Kombine Şirket Olarak Warner Bros. Discovery’nin İlk Çeyreği Çirkindi – Finans Haberleri

Kombine Şirket Olarak Warner Bros. Discovery’nin İlk Çeyreği Çirkindi

Birleşik bir şirket olarak ilk çeyreğinde,

Warner Bros. Keşfi

Wall Street’in tüm tahminlerini kaçırdı, akışlı abone büyümesinin yavaşladığını gördü ve kaldıraç artışını izledi.

Warner Bros. Discovery hissesi (ticker: WBD) Perşembe günü mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %12 düştü.

Warner Bros. Discovery, Discovery ve Warner Bros. arasında, AT&T (T)’nin telekomünikasyon işlerine yeniden odaklanmak için ayrıldığı bir bahar birleşmesinin ürünüdür. Birleşik medya şirketi HBO Max ve Discovery+, Warner Bros. Hollywood stüdyosu ve TNT, CNN, Discovery, Food Network ve HGTV gibi kablolu TV kanallarını içeriyor. Bu işlem, ikinci çeyreğin bir haftası olan 8 Nisan’da kapandı.

Perşembe öğleden sonra, WBD ikinci çeyrek geliri 9,8 milyar dolar veya şirketler tam üç ay boyunca birleşmiş olsaydı 10.8 milyar dolar olduğunu bildirdi. Bu proforma gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %3 düştü. Wall Street analistleri ortalama 11,8 milyar dolar gelir öngörüyorlardı.

WBD, rapordan önce hisse başına 11 sentlik bir kârın konsensüsüne karşı 3.4 milyar dolar veya hisse başına 1.50 dolar net zarar bildirdi. Pro forma, bu 2,2 milyar dolarlık bir kayıp olurdu. Yaklaşık 2 milyar dolarlık yeniden yapılandırma ve işlemle ilgili maliyetleri ve 2 milyar dolarlık maddi olmayan duran varlık amortismanını içerir.

Faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi rapor edilen düzeltilmiş kazançlar -veya FAVÖK- yıldan yıla %32 düşüşle 1,7 milyar dolar ve analistlerin 2,5 milyar dolarlık tahmininin oldukça gerisinde kaldı. Proforma ayarlamaları ile düzeltilmiş FAVÖK 1.8 milyar dolar olacaktı.

Şirketin serbest nakit akışı, çeyrekte %4 artışla 789 milyon dolar oldu, ancak 961 milyon dolarlık fikir birliğinin altında kaldı.

Daha önce Discovery’nin CEO’su olan WBD CEO’su David Zaslav, “Warner Bros. Discovery’yi piyasaya sürdüğümüzden bu yana yoğun ve üretken bir dört ay geçirdik ve önümüzdeki büyük fırsata her zamankinden daha fazla inanıyoruz” dedi. “Stratejik hedeflerimize ulaşmak için doğru yolda olduğumuzdan ve hem yaratıcı hem de finansal olarak gerçekten mükemmel olduğumuzdan eminiz.”

WBD, ikinci çeyreği, dönem boyunca 1,7 milyon artışla HBO Max ve Discovery+’da 92.1 milyon akış abonesi ile sonlandırdı. Bu büyümeyi yavaşlatıyor. İlk çeyreğin sonunda, HBO ve HBO Max, yılın ilk üç ayında üç milyon artarak 76.8 milyon aboneye, Discovery+ ise iki milyon artarak 24 milyon aboneye ulaştı.

Abone başına ortalama gelir, çeyrekte 7.66 dolardı. Şirket, Perşembe günü iki hizmet için abone rakamlarını ayrı ayrı bildirmedi. HBO Max ve Discovery+’ı tek bir hizmette birleştirmek, 2023 yazında ABD’de ve ardından 2024’e kadar uluslararası pazarlarda lansmanı ile planın bir parçası. Zaslav, Perşembe günü yaptığı açıklamada, hizmetin ücretsiz, reklam destekli bir katmanının yapım aşamasında olduğunu söyledi. mevcut reklamsız ve reklamsız sürümlere ek olarak.

Akış segmenti geliri ikinci çeyrekte %2 artışla 2.4 milyar dolar oldu ve düzeltilmiş Ebitda 560 milyon dolar zarar oldu – önceki yılki dönemde 235 milyon dolarlık proforma zarara karşılık.

Bültene üye ol

İnceleme ve Önizleme

Hafta içi her akşam, günün önemli piyasa haberlerini vurgularız ve yarın nelerin önemli olabileceğini açıklarız.

Yönetim Perşembe günü yaptığı açıklamada, hizmetin 130 milyon küresel aboneye ve kullanıcı başına ortalama gelire sahip olabileceği 2024 yılına kadar ayarlanmış Ebitda başabaş ve 2025’te en az 1 milyar dolar kar elde etme yolunda en yüksek akış kayıplarının bu yıl olmasını beklediğini söyledi. daha yüksek ol.

WBD’nin TV ağları işi – en büyüğü – %1 düşüşle 6,1 milyar dolar gelire ve %12 düşüşle 2,4 milyar dolar düzeltilmiş Ebitda’ya sahipti. Karlardaki düşüşün arkasında daha yüksek spor hakları maliyetleri vardı.

Son olarak, WBD’nin film stüdyosu segmentinde sırasıyla %1 artış ve %7 düşüşle 3.4 milyar dolar gelir ve 409 milyon dolar düzeltilmiş Ebitda elde edildi.

Bölünme ve birleşmenin açıklandığı Mayıs 2021’deki yönetim kılavuzu, 2023’te en az 15 milyar dolarlık akış geliri de dahil olmak üzere toplam 52 milyar dolarlık gelir çağrısında bulundu; 14 milyar dolarlık düzeltilmiş FAVÖK; ve gelecek yıl yaklaşık 8 milyar dolarlık serbest nakit akışı.

Yönetim ayrıca, 1 milyar doları halihazırda elde edilmiş olan birleşme sonucunda yıllık 3 milyar dolarlık maliyet tasarrufu hedefliyordu. Yeni yönetim, CNN+ yayın hizmetini devraldıktan hemen sonra ve lansmanından sadece bir ay sonra kapattı. Yöneticiler, daha az umut vaat eden bazı TV ve film prodüksiyonlarını iptal etmek de dahil olmak üzere Perşembe günü maliyet düşürmeyi hedefledikleri diğer birçok alanı gözden geçirdiler.

WBD’nin ikinci çeyreğin sonunda 49 milyar dolarlık net borcu veya 5.0 kat düzeltilmiş FAVÖK’ü vardı. Yönetim, iki yıl içinde 2,5 ila 3,0 kat kaldıraç elde etmeyi planlıyor.

WBD hissesi Haziran sonundaki en düşük seviyelerinden %30’dan fazla toparlandı, ancak ucuz kaldı: WBD 41 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahipti ve Perşembe günkü kapanış fiyatından 12 kat ileri kazançla işlem görüyordu. AT&T/Discovery anlaşmasının 8 Nisan’da Perşembe kapanışına kadar kapanmasından bu yana hisseler hala %29 düştü. S&P 500 bu dönemde %7,4 düştü.

Nicholas Jasinski’ye nicholas.jasinski@barrons.com adresinden yazın

.

Kombine Şirket Olarak Warner Bros. Discovery’nin İlk Çeyreği Çirkindi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: