JP Morgan, kripto cüzdan ticari markasını tescil ettirdi

JP Morgan, kripto cüzdan ticari markasını tescil ettirdi

New York merkezli çok uluslu yatırım bankası JP Morgan, şimdi bir kripto cüzdanı için resmi ticari markasını tescil ettirdi. Yatırım bankacılığı devi, kullanıcılarına küresel bilgisayar birlikte çalışabilirliği yoluyla elektronik dijital varlık transferleri sağlamak için çalışıyor.

Yeni Sınır genişlemesi

Söz konusu ticari marka, şirketin finansal kripto borsasını ve kripto ödeme işleme birimini eşit şekilde kapsamaktadır. Firmanın kripto girişimini geliştirmeyi planladığı tüm birimler.

JP Morgan, 2013 yılına kadar Bitcoin sisteminden sonra modellenen bir ödeme sistemi fikrini ortaya attı. Şirket, blockchain banka içi ve bankalar arası kullanmak üzere tasarlanmış bir P-2-P ödeme sistemi için patent başvurusunda bulunmaya devam etti. -banka ödemeleri.

Ekim ayında banka, dijital cüzdan fikrini düşündüğünü duyurdu. Bu cüzdan, kullanıcıların farklı merkezi olmayan finans ve metaverse uygulamalarında dijital kimlik bilgilerine sahip olmalarını sağlar.

Ardından, bu ayın başlarında, çok uluslu yatırım bankası ilk merkezi olmayan finans ticaretini gerçekleştirdi. Bu, Singapur Para Otoritesi ile birlikte yapıldı.

JP Morgan Cüzdanının yüksek piyasa oynaklığının ortasında nasıl geliştirildiğini not etmek ilginç olacaktır. En büyük borsa firmalarından biri olan FTX’in son üç haftada iflas etmesiyle durum daha da kötüye gitti.

CEO’ya rağmen

JP Morgan, Ağustos ayında müşterilerinin kripto fonlara yatırım yapmasına izin vermeye başladı. Hizmet, bir kripto yatırım şirketi olan New York Digital Investment Group aracılığıyla sunuldu. Bu, dijital para piyasasına genişlemesinden önceki hamleydi.

JP Morgan, kripto işlemlerinin en azından şimdilik, işinin küçük bir parçası haline gelmesi fikrini memnuniyetle karşılamış gibi görünüyor. Bununla birlikte, şirketin uzun vadeli CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’e hâlâ karşı ve onu güçlü bir şekilde eleştirmeye devam ediyor.

Basında çıkan haberlere göre, son zamanlarda Bitcoin’den pahalı ve kirli olarak bahsetti. CEO Dimon ayrıca kripto para biriminin neden en başta herhangi bir değeri olduğunu bulmaya çalışıyor. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin de dahil olmak üzere çoğu kripto para birimine güç veren teknoloji olan blok zincirleri hakkında son derece olumlu bir görüşe sahip.

JP Morgan, genel kullanım için Ekim ayında JPM madeni parasını açıkladı. Proje ilk olarak 2019’un ilk günlerinde kamuoyunda yer aldı.

JP Morgan, kripto cüzdan ticari markasını tescil ettirdi
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: