Jim Cramer, yatırımcıların soğumaya hazır piyasalarla biraz kar almaları gerektiğini söyledi – Kurumsal Haberler

Jim Cramer, yatırımcıların soğumaya hazır piyasalarla biraz kar almaları gerektiğini söyledi

CNBC’den Jim Cramer, pazarın Çarşamba günkü düşüşün ardından durmaya devam edebileceğini söyledi ve yatırımcıları bazı pozisyonlarını düzeltmeye çağırdı.

“İşler hala yolunda gidebilir. Sizi korkutmak istemiyorum. Sadece bu mucizevi koşudan sonra hisse senetlerinin bir soğuma dönemine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ve kesin olarak bir tane alıyoruz” dedi. “Ve masadan bir şey çıkarmalısın.”

Piyasa, emtialardaki düşüşler ve Temmuz ayındaki neşeli enflasyon okumaları ile canlanan Haziran ortasından bu yana ralli yaptı.

Ancak, perakendecilerden gelen karışık kazanç raporlarının ve Federal Rezerv’in Temmuz toplantısından alınan notların ardından ana endekslerin düşmesiyle ralli Çarşamba günü ivme kaybetti.

“Çılgın Para” sunucusu, Çarşamba günkü piyasa hareketinin neden sadece bir başlangıç ​​olabileceğine inandığının üç nedenini açıkladı.

Piyasa aşırı alım yaptı

Cramer ve CNBC’nin Yatırım Kulübü tarafından kullanılan güvenilir bir gösterge olan S&P 500 Kısa Menzilli Osilatör, piyasanın ne zaman aşırı alındığını veya aşırı satıldığını ve bir tersine dönüş için konumlandığını tahmin etmeye yardımcı olur.

Osilatör Temmuz ayının sonundan bu yana aşırı satın alındı, bu da Cramer’e göre piyasanın bir geri çekilme nedeniyle olabileceği anlamına geliyor.

Sonuç olarak, yatırımcılara Haziran ayından itibaren piyasanın geri kalanıyla ralli yapan hisse senetlerinin kaydını çalmalarını tavsiye etti.

Federal Rezerv oranları artırmayı bitirmedi

Cramer Salı günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların, özellikle enflasyonla mücadele ederken Fed’in yumuşak bir iniş yapabileceğini varsaymamaları gerektiği yönündeki uyarısını yineledi.

Merkez bankası liderleri Temmuz ayında yaptıkları toplantıda, sıkılaşma hızını yavaşlatabilecek olsalar da, enflasyon önemli bir düşüş görene kadar oranları agresif bir şekilde artırmaya devam etmeyi planladıklarını belirttiler.

“Fed iki ay önce beklediğimizden daha az agresif olacak, ancak hala savaş yolundalar” dedi.

Benzin fiyatlarındaki düşüşün ve mağazalardaki stok fazlasının enflasyonun düştüğünü, konut ve kira fiyatlarının yüksek olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

Cramer, güçlü istihdam rakamlarının, Fed’in hala enflasyonu düşürmesi ve piyasayı da beraberinde götürmesi gerektiğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Piyasada çok fazla köpük var

Cramer’e göre, piyasanın düşeceğine dair en endişe verici gösterge, aşırı heyecanlı yatırımcılar nedeniyle olması gerekenden daha fazla yükselen çok fazla hisse olması.

Örnek olarak meme tüccarlarının en son takıntısı olan Bed Bath & Beyond’u gösterdi. Reddit tüccarları, aktivist Ryan Cohen’in hisse senedine büyük bir bahis yapmasının ardından Salı günü hisse senedine yığıldı ve seansı %29’a çıkarmadan önce Salı günü gün içi işlemlerde hissenin %70’in üzerine fırlamasına neden oldu.

Hisse Çarşamba günü %12 yükselirken, perakendecinin hisseleri Cohen’in şirketteki tüm hissesinden kurtulmayı planladığını söylemesinin ardından uzun saatler içinde %14 değer kaybetti.

Cramer, “Neredeyse her meme çılgınlığından sonra gördüğümüz gibi başka bir büyük geri çekilme görebiliriz” dedi.

Jim Cramer’in Yatırım Rehberi

İndirmek için buraya tıkla Jim Cramer’in Yatırım Rehberi uzun vadeli servet oluşturmanıza ve daha akıllıca yatırım yapmanıza yardımcı olmak için hiçbir ücret ödemeden.

.

Jim Cramer, yatırımcıların soğumaya hazır piyasalarla biraz kar almaları gerektiğini söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: