleri, ekipman ve enstrüman yelpazesi içerir. Şirketin ürün grupları, biyoteknoloji ve farmakoloji dahil olmak üzere tıbbi araştırmalarda ve ayrıca akademik, hükümet, çevre ve endüstriyel çevrelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Güncel laboratuvarlara ve laboratuvar operasyonlarına ihtiyaç duyulan her yerde, Thermo Fisher bir dayanak bulabilir.

Aynı zamanda karlı bir dayanak. 2021’de Thermo Fisher 39,2 milyar dolardan fazla toplam gelir elde etti ve şirket bu yıl bu toplamı geçme yolunda ilerliyor. Bu yılın hem birinci hem de ikinci çeyreği toplamları yıldan yıla büyüme gösterdi ve ikinci çeyrek geliri yıllık %18 artışla 10,97 milyar dolar oldu. 2. Çeyrekte hisse başına 5,51 ABD Doları olan düzeltilmiş EPS, yıllık bazda hafifçe düştü, ancak 4,99 ABD Doları tahminini ~ %10 oranında aştı.

hikaye devam ediyor

Paylaşım performansına dönersek, TMO hisselerinin geçtiğimiz yıl veya daha uzun süredir daha iyi performans gösterdiğini görüyoruz. S&P 500 endeksinin %7 düştüğü son 12 ayda TMO %8 değer kazandı.

5 yıldızlı analist Catherine Ramsey Schulte, Baird kapsamında, Thermo Fisher’ın önümüzdeki aylarda kazanmaya devam etmesi için bir vaka ortaya koyuyor. Şu ana kadar makro endişeler, yani fiyatlandırma/enflasyon baskıları ve daha geniş resesyon korkuları, TMO’nun nihai piyasalarını/faaliyet seviyelerini etkilemedi ve yönetim, altta yatan talep, rezervasyonlar/sipariş eğilimleri ve genel portföy konumlandırması/karışımı konusunda yapıcı kaldı. . Sonuç olarak, bu güven, TMO’yu 2022 gelir/EPS rehberliğini tekrar artırmaya yönlendirdi ve temel performans ve mütevazi yüksek COVID testinin artan döviz baskılarını dengelemesi bekleniyor. 2H22/2023’e kadar TMO’yu temel bir holding ve en iyi fikir olarak görmeye devam ediyoruz.”

Yükseliş duruşuna paralel olarak Schulte, TMO a Buy’ı değerlendiriyor ve 711$’lık fiyat hedefi, önümüzdeki 12 ay içinde ~%22’lik bir yukarı potansiyel potansiyeli gösteriyor. (Schulte’nin sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Genel olarak, bu mega-kapaklı bilimsel firma, Strong Buy konsensüs derecelendirmesi için 10’u Satın Al ve 2’si Tutmayı içeren 12 yeni analist incelemesi aldı. TMO hisseleri 580$’dan işlem görüyor ve 667.18$’lık ortalama fiyat hedefi, önümüzdeki yıl ~%15’lik bir büyüme için yer olduğunu gösteriyor. (TMO hisse tahminini TipRanks’te görün)

Danaher Şirketi (İHR)

Baktığımız ikinci Cramer seçimi, Danaher Corporation, küresel bir holding şirketidir. Yukarıdaki TMO gibi, yan kuruluşlarının ve ortak firmalarının yaşam bilimleri, teşhis, çevre ve uygulamalı çözümler alanlarında teknoloji ve hizmetler ürettiği ve sağladığı bilim ve teknoloji alanlarında faaliyet göstermektedir. Danaher’in bu niş içindeki lider konumu, geçen yıl ona 29.5 milyar dolar gelir getirdi; Bu yılın 15.4 milyar dolarlık ilk yarı geliri, bir önceki yıla göre %9 arttı.

Gelirler yükselirken, Danaher’in 2.Ç22’deki kazançları karışık sonuçlar verdi. 1,68 milyar dolarlık net gelir yıllık %5 düştü. Aynı zamanda, 2.76 $’lık GAAP dışı seyreltilmiş EPS, bir önceki çeyreğe göre %12 arttı. Danaher’in işi ayrıca 2. çeyrekte 2 milyar dolarlık işletme nakit akışı ve GAAP dışı serbest nakit akışı 1,7 milyar dolar getirdi.

Son üç ayda, S&P 500 %3 artarken, TRGP hisseleri %19’luk bir artışla daha iyi performans gösterdi.

JPMorgan analisti Rachel Vatnsdal, kaputun altından Danaher’e baktı ve son üç aylık sonuçları ‘etkileyici’ olarak nitelendirdi. Vatnsdal şunları yazdı: “Genel olarak, özellikle Çin’deki makro zemin göz önüne alındığında 2Ç sonuçlarından etkilendik ve yönetimin COVID dışı biyoişleme konusundaki yükseliş görünümünü, sürdürülebilir gelecekteki MSD+ temel iş temel büyümesi için teşvik edici olarak görüyoruz.”

Sonuç olarak analist sözlerine şöyle devam etti: “DHR’yi kapsama alanımızdaki en kaliteli isimlerden biri olarak görüyoruz ve sürekli operasyon için bir oyun kitabı ve araçlar seti sağlayan Danaher İş Sistemi (DBS) etrafında inşa edilmiş durumdayız. portföy genelinde iyileştirme…”

Bu yükseliş yorumları göz önüne alındığında, Vatnsdal’ın Danaher’in bir Fazla Kilo (yani Satın Al) hissesine oran vermesi veya 350$’lık fiyat hedefinin ileriye dönük hisse senedi için %23’lük bir artış önermesi şaşırtıcı değil. (Vatnsdal’ın sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Genel olarak, Danaher, 9’u Satın Al ve 1’i Beklet’i içeren son 10 analist incelemesine dayalı bir Güçlü Satın alma konsensüs derecesine sahiptir. Hissenin ortalama fiyat hedefi 322,80 dolar ve mevcut işlem fiyatı 285,24 dolar, 12 aylık %13’lük bir yukarı kazanç potansiyeli veriyor. (TipRanks’te Danaher hisse senedi tahminine bakın)

Çekici değerlemelerle hisse senedi ticareti için iyi fikirler bulmak için, TipRanks’in tüm hisse senedi bilgilerini birleştiren yeni başlatılan bir araç olan TipRanks’in Satın Alınacak En İyi Hisse Senedi’ni ziyaret edin.

Feragatname: Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca öne çıkan analistlerin görüşleridir. İçeriğin yalnızca bilgilendirme amaçlı kullanılması amaçlanmıştır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmanız çok önemlidir.

Jim Cramer, Bu 2 ‘Güçlü Satın Al’ Hisse Senedi Hakkında ‘Yükleyin’ Diyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: