JPMorgan Chase, Stripe ve Block ile savaşmasına yardımcı olmak için ödeme fintech Renovite’i satın aldı – Borsa – Finans Haberleri

JPMorgan Chase, Stripe ve Block ile savaşmasına yardımcı olmak için ödeme fintech Renovite’i satın aldı

JPMorgan’ın New York City’deki genel merkezindeki ana giriş.

Erik McGregor | IşıkRoketi | Getty Resimleri

CNBC’nin öğrendiğine göre JPMorgan Chase, Stripe ve Block dahil olmak üzere fintech şirketlerinden gelen tehditleri savuşturmak için Renovite adlı bir ödeme girişimini satın almayı kabul etti.

Küresel ödeme arenasında önemli bir oyuncu olan banka, Fremont, California merkezli Renovit’i satın almanın, tüccarlara yeni teklifler sunma yeteneğini hızlandıracağını söyledi.

ilgili yatırım haberleriNeedham, Snowflake’i platformunun potansiyel yeni kullanımlarının hisse senedini %20 artırabileceğini söyledi

JPMorgan, işlem hacmine göre dünyanın en büyük tüccar hizmetleri sağlayıcısı olsa da, Stripe ve Block dahil olmak üzere hızla büyüyen yeni başlayanlar, hızla artan e-ticaret satışları ve yeni ödeme yöntemlerinin yaygınlaşması sayesinde son yıllarda sıralamalarda tırmandı. Tüccar edinicileri, satıcıların her işlemden küçük bir kesinti yaparak şahsen ve çevrimiçi ödemeleri kabul etmelerini sağlayan çok önemli, sahne arkası sağlayıcılardır.

Küresel ödeme şefi Takis Georgakopoulos, çeşitli işletmelerde günlük 9 trilyon dolardan fazla işlem yapan bir ödeme juggernaut’u işletmesine rağmen, JPMorgan’ın gelir elde etmesi geçen yıl kısmen durdu çünkü bazı e-ticaret segmentlerinde geride kaldı ve bazı fintech rakiplerinden daha az hizmet sundu, dedi. Mayıs konferansında yatırımcılar.

Georgakopoulos, “Bu resmi değiştirmek, yatırımlarımızın ardındaki büyük hikayedir,” dedi.

Alışveriş çılgınlığı

İlk olarak CNBC tarafından bildirilen Renovite satın alımı, CEO Jamie Dimon altında yapılan bir dizi fintech anlaşmasının en sonuncusu. 2020’nin sonlarından bu yana JPMorgan, bir ESG yatırım platformundan İngiltere merkezli bir roboadvisor’a kadar, bir dizi daha küçük fintech yatırımı yapmanın yanı sıra en az beş startup satın aldı.

Dimon, özellikle son derece rekabetçi ödemeler oyununda, fintech oyuncularının geleneksel bankalara karşı oluşturduğu tehditle ilgili alarmı defalarca yükseltti.

Fintech oyuncuları, tüccarlar için ödeme işlemlerini, göz alıcı değerlere sahip ekosistemler oluşturmalarına yardımcı olmak için bir takoz olarak kullandı. Ayrıca, Klarna ve Affirm’in sunduğu teklifler gibi yeni ödeme yöntemlerini etkinleştirme konusunda genellikle daha çevik davrandılar.

Dimon, durgunluk korkularının neden olduğu %25’lik bir hisse senedi düşüşünün ortasında milyarlarca doları teknolojiye akıtırken bankasının bu yıl artan giderlerini savunmak zorunda kaldı.

Belirlenemeyen terimler için Renovite anlaşması, uzun süredir CEO’nun teknolojiye çok fazla harcama yaptığı endişeleriyle yılmadığını gösteriyor.

Denemelerden devralmaya

JPMorgan geçen sonbaharda bir satıcı olarak Renovite ile denemeler yaptı, ancak girişimin ürünlerinden – özellikle ödemeleri çeşitli sağlayıcılara yönlendiren bulut tabanlı bir anahtardan – yeterince etkilendi ve bankanın global şirketi Mike Blandina’ya göre şirketi doğrudan satın almaya karar verdi. ödeme teknolojisi başkanı.

Bir röportajda, geçiş platformunun tak-çalıştır doğası, JPMorgan’ın eskisinden çok daha kısa sürede yeni ödeme seçenekleri eklemesine olanak tanıyor, çünkü çok daha az kodlama gerektiriyor.

Firmanın küresel ödemeler ve ticaret müdürü Max Neukirchen, “Müşterilerimiz gerçekten seçime değer veriyor; müşterilerine Visa, MasterCard, ayrıca şimdi al, sonra öde vb. gibi birçok farklı ödeme yöntemi sunmak istiyorlar” dedi. çözümler.

“Bu ülkeye özgü ödeme yöntemlerini etkinleştirme yeteneği, coğrafi genişlememizde de bize yardımcı oluyor, çünkü yerel ödeme yöntemlerini oluşturmak için çok fazla zaman harcamamıza gerek yok” diye ekledi.

Neukirchen, JPMorgan’ın genellikle fintech’lerle ortak olmaktan ve onlardan nispeten küçük hisseler almaktan memnun olmasına rağmen, bankanın Renovite’in ürününün sahip olamayacak kadar önemli olduğunu düşündüğünü söyledi.

Banka ayrıca, JPMorgan’a ürün yol haritasında yardımcı olmak için Hindistan ve Birleşik Krallık’ta bulunan yaklaşık 125 mühendise göz dikti, diye ekledi.

.

JPMorgan Chase, Stripe ve Block ile savaşmasına yardımcı olmak için ödeme fintech Renovite’i satın aldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: