Kripto borsası FTX, NFT odaklı oyun dünyasına giriyor | kriptopolitan

Kripto borsası FTX, NFT odaklı oyun dünyasına giriyor | kriptopolitan

TL; DR Dağılımı

Popüler kripto borsası FTX bir oyun bölümü başlatıyor. Yeni oyun birimi, şirketin ABD şubesi altında çalışacak. Oyuncular ve geliştiriciler arasında kripto ve NFT’nin daha geniş çapta benimsenmesini etkilemeyi amaçlayacaktır.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX, daha geniş NFT kabulünü etkilemek için yeni bir oyun bölümünün başlatıldığını duyurdu. Bu yeni oyun birimi, bir ‘hizmet olarak kripto’ platformu olarak çalışacak. Bu lansmanla FTX, oyun endüstrisine resmi olarak girmek ve oyuncuları ve geliştiricileri NFT’leri ve dijital varlıkları benimsemeleri için etkilemek istiyor.

Resmi raporlara göre, yeni oyun birimi FTX’in (FTX.US) ABD şubesi altında çalışacak. Daha önce platform özel NFT birimini açmıştı. Borsa, spor ortaklıkları ve sık reklamlarla ABD pazarında daha geniş kripto ve NFT benimsenmesi için sürekli olarak baskı yapıyor. Platform kısa süre önce ABD’de kripto alanına daha fazla kullanıcı getirmek için bir Bitcoin hediye yarışması başlattı.

FTX neden oyun endüstrisine giriyor?

Bir FTX sözcüsüne göre, oyun zaten kripto ile verimli bir şekilde bütünleşen en heyecan verici endüstrilerden biri. 2 milyardan fazla oyuncu zaten dijital varlıklarla meşgul olduğundan, oyun endüstrisi kripto ve NFT için büyük bir potansiyele sahiptir. DappRadar’ın son raporlarına göre, şu anda aktif olan 400’e yakın blockchain oyunu var. Geçen yıla göre yüzde 90 artış var.

Bunlar, FTX’in oyun endüstrisine güçlü bir şekilde girmesinin temel nedenlerinden bazıları. Oyun alanına entegre olan büyük blok zinciri ve kripto ekosistemlerini zaten gördük. Metaverse ve NFT geçen yıldan bu yana manşetleri dikte ederken, geliştiriciler sürekli olarak dijital varlıkları gelecek oyunlarla entegre etme fırsatlarını arıyor.

FTX borsası, yepyeni oyun bölümü hakkında daha fazla ayrıntı tartışmak için 22 Şubat Çarşamba günü bir web semineri düzenleyecek. Bu girişimle FTX, ABD’de özel bir oyun birimine sahip ilk büyük kripto borsası olabilir.

Kripto borsası FTX, NFT odaklı oyun dünyasına giriyor | kriptopolitan
adlı haberimizi okudunuz. Diğer Haberler için aşağıya kaydırınız.

Sevdiklerinle Paylaş: