Kohl, orta gelirli alışverişçilerden daha yumuşak satışlar için enflasyonu suçlayarak rehberliği kesiyor – Kurumsal Haberler

Kohl, orta gelirli alışverişçilerden daha yumuşak satışlar için enflasyonu suçlayarak rehberliği kesiyor

İnsanlar 07 Haziran 2022’de Doral, Florida’da bir Kohl’s mağazasının giriş kapısının yakınında yürüyorlar.

Joe Raedle | Getty Resimleri

Kohl’s Perşembe günü, orta gelirli müşterilerinin özellikle yüksek enflasyon tarafından baskı altında tutulduğunu ve satışları düşürdüğünü söyleyerek yıl için mali tahminini yeniden düşürdü.

Perakendeci, alışveriş yapanların mağazalara daha az seyahat ettiğini, işlem başına daha az para harcadığını ve Kohl’un daha ucuz özel markalarını tercih ettiğini söyledi.

CEO Michelle Gass yaptığı açıklamada, şirketin iş planlarını değiştirdiğini ve envanteri azaltmak ve harcamaları kısmak için “daha yumuşak bir talep görünümünü hesaba katmak” için önlemler aldığını söyledi.

Kohl’s hisseleri, Kohl’s beat analistlerinin ikinci çeyrek mali karı ve geliri beklentilerini düşürmesinden sonra bile, yatırımcıların geleceğe yönelik rehberliklere daha fazla odaklanmasıyla piyasa öncesi ticarette düştü.

Kohl’s şimdi, 2022 mali yılında net satışlarının, önceki yıllara göre %1’e yükselen düz bir aralıkla karşılaştırıldığında, %5 ila %6 düştüğünü görüyor.

Ayrıca şimdi, daha önceki 6.45 ila 6.85 dolar rehberliğiyle karşılaştırıldığında, hisse başına düzeltilmiş kazancın 2.80 ila 3.20 dolar arasında olmasını bekliyor.

Kohl’s’tan gelen haber, Walmart ve Target’ın her ikisinin de karları baskı altındayken bile tam yıl tahminlerini yineledikleri aynı hafta geldi.

Walmart, indirimli ürünleri aramak için mağazalarını ziyaret eden daha yüksek ve orta gelirli tüketiciler gördüğünü ve bunun genel performansına yardımcı olduğunu söyledi. Ancak, Target’in kazançları, tatil sezonundan önce dik indirimlerle fazla malları temizleme çabaları nedeniyle baskı altında kaldı.

Kohl’un son çeyrekteki stok seviyeleri, düşük satışlar nedeniyle bir önceki yıla göre %48 arttı. Şirket ayrıca, bu artışın, Sephora ortaklığı için güzelliğe yaptığı son yatırımlardan ve daha fazla ürün paketleme ve saklama stratejisinden kaynaklandığını söyledi.

Kohl’s, 30 Temmuz’da sona eren mali ikinci çeyreğinde, Refinitiv tahminlerine dayanarak analistlerin bekledikleriyle karşılaştırıldığında şöyle:

  • Hisse başına kazanç: 1,11 dolar düzeltildi ve 1,03 dolar bekleniyor
  • Gelir: 4,09 milyar dolar, beklenen 3,85 milyar dolar

Kohl’un 30 Temmuz’da sona eren üç aylık dönem için net geliri, bir yıl önce 382 milyon dolar veya hisse başına 2.48 dolardan 143 milyon dolara ya da hisse başına 1.11 dolara düştü.

Satışlar, bir yıl önceki 4,45 milyar dolardan yüzde 8,5 düşüşle 4,09 milyar dolara geriledi.

En az 12 ay açık olan Kohl mağazalarındaki geliri takip eden aynı mağaza satışları %7,7 düştü.

Gass, “2022 başlangıçta beklenenden daha zorlu geçse de Kohl’s mali açıdan güçlü bir şirket olmaya devam ediyor” dedi.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yaklaşık 500 milyon dolarlık adi hisse senedini geri almak için hızlandırılmış bir hisse geri alım anlaşmasına girdiğini söyledi.

Kohl’s ayrıca, 21 Eylül’de hissedarlara ödenecek hisse başına 50 sentlik daha önce açıklanan üç aylık nakit temettüsünün yanında olduğunu söyledi.

Kohl’un hisseleri, Çarşamba günkü piyasa kapanışından itibaren bu yıl şimdiye kadar yaklaşık %31 düştü.

Bu hikaye gelişiyor. Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin.

.

Kohl, orta gelirli alışverişçilerden daha yumuşak satışlar için enflasyonu suçlayarak rehberliği kesiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: