Kripto cüzdan kullanımı 2022’de %6 artışla 85 milyona yükseldi

Kripto cüzdan kullanımı 2022’de %6 artışla 85 milyona yükseldi

Bir Huobi Araştırma Enstitüsü, kripto cüzdan kullanıcı sayısının 2021’de 80 milyondan 2022’nin sonunda 85 milyona yükseldiğini gösteriyor.

2022’de kripto cüzdan büyüme endeksi

Bu dönemde, 2021’de 80 milyon olan dünya genelindeki kullanıcı sayısı yüzde 6,3 artarak 2022’nin sonunda 85 milyona ulaştı. kripto varlıkları rekor düşük seviyelere düştü.

Kripto cüzdan kullanımındaki artış, kullanıcıların sahip olduğu birikmiş varlıkların 1,4 milyar dolara yükseldiğini gördü. Araştırmaya göre, önümüzdeki 10 yılda gelir muhtemelen yaklaşık 3.372 milyar dolara çıkacak ve yüzde 9.2 bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) ile büyüyecek.

Rapor, Kuzey Amerika’nın şu anda cüzdan pazarına %30 oranında hakim olduğunu ve bölgedeki ralliye Coinbase, BitGo ve diğer borsaların öncülük ettiğini gösterdi. Ek olarak, Asya Pasifik, özellikle Hong Kong ve Çin gibi bölgelerde, yüksek nüfus yoğunluğu ve geniş finansal teknoloji farkındalığı nedeniyle cüzdan kullanıcılarının egemenliğini hiyerarşik düzende takip ediyor.

Cüzdan sektöründeki zorluklar

Çalışma, birçok cüzdan markasının iyi müşteri hizmeti ve etkileşimden yoksun olduğunu keşfetti. Örneklerden alıntı yaparak, kullanıcılar bu çevrimdışı israfın çoğunu kullanırken zorluklarla karşılaştıklarında, sorunları çözmede onlara yardımcı olacak bir müşteri hizmeti olmadığını ekledi.

Ayrıca raporda, cüzdanların merkezi olmayan doğasının kolluk kuvvetlerinin sektörü rahatsız eden ihtilafları ve hırsızlık vakalarını çözmesini engellediği belirtildi. Spesifik olarak, MetaMask da dahil olmak üzere bazı cüzdanlar, ademi merkeziyet ilkelerinden sapıyor ve kullanıcı bilgilerini topluyor gibi görünüyordu. Rapor, bu usulsüzlüklerin endüstri yasalarının geliştirilmekte olmasından kaynaklanabileceği sonucuna vardı.

Rapor, merkezi olmayan cüzdanların, merkezi cüzdanların aksine, üçüncü taraf manipülasyonu veya emanetçilerin kötü yönetiminden arınmış olduğunu belirtti. Ancak, çevrimdışı cüzdanların şifre kaybına, virüslere ve sosyal mühendislik saldırılarına daha yatkın olduğuna dikkat çekildi.  Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: