Jim Cramer, hırpalanmış perakende sektöründeki bu üç küçük oyunu sevdiğini söylüyor – Kurumsal Haberler

Jim Cramer, hırpalanmış perakende sektöründeki bu üç küçük oyunu sevdiğini söylüyor

CNBC’den Jim Cramer Cuma günü, perakende sektörü zor bir hafta geçirirken, çöken hisse senetlerine karşı öne çıkan birkaç kazanan olduğunu söyledi.

“Mad Money” sunucusu, perakende devleri Walmart, Home Depot, Target ve Lowe’s’e atıfta bulunarak, “Dört büyük, bu hafta rapor veren tek perakendeci değil ve şaşırtıcı bir şekilde, bazı küçük oyuncular aslında oldukça iyi performans gösterdi” dedi.

“Şu anda perakende gerçekten berbat olsa da, tekdüze bir şekilde korkunç değil. Çoğu mağaza zorluk yaşıyor olabilir, ancak oldukça iyi giden birkaç mağazanız var. Ve size söylüyorum, TJX kesinlikle bir satın almadır, [BJ’s Wholesale] Ben iyiyim, Foot Locker takas için uygun” sonradan ekledi.

Cramer’in yorumları, birkaç perakende devinin bu hafta üç aylık kazançlarını bildirmesinin ardından geldi. Hedef ve Walmart, hisse senetlerinin düştüğünü gören hayal kırıklığı yaratan sonuçlar bildirirken, Home Depot ve Lowe daha iyi sonuç verdi.

Cramer, “Bu büyük kutu zincirleri, enflasyon ve değişen tüketici tercihleri ​​tarafından canlı canlı yeniyor – insanlar artık bir pandemideymişiz gibi değil, normale dönmüş gibi harcıyorlar” dedi. bu perakendeciler için fazla envantere yol açtı.

Cramer, Target ve Walmart gibi isimler için bu kötü haber olsa da, BJ’s ve TJ Maxx ve Marshalls’ı işleten TJX gibi indirimli perakendeciler için bir arka rüzgar.

TJX “diğer perakendecilerin zayıflıklarını besliyor – akbaba gibi. Birkaç çeyrek boyunca, kimsenin fazla stoğu olmadığı için çok fazla ürüne ulaşamadılar. … Walmart ve Target’ın bu şekilde mücadele ettiğini gördüğünüzde, TJX’in kazandığını bilirsiniz. İyi ürün almakta sorun yok” dedi.

Foot Locker’a gelince, Cramer, beklenenden daha iyi gelen üç aylık kazançlarının, onu birçok büyük akranından daha rahat bir noktaya getirdiğini söyledi.

“Açıkçası, bu adamların mevcut perakende ortamında diğer operatörlerin çoğundan daha iyi bir kontrolü var” dedi.

Açıklama: Cramer’s Charitable Trust, Walmart’ın hisselerine sahiptir.

Jim Cramer’ın piyasadaki her hareketini takip etmek için şimdi CNBC Yatırım Kulübüne kaydolun.

sorumluluk reddi

Cramer için sorular? Cramer’ı arayın: 1-800-743-CNBC

Cramer’ın dünyasına derin bir dalış yapmak ister misiniz? Vur onu! Mad Money Twitter – Jim Cramer Twitter – Facebook – Instagram

“Mad Money” web sitesi için sorular, yorumlar, öneriler? madcap@cnbc.com

.

Jim Cramer, hırpalanmış perakende sektöründeki bu üç küçük oyunu sevdiğini söylüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: