Katar Ulusal Blok Zinciri Planı Teknolojinin Ülke Ekonomisine Faydalarını Öne Çıkarıyor – Kripto Haberleri

Katar Ulusal Blok Zinciri Planı Teknolojinin Ülke Ekonomisine Faydalarını Öne Çıkarıyor

Katar’ın yakın zamanda yayınladığı “Ulusal Blok Zinciri Planı”, “sağlam bir düzenleyici çerçeve” ile birleştirilen teknolojinin, ülkenin yenilikçi bir bilgi teknolojisi (BT) sektörü inşa etmesine yardımcı olabileceğini öne sürdü. Ancak bunun gerçekleşmesi için Katar’ın planda belirtilen tavsiyeleri uygulaması gerekiyor. Katar, Blockchain Merkezi Olmak İçin İyi Bir Yerde Olduğunu Söyledi Ortaklaşa Bir Plan […]

Katar’ın yakın zamanda yayınladığı “Ulusal Blok Zinciri Planı”, “sağlam bir düzenleyici çerçeve” ile birleştirilen teknolojinin, ülkenin yenilikçi bir bilgi teknolojisi (BT) sektörü inşa etmesine yardımcı olabileceğini öne sürdü. Ancak bunun gerçekleşmesi için Katar’ın planda belirtilen tavsiyeleri uygulaması gerekiyor.

Katar, Blockchain Merkezi Olmak İçin İyi Bir Yerde Olduğunu Söyledi

Katar İletişim Düzenleme Kurumu (CRA) ve iki öğrenim kurumu olan Hamad Bin Khalifa Üniversitesi ve Katar Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlanan bir plan, blok zincirinin ülkede “yenilikçi ve büyüyen bir BT sektörü oluşturmaya nasıl katkıda bulunabileceğini” vurgulamayı amaçlıyor. Katar’ın küçük nüfusuna ve boyutuna atıfta bulunan belge, ülkenin blockchain yeniliklerini teşvik etmede önde gelen ülkelerden biri olmak için iyi bir konumda olduğunu savunuyor.

Bununla birlikte, dünyanın en büyük blok zinciri merkezlerinden biri statüsünü elde etmeden önce, Katar’ın teknolojinin gelişmesi için hala elverişli bir ortam yaratması gerekiyor. 23 sayfalık belgenin özetine göre bunu yapmanın yollarından biri “sağlam bir düzenleyici çerçeve” geliştirmektir. Yatırımcıları çekmeye yardımcı olmanın yanı sıra, hem tüketiciler hem de yenilikçiler tarafından böyle bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç duyulduğu söyleniyor.

“Yönetmelik, yalnızca kullanıcıları korumak ve güvenliği sağlamak için değil, aynı zamanda blok zinciri inovasyonuna ve benimsenmesine izin veren yeterli yasal çerçeveyi sağlamak için de önemlidir. Bu, blockchain tabanlı hizmetlerin farklı alanlarını, ilgili düzenleyici gerekliliklerini ve her alana hizmet etmek için uygun düzenleyici yaklaşımı belirleyerek başarılabilir” dedi.

Plan ayrıca, “start-up’ların, pilot projelerin ve yeni şirketlerin ortaya çıkmasına izin verecek teknolojinin benimsenmesi için her sektör tarafından sağlanması” gereken koşulları ve teşvikleri de açıklıyor.

Blockchain ile Katar’ın Rekabet Gücünü Artırma

Belge, sonuç kısmında, eğer oradaki tüm tavsiyeler uygulanırsa, bunun “iş yaratma ve beceri geliştirme yoluyla insan sermayesinin gelişimine” katkıda bulunabileceğini söylüyor. Planın tavsiyelerinin uygulanması, potansiyel olarak büyümeyi teşvik edebilir ve Katar’ın rekabet gücünü artırabilir.

Bu arada, ülkenin İletişim Düzenleme Kurumu, blockchain planını gözden geçirmekle ilgilenen paydaşların ve halkın geri bildirimlerini 15 Eylül’den önce e-posta yoluyla göndermeleri gerektiğini söyledi.

Bu hikaye hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Katar Ulusal Blok Zinciri Planı Teknolojinin Ülke Ekonomisine Faydalarını Öne Çıkarıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: