Kaiko Raporu, Latam’ın Kriptoyu Çoğunlukla ‘Gerçek Dünya’ Kullanım Durumları İçin Kullandığını Gösteriyor – Kripto Haberleri

Kaiko Raporu, Latam’ın Kriptoyu Çoğunlukla ‘Gerçek Dünya’ Kullanım Durumları İçin Kullandığını Gösteriyor

Dijital varlık piyasası verileri sağlayıcısı Kaiko tarafından yayınlanan en son veri özeti, Latam’da kripto varlıklarla ilgili perakende hareketi olmasına rağmen, çoğu likiditenin “gerçek dünya” kullanım durumlarına yönlendirildiğini buldu. Bu faaliyetler arasında havaleler, sabit paraya dayalı getiri üreten yatırım seçenekleri ve ayrıca Bitso ve Mercado Bitcoin ile ödemeler yer almaktadır. […]

Dijital varlık piyasası verileri sağlayıcısı Kaiko tarafından yayınlanan en son veri özeti, Latam’da kripto varlıklarla ilgili perakende hareketi olmasına rağmen, çoğu likiditenin “gerçek dünya” kullanım durumlarına yönlendirildiğini buldu. Bu faaliyetler arasında havaleler, stabilcoin tabanlı getiri üreten yatırım seçenekleri ve ayrıca ödemeler yer alıyor ve Bitso ve Mercado Bitcoin bölgede işlem gören hacimlerde liderler.

Kaiko’ya Göre Latam, Kriptoya Farklı Şekilde Odaklanıyor

Latam ülkelerinin kripto varlıklara verdiği kullanımlar hakkında çok şey söylendi, birçoğu bunların enflasyon ve devalüasyona karşı mücadelede bir yaşam çizgisi olduğunu belirtiyor. Bir kripto para varlık piyasası veri sağlayıcısı olan Kaiko tarafından yayınlanan yeni bir veri raporu, bölgede taşınan hacimlerin önemli bir bölümünün sadece perakende ticaretten ziyade gerçek dünyadaki kripto uygulamalarına karşılık geldiğini buldu.

İşlem gören hacimlerin çoğu sadece iki borsada yoğunlaşmıştır. Meksika merkezli Bitso ve Brezilya merkezli Mercado Bitcoin. Bitso önce gelir, 20 milyon ila 30 milyon dolar arasındaki işlem hacimlerini tutarlı bir şekilde işliyor ve Haziran ayında tek seansta 60 milyon dolara ulaşarak zirveye ulaştı. Öte yandan, Mercado Bitcoin, borsa Brezilya ile sınırlı olduğundan ve platformun incelenen dönemde günlük 4 milyon dolara kadar işlem hacmi elde etmesi nedeniyle daha az kripto ticareti gerçekleştiriyor.

Ticaret Trendleri ve Özellikler

Kaiko, diğer bölgelerden farklı olarak Latam’ın daha önce bahsedilen kullanım durumlarına odaklanan bir dizi özellik sunduğunu belirledi. Bölgedeki kripto tek boynuzlu atlardan biri olan Bitso, faaliyetlerini çoğunlukla havale sektörüne dayandırıyor. Borsada işlem gören hacimlerin %60’ının XRP içermesinin arkasındaki sebeplerden biri de bu.

Borsa, Ripple’ın isteğe bağlı likiditesini ve birkaç bankacılık ortağını kullanarak Meksika ve ABD arasında neredeyse anında havale göndermek için 2020’de Ripple ile bir ortaklık kurdu. Bu, Bitso’yu bölgedeki en büyük kripto havale acentelerinden biri haline getirdi ve Haziran ayına kadar bu operasyonlarda 1 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirdi. Ancak, değişim bölgede daha fazla ülkeye girmeyi hedefliyor.

Son zamanlarda, şirket Kolombiya’ya genişledi ve bu çözümün bir parçası olarak Circle’ın USDC’sini kullanarak ülkede havale hizmetlerinin başladığını duyurdu. Aynı şekilde Bitso, şu anda yüksek düzeyde enflasyon ve devalüasyonla mücadele eden Arjantin gibi ülkelerden gelen müşterileri cezbetme stratejisinin bir parçası olarak istikrarlı para getirisi sağlayan hesaplar başlattı.

Mercado Bitcoin ayrıca yakın zamanda bölgedeki tekliflerini güçlendirmek için hizmetlerini Meksika’ya genişletme niyetlerini açıkladı.

Kaiko’nun Latam raporunda sunulan bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Kaiko Raporu, Latam’ın Kriptoyu Çoğunlukla ‘Gerçek Dünya’ Kullanım Durumları İçin Kullandığını Gösteriyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: