Kripto firması FTX, FDIC’den tüketicileri mevduat koruması hakkında ‘yanıltıcı’ durdurmak için uyarı aldı – Borsa – Finans Haberleri

Kripto firması FTX, FDIC’den tüketicileri mevduat koruması hakkında ‘yanıltıcı’ durdurmak için uyarı aldı

FTX Cryptocurrency Derivatives Exchange’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, 17 Ağustos 2022 Çarşamba günü New York, ABD’de David Rubenstein ile Bloomberg Wealth’in bir bölümü hakkında bir röportaj sırasında konuşuyor.

Jeenah Ay | Bloomberg | Getty Resimleri

Sam Bankman-Fried tarafından kontrol edilen kripto borsası FTX, Cuma günü Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan şirkete fonlarının sigorta durumu hakkında tüketicileri “yanıltıcı” yönlendirmeyi bırakmasını söyleyen bir durma ve vazgeçme uyarısı aldı.

FDIC, FTX US dahil beş kripto şirketine mektup gönderdi. ABD bankalarında tutulan mevduatların aksine, aracı kurumlarda saklanan kripto para birimleri hükümet tarafından korunmaz.

“FDIC tarafından toplanan kanıtlara dayanarak, bu şirketlerin her biri – web siteleri ve sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere – kripto ile ilgili belirli ürünlerin FDIC sigortalı olduğunu veya aracılık hesaplarında tutulan hisse senetlerinin FDIC sigortalı olduğunu belirten veya öneren yanlış beyanlarda bulundu. ,” düzenleyici bir basın açıklamasında söyledi.

FDIC, FTX US’ye ek olarak Cryptonews.com, Cryptosec.info, SmartAsset.com ve FDICCrypto.com’u da bilgilendirdi. FDIC, şirketlerin “bu yanlış veya yanıltıcı ifadeleri ele almak için derhal düzeltici önlem alması gerektiğini” söyledi. Ajans, sigortasız bir ürünün FDIC tarafından sigortalı olduğunu bilerek yanlış beyan etmenin veya ima etmenin Federal Mevduat Sigortası Yasası tarafından yasaklandığını söyledi.

FDIC, özellikle FTX’e gönderilen mektupta, 20 Temmuz’da FTX.US başkanı Brett Harrison’ın, işverenlerden gelen doğrudan mevduatların kullanıcı adına FDIC sigortalı hesaplarda saklandığını belirten bir tweet yayınladığını söyledi.

Harrison, Cuma günü bu gönderiyi sildiğini ve FTX’te depolanan kripto varlıklarının FDIC tarafından sigortalı olduğunu belirtmek istemediğini, bunun yerine “işverenlerin USD mevduatlarının sigortalı bankalarda tutulduğunu” belirtmek istediğini tweetledi.

Harrison, “Gerçekten kimseyi yanlış yönlendirmek istemedik ve FTX US’nin kendisinin veya kripto/fiat olmayan varlıkların FDIC sigortasından yararlanmasını önermedik” dedi.

FTX.US, Bahamalar merkezli ve büyük ölçüde işini ABD dışında kurmaya odaklanmış FTX’e ait bir ABD kripto para borsasıdır.

FDIC ayrıca SmartAsset ve CryptoSec ​​web sitelerinin FTX’i “‘FDIC sigortalı’ kripto para birimi değişimi” olarak tanımladığını söyledi.

İZLEMEK: Sam Bankfman-Fried’in portföyü

.

Kripto firması FTX, FDIC’den tüketicileri mevduat koruması hakkında ‘yanıltıcı’ durdurmak için uyarı aldı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: