Kripto Odaklı Akıllı Telefon Solana Saga Tanıtıldı

Kripto Odaklı Akıllı Telefon Solana Saga Tanıtıldı

OSOM’un kripto odaklı Solana Saga akıllı telefonunun tüm özellikleri firma tarafından bugün kamuoyuna açıklandı. Bu, Solana’nın kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko’nun New York’ta bir izleyici kitlesinin önünde Android web3 odaklı bir akıllı telefon olan Saga’nın piyasaya sürüldüğünü duyurmasından birkaç ay sonra geldi.

Yeni gadget, diğer önemli özelliklerin yanı sıra IP68 dereceli bir kasaya, 120Hz AMOLED ekrana, 50MP birincil kameraya ve 1 TB’a kadar depolama alanına sahip. Telefon için ön siparişler, iade edilebilir bir depozito olan 100 ABD Doları karşılığında mevcuttur. 2023’ün başlarında, telefon kullanıma sunulacak.

OSOM‘un Solana Saga‘sının birincil hedef kitlesi kripto meraklılarıdır. Solana blok zinciri, özellikleri ve işlevselliği ile güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Geliştiricilerin Solana tabanlı uygulamalar için zengin kullanıcı deneyimi üretmesini sağlayan bir Android çerçevesi olan Solana Akıllı Telefon Yığını dahildir. Solana, Ethereum için zorlu rekabet sunan, yüksek verimli, dördüncü nesil blok zincirlerinden biridir.

Solana akıllı telefon özellikleri

Solana Saga simetrik çerçevelere, ortasında delikli bir oyuğa ve paslanmaz çelik kasaya sahiptir. LED flaşlı, parmak izi okuyuculu ve seramik sırtlı çift kamera kurulumuna sahip. Cihazda 120 Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç Full HD+ (1080×2400 piksel) AMOLED ekran yer alıyor. IP68 derecesi ile toz ve su koruması sunar. 247 gr ağırlığında ve 8.4 mm kalınlığında.

Solana Saga‘nın arkasında iki kamera var: 50MP birincil kamera (f/1.8, OIS) ve LED ışıkla birleştirilmiş 12MP ultra geniş lens. Telefon, selfie’ler ve görüntülü aramalar için 16 MP (f/2.4) ön kameraya sahiptir. Bir Snapdragon 8+ Gen 1 CPU, 512 GB dahili bellek ve 12 GB LPDDR5 RAM, Solana Saga’ya güç sağlar. 512 GB’a kadar depolama için microSD kart genişletmesine izin verir.

Cihaz 4,110mAh pile sahip ve Android 13 ile çalışıyor. 5G, iki SIM, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, GPS, Type-c ve bir NFC konektörü bağlantı olanakları arasında.

Solana Saga, iade edilebilir olan 100$’a ön sipariş vermek için kullanılabilir. Gelecek yıldan itibaren, telefon 1.000 $ ‘lık bir nihai fiyat için tedarik edilecek.

Bunun ekosistem için anlamı

Yakovenko, Solana ekosisteminin son birkaç yılda, özellikle de son 12 ayda tanık olduğu birkaç “vay be” olayı gülünç ve belki de hayranlık uyandıran bir şekilde vurguladı. Yakovenko’nun sunduğu Nansen istatistiklerine göre, Solana’nın 21 milyondan fazla benzersiz aktif aylık hesabı var.

Bu lansmanla Solana, yalnızca kripto merkezli bir şirket olmanın ötesine geçerek Apple, Microsoft ve Android ile rekabet eden bir şirket haline gelebilir. Solana ekosisteminin popüler kitlelere erişimi, mobil cihazlara daha fazla web3 alternatifi sağlamaya odaklanarak artırılabilir, bu da diğer kripto blokaj zincirlerini aynı şeyi yapmaya teşvik edebilir.

Ek olarak, bu lansman, Solana’nın kripto para birimi endüstrisinde yalnızca kripto merkezli bir şirket olmanın ötesine geçerek Microsoft, Apple ve Android ile rekabet eden bir şirket haline geldiğini görebilir. Solana ekosisteminin popüler kitlelere erişimi, mobil cihazlara daha fazla web3 alternatifi sağlamaya odaklanarak artırılabilir, bu da diğer kripto blokaj zincirlerini aynı şeyi yapmaya teşvik edebilir.

Kripto Odaklı Akıllı Telefon Solana Saga Tanıtıldı
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: