JPMorgan’dan Kolanovic, Hisse Senetlerinin Toparlanacağını Söylemekte Ayrı Ayrı Duruyor – Finans Haberleri

JPMorgan’dan Kolanovic, Hisse Senetlerinin Toparlanacağını Söylemekte Ayrı Ayrı Duruyor

(Bloomberg) — JPMorgan Chase & Co.’dan Marko Kolanovic, Wall Street’in en iyi stratejistleri arasında ABD hisse senetlerinin ikinci yarıda toparlanacağını söyleyen çok az sayıdaki boğadan biri olarak hızla yükseliyor.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Geçen yılki Kurumsal Yatırımcı anketinde 1 numaralı öz sermaye bağlantılı strateji uzmanı seçilen Kolanoviç, ilk yarıdaki keskin düşüşe rağmen bu yıl riskli varlıklar için yaptığı çağrılara bağlı kaldı. Cazip değerlemelerde hisse senetlerinde bir toparlanma bekliyor ve yatırımcıların düşüş eğilimindeki zirve muhtemelen geçti.

Kolanoviç, 1 Ağustos tarihli bir notta, “Faaliyet görünümü zorlu olmaya devam etse de, ikinci yarıda ilerlerken hisse senetleri için risk-ödülünün daha çekici göründüğüne inanıyoruz” dedi. “Kötü verilerin iyi olarak yorumlanma aşaması En yüksek Federal Rezerv şahinliği, en yüksek verim ve en yüksek enflasyon çağrısı çalarken çekiş kazanıyor. ”

Zayıf ekonomik verilerden gelen kötü haberlerin çoğunun şimdi fiyatlandırıldığı ve hisse senetlerinin yılı “anlamlı bir şekilde daha yüksek” kapatacağı görüşü, Goldman Sachs Group Inc., Morgan Stanley ve Bank of America gibi bankalardaki muadillerinin çağrılarıyla keskin bir tezat oluşturuyor. Corp.

Goldman’dan Cecilia Mariotti Pazartesi günü bir notta, piyasaların Fed’in politika konusundaki şahin duruşunda bir pivot bahisleri üzerindeki durgunluk riskini reddetmesi için henüz çok erken olduğunu yazdı. Goldman’a göre, bu yılki hisse senedi satışlarından sonra bile, Avrupa hisse senetlerinde resesyon riskleri tam olarak fiyatlanmıyor.

Mariotti, “ABD ve AB’deki döngüsel varlıkların yeniden fiyatlandırılmasına bakıldığında, piyasanın daha uyumlu bir para politikası duruşu beklentileriyle resesyon risklerini çok erken azaltma konusunda çok erken davranmış olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

ABD hisse senetleri geçtiğimiz ay keskin bir şekilde yükseldi ve S&P 500’ün Kasım 2020’den bu yana en iyi aylık kazancına yol açtı. çeyrek kazanç sezonu da risk talebini artırıyor. Ancak, Ağustos ve Eylül tarihsel olarak ABD gösterge endeksi için en kötü aylar olduğundan, toparlanma şimdi çok önemli bir testle karşı karşıya.

hikaye devam ediyor

Kısa pozisyonlama verileri, Kolanoviç’in en azından kısa vadede sürdürülebilir bir toparlanma tahmininde haklı olabileceğini gösteriyor. Chris Montagu da dahil olmak üzere Citigroup Inc. stratejistleri, çoğu piyasadaki kısa pozisyonların geçen haftaki ralliden sonra büyük kayıplarla karşı karşıya olduğunu ve kısa vadeli sıkışıklık riskini artırdığını ve büyük eski kısa pozisyonların zorla açılmasından kaynaklanan hisse senedinin yukarı doğru çıktığını söyledi.

Ancak UBS Global Wealth Management’ın baş yatırım sorumlusu Mark Haefele’ye göre, ekonomik veriler hala çok belirsiz kalırken, piyasalar önümüzdeki aylarda oynak kalabilir. Salı günü yaptığı açıklamada, “Yatırımcılara Temmuz ayının biraz daha olumlu resmini çok fazla okumamalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Bu arada Morgan Stanley ve Bank of America, kurumsal kazanç tahminlerinde keskin düşüşlerin önümüzdeki birkaç ay içinde hisse senetleri üzerinde baskı yaratmasını bekliyor. Morgan Stanley’den Wilson – Wall Street’in en büyük ayılarından biri – Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kazanç tahminlerinin düşmeye başlamasına rağmen, kurumsal not indirimlerinin büyük kısmının yalnızca dördüncü çeyrekte gerçekleşeceğini söyledi.

Bank of America stratejisti Michael Hartnett de geçen hafta bir boğa piyasası ticareti için pozisyon almak için çok erken olduğunu ve S&P 500 için “gerçek düşüklerin” 3.600 puanın altında olduğunu ve son kapanışının yaklaşık %13 altında olduğunu söyledi.

Ancak JPMorgan’dan Kolanovic, endekste daha yüksek kaliteli şirketlerin varlığı göz önüne alındığında S&P 500 değerlemelerinin adil değerden daha iyi göründüğünü söyleyerek, hisse senedi çarpanlarının daralma oranının önceki durgunluklarda görülen tipik sıkıştırmayı aştığını da sözlerine ekledi.

Bu haftanın MLIV Nabız anketi, şirket tahvilleri, birleşmeler ve satın almalar ile yıl sonuna kadar ABD şirket bilançolarının sağlığına ilişkin bakış açınızı soruyor. Ayrılmak bir dakika sürer MLIV Nabız anketine katılmak bir dakika sürer, bu yüzden anonim olarak katılmak için lütfen buraya tıklayın.

Devamını Okuyun: Dip Altının İçinde Olduğunu Varsaymak Çok Riskli: John Authers

Kolanoviç ayrıca, Fed’in politikası ve şirket kazançları açısından yatırımcı beklentilerinin sıfırlanacağını da savunuyor. “Risk piyasaları, bazı hayal kırıklığı yaratan veri yayınlarına rağmen toparlanıyor, bu da kötü haberlerin zaten beklendiğini/fiyatlandırıldığını gösteriyor” dedi.

Veriler gayri safi yurtiçi hasılanın ikinci çeyrekte beklenenden fazla daraldığını gösterdikten sonra yaklaşan ABD durgunluğu çağrıları da artarken, JPMorgan stratejistleri ülkenin hala bir ekonomik daralmadan kaçınmasını beklediklerini söylediler.

(Dördüncü paragraftan Goldman Sachs, UBS, Citi’den gelen yorumlarla güncellemeler)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

JPMorgan’dan Kolanovic, Hisse Senetlerinin Toparlanacağını Söylemekte Ayrı Ayrı Duruyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: