Jim Cramer, Karlı Teknoloji Hisselerinde Dip Satın Alma Zamanının Geldiğini Söylüyor; İşte Analistlerin Beğendiği 2 İsim – Finans Haberleri

Jim Cramer, Karlı Teknoloji Hisselerinde Dip Satın Alma Zamanının Geldiğini Söylüyor; İşte Analistlerin Beğendiği 2 İsim

Piyasalar, geçen yılın yükseliş trendlerinden iyi ve gerçekten yön değiştirdi. Aşağı kayma bize büyük bir satış getirdi ve teknoloji ağırlıklı NASDAQ endeksinde %27 ve daha fazla düşüş sağladı. Yatırımcılar için piyasaları yakından takip etmeyi ve koşullar değiştikçe ortaya çıkacak fırsatları net olarak görmeyi gerektiren bir durum.

Aynı zamanda yatırımcıların uzman tavsiyesinden yararlanabileceği bir durumdur. CNBC’nin ‘Mad Money’ programının tanınmış sunucusu Jim Cramer, yatırımcılara, değişen trendlere veya artan oynaklığa yanıt olarak piyasa yön değiştirmeye başladığında, aynı zamanda stratejileri değiştirme zamanının geldiğini söylüyor. Ve mevcut iklimde Cramer, teknoloji sektöründe karlı hisse senetlerini tavsiye ediyor – özellikle de dövülmüş olanları.

Duruşunu açıklayan Cramer, “Gerçek şeyler yapan ve hissedarlarına sermaye geri dönen birçok teknoloji şirketi, satış tsunamisinden sonra artık makul fiyatlarla satış yapıyor… Şu anda gerçekler, dayak yiyen yüksek- el ilanları…”

Bunu akılda tutarak, temettüler yoluyla düzenli olarak sermaye getiren iki yüksek oranda indirimli teknoloji hissesini belirlemek için TipRanks veritabanını kullandık. Analist topluluğuna göre her biri Güçlü Alımdır ve gelecek yıl için güçlü bir yukarı yönlü potansiyele sahiptir. Hadi daha yakından bakalım.

Mutlak Yazılım (ABST)

Birincisi, ağ güvenliği ihlallerine karşı sistemleri ve verileri kurtarma yeteneğinin yanı sıra kurumsal esneklikte veya normal operasyonları sürdürmede lider olan Absolute Software’dir. Kanada merkezli şirketin ürün grupları, müşterilere cihazları, ağları, verileri ve operasyonları yönetme, kontrol etme ve iyileştirme yeteneği sunarak kurtarma sürelerini kısaltır ve normale dönüşü hızlandırır. Ayrıca Absolute, sistemleri korumak ve ihlallerin oluşmasını önlemek için BT ve güvenlik çözümleri sunar.

Absolute, Absolute ürünlerini fabrikada cihazlara yerleştiren 28 OEM dahil olmak üzere 13.000’den fazla küresel müşteriye sahiptir. Şirket ayrıca fikri mülkiyetini korumak için 140 patente sahiptir.

hikaye devam ediyor

Ancak daha da önemlisi, son iki yılda uzaktan çalışmaya geçiş, ağ iletişimi ve ağ güvenliğine yüksek bir prim getirdi – bu, Absolute’a fayda sağlayan bir hareket. Şirketin gelirleri geçen yıl yükselmeye başladı ve en son çeyrekte, 2022 mali yılının üçüncü çeyreğinde (31 Mart’ta sona eren çeyrek), şirket bir önceki yıla göre %69 artışla 52 milyon $ en üst sırada bildirdi.

Yüksek gelir, çeyrekte 200 milyon doları aşan yıllık yinelenen gelirdeki %18’lik bir ivme ile desteklendi. Operasyonlardan elde edilen çeyreklik nakit 7,3 milyon dolar artarak 17 milyon dolarlık bir şirket rekoruna ulaştı.

Ayrıca yatırımcılara not olarak, şirket, çeyrek için adi hisse başına 8 sent Kanadalı temettü ilan etti. ABD’de 6 sent oranında, temettü yıllık 24 sente eşitleniyor ve %3.3 getiri sağlıyor. Absolute, son 9 yıldır temettüsünü koruyor.

Bu olumlu etkenlere rağmen, Absolute’un hisseleri son 12 ayda %51 düştü. Ancak bu, Canaccord’un 5 yıldızlı analisti Michael Walkley’i hisseye yönelik yükseliş görüşünden caydırmadı.

“Absolute’un benzersiz bir teknoloji hendeğine – OEM ortakları tarafından 500 milyondan fazla PC’nin belleniminde yerleşik bir yazılıma – ve 40 metrik kuralını korurken büyük ve büyüyen bir TAM’de %20’nin üzerinde uzun vadeli büyümeye doğru ilerleme yeteneğine sahip olduğuna inanıyoruz. . Ayrıca, kurumsal / devlet bilgisayarları tipik olarak ortalama 10’dan fazla güvenlik uygulaması çalıştırır ve Absolute’un esneklik teklifinin doğru şekilde kurulmasını ve düzgün çalışmasını sağlayabilir… yönetim iyi işliyor ve hisse fiyatı çok cazip bir giriş noktası oluşturuyor. Walkley, sabırlı uzun vadeli yatırımcıların muhtemelen ödüllendirileceğine inanıyoruz” dedi.

Bu yükseliş yorumları, Walkley’in ABST hisseleri üzerindeki Buy notunu destekliyor ve 17$’lık fiyat hedefi, önümüzdeki yıl için ~%134’lük bir artış anlamına geliyor. (Walkley’nin geçmiş performansını izlemek için, buraya tıklayın)

Walkley burada özellikle iyimser olabilir, ancak Absolute Software konusunda olumlu olan tek analist o değil. Hisse senedinin son 4 incelemesi, Güçlü Satın alma konsensüs görünümü için 3 Alış ve 1 Beklet’e ayrılıyor ve 13.56$’lık ortalama fiyat hedefi, 7.25$’lık mevcut işlem fiyatından bir yıllık %87 artış gösteriyor. (TipRanks’te ABST stok tahminine bakın)

Ulusal Enstrümanlar (NATI)

Şimdi, otomatik test ekipmanı ve sanal enstrümantasyon yazılımı dahil olmak üzere çok çeşitli teknoloji ürünleri sunan Teksas merkezli bir şirket olan National Instruments’a döneceğiz. Şirketin ürünleri, prototip tasarımı ve doğrulaması ve fabrika cihaz testi dahil olmak üzere bir dizi teknolojiyle ilgili sorun için çözümler sunar. National Instrument’ın ürün yelpazesi, havacılık ve savunmaya ulaşım için yarı iletkenler ve elektronik gibi çeşitli uygulamalar bulmuştur.

National Instruments, son aylarda ayak izini genişletmek için güçlü hamleler yapıyor. Geçtiğimiz Mart ayında şirket, Alman firması Heinzinger GmbH’nin Elektronik Araç segmentini açıklanmayan bir ücret karşılığında satın aldı. Heinzinger, Avrupa’nın yüksek akım ve yüksek voltajlı güç sistemlerinde liderdir. İşlem nakit ve kredi kombinasyonu ile finanse edildi.

Bu Mayıs ayındaki başka bir satın almada National Instruments, Kratzer Automation AG ile olan işlemini kapattı. Kratzer, EV pazarında müşteri çözümleri sağlıyor ve bu satın alma, modern üretimde büyüyen bir segment olan NI’nin EV pazarındaki ayak izini daha da genişletiyor.

Yılın ilk çeyreğinde NI, 1Ç22’de yıllık bazda %15’lik bir artışla 385 milyon $’lık bir gelir bildirdi ancak 402 milyon dolarlık tahminlerin altında kaldı. Ürün siparişleri çeyrekte arttı ve bir önceki yıla göre %27 arttı. Şirket, hisse başına 41 sentlik pozitif GAAP dışı seyreltilmiş kazanç bildirdi, 43 sentlik tahmini kaçırdı, ancak 21. çeyrekte aynı metriğe göre %28 arttı.

NI, ilk çeyreği eldeki 143 milyon dolar nakitle kapattı. Bu, adi hisse başına 28 sentlik bir temettü sağlamak için fazlasıyla yeterliydi. Mevcut hisse fiyatlarında, bu temettü getirisi %3,5’tir.

Bu hisse şu anda baskı hissetse de (yıldan bu yana %25 düşüş), Morgan Stanley’den Meta Marshall iyimserliğini koruyor. Analist şöyle yazıyor: “Beklenenden daha büyük tedarik zinciri zorlukları / Rusya maruziyeti konusunda NATI için nispeten hayal kırıklığı yaratan bir Q1 sonucunu kabul etsek de, düşüşü, adı verilen işletme kaldıracı potansiyeli ve önemli mega trendlere artan riskler için bir satın alma fırsatı olarak görüyoruz. Fiyat hedefine ulaşmanın NATI’nin tedarik zinciri sorunlarını aşmasını ve yatırımcıların etkiyi ölçme becerisine daha fazla güven duymasını gerektireceğinin farkındayız, ancak teslim sürelerinin rekabetçi kaldığını düşünüyoruz (bazı alanlar için rakipler 14-16 haftaya karşı 7-8 hafta) )”

Bu yükseliş görünümüne paralel olarak, Marshall, NATI hisselerini, önümüzdeki 12 ayda %39’luk bir büyümeye işaret eden 44$’lık bir fiyat hedefiyle Fazla Kilolu (yani Satın Al) olarak oranlıyor. (Marshall’ın sicilini izlemek için, buraya tıklayın)

Bir kez daha, 1 Tutmaya karşı 3 Alım ve Güçlü Alım konsensüs derecelendirmesi dahil olmak üzere 4 yeni hisse senedi incelemesine sahip bir hisse senedine bakıyoruz. NATI, 31.65$’dan işlem görüyor ve 46.50$’lık ortalama hedefi, bu seviyeden ~%47 yukarıya işaret ediyor. (TipRanks’te NATI hisse senedi tahminine bakın)

Çekici değerlemelerle hisse senedi ticareti için iyi fikirler bulmak için, TipRanks’in tüm hisse senedi bilgilerini birleştiren yeni başlatılan bir araç olan TipRanks’in Satın Alınacak En İyi Hisse Senedi’ni ziyaret edin.

Feragatname: Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca öne çıkan analistlere aittir. İçeriğin yalnızca bilgilendirme amaçlı kullanılması amaçlanmıştır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmanız çok önemlidir.

Jim Cramer, Karlı Teknoloji Hisselerinde Dip Satın Alma Zamanının Geldiğini Söylüyor; İşte Analistlerin Beğendiği 2 İsim
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: