Kripto kredi uygulaması CoinLoan, güvenliği artırmak için Blaze’den saldırı testlerini tamamladı – Kripto Haberleri

Kripto kredi uygulaması CoinLoan, güvenliği artırmak için Blaze’den saldırı testlerini tamamladı

Lisanslı bir kripto kredi platformu olan CoinLoan, kısa süre önce uluslararası bir varlığa sahip bir siber güvenlik firması olan Blaze Information Security (Blaze) ile ortaklık kurdu. Blaze ile yapılan işbirliğinin amacı, her kullanıcı için korumayı artıran ve en yüksek düzeyde siber savunma sağlamaya yardımcı olan CoinLoan’ın altyapısını test etmekti. 14 Haziran 2022’de Blaze, 15 günlük bir […]
Kripto ödünç verme uygulaması CoinLoan, güvenliği artırmak için Blaze’den gelen saldırı testlerini tamamlayarak CryptoNinjas’ta ilk kez ortaya çıktı.

Lisanslı bir kripto kredi platformu olan CoinLoan, kısa süre önce uluslararası bir varlığa sahip bir siber güvenlik firması olan Blaze Information Security (Blaze) ile ortaklık kurdu.

Blaze ile yapılan işbirliğinin amacı, her kullanıcı için korumayı artıran ve en yüksek düzeyde siber savunma sağlamaya yardımcı olan CoinLoan’ın altyapısını test etmekti.

14 Haziran 2022’de Blaze, CoinLoan’ın altyapısına yönelik hedefli saldırıları içeren 15 günlük bir penetrasyon testi başlattı.

OWASP Top 10, OWASP Top 10 Mobile, OWASP API Security Top 10 ve diğer güvenlik metodolojisi testlerine dayalı olarak Blaze, CoinLoan’ın çeşitli alanlardaki sorunlara karşı direncini değerlendirdi: iş mantığı sorunları, para birimi yuvarlama manipülasyonu, finansal dolandırıcılık senaryoları, KYC atlatma ve veriler sızıntılar.

Sonuçlara göre, CoinLoan’ın güvenlik standartları, olası tehditler hakkında derin bilgi birikimi ve sorun çözümü için 2 saatlik yanıt süresi ile son derece nadir olarak göze çarpıyor.

Bay Julio Cesar Fort, “Ekibimiz CoinLoan’ın ilk güvenlik standartlarından çok etkilendi ve bu standartları daha da güçlendirmelerine yardımcı olmaktan ve müşterilerine yatırımlarını güvende tutmak için attıkları adımlara şeffaf bir bakış sağlamaktan gurur duyuyoruz. ”

Blaze, 2016’dan beri finansal kurumlar için 1.500’ün üzerinde sızma güvenlik testi projesi teslim etti. Blaze’in Yönetici Ortağı ve Profesyonel Hizmetler Direktörü Julio Cesar Fort’un sözleriyle, “Sayısız sayıda siber güvenlik sorunu olan çok uluslu bankaları ve kripto şirketlerinin yükselen kriptoyla ilgili siber suç dalgasının üstesinden gelmek için mücadele ettiğini gördük.”

Kripto ödünç verme uygulaması CoinLoan, güvenliği artırmak için Blaze’den gelen saldırı testlerini tamamlayarak CryptoNinjas’ta ilk kez ortaya çıktı.

Kripto kredi uygulaması CoinLoan, güvenliği artırmak için Blaze’den saldırı testlerini tamamladı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: