KuCoin Anketi, Hindistan’ın 115 Milyon Kripto Yatırımcısı Olduğunu Söyledi – Kripto Haberleri

KuCoin Anketi, Hindistan’ın 115 Milyon Kripto Yatırımcısı Olduğunu Söyledi

Demografik analiz, yatırımcı profilinin ağırlıklı olarak genç olduğunu ve bunların %39’unun 18-30 yaş aralığında olduğunu göstermektedir.

Bu haftanın başlarında KuCoin, Hindistan’ın blok zinciri ve kripto alanındaki yeni gelişmelerle ilgili bir anket yayınladı – ülkedeki kripto yatırımcılarının sayısının Haziran 2022 itibariyle 115 milyon aralığında olduğunu ortaya koyan Into The Cryptoverse Report India.

Çalışma, bu kişilerin son altı ay içinde kripto varlıkları alıp sattığını veya elinde bulundurduğunu iddia etti.

Kripto Yatırımcılarının Genç Bir Profili Var

KuCoin’in Hindistan araştırması, ülkede neşeli bir kripto yatırım ortamı sunuyor. 115 milyon kripto yatırımcısının 18-60 yaş grubundaki Hindistan nüfusunun %15’ini temsil ettiğini, aynı grubun %10’unun ise önümüzdeki altı ay içinde varlığa yatırım yapmayı planlayan kripto meraklısı tüketiciler olduğunu söylüyor.

Kripto yatırımcılarının demografik profili giderek gençleşiyor, çünkü 2022’nin ilk çeyreğinde hepsinin %39’u 18-30 yaşları arasında, önceki çeyreğe göre %7’lik bir artış. İlk kez kripto alıcıları, 30 yaşın altındaki genç yatırımcıların %39’unu oluşturuyor. Sadece son üç ayda ticarete başladılar.

Kripto Yatırımlarında Engeller

“Hükümet düzenlemelerindeki belirsizlik, potansiyel yatırımcıları caydıran önemli bir faktör oldu. %33’ü kriptoya yatırım yapmayı düşünürken hükümet düzenlemelerinin bir endişe kaynağı olduğunu bildiriyor. KuCoin’den bir PR anket hakkında şunları söyledi: .

Çalışma, kripto yatırımı hakkında yeterli bilgi eksikliğinin Hindistan’daki kripto yatırımlarının büyümesinde en önemli engel olduğunu söylüyor. Ankete katılanların %41’i, yatırımlar için hangi tür kripto ürünlerini seçmeleri gerektiğini bilmediklerini söylüyor. Ankete katılanların yüzde yirmi biri dijital varlıkların nasıl çalıştığını anlamadıklarını ve yüzde 27’si pazarın yönünü tahmin etmekte zorlandıklarını söyledi.

Bastırılmış Yatırımcıların Duyguları

Yatırım duyarlılığı şu anda piyasadaki gerileme nedeniyle bastırılmış durumda. Yatırımcıların mevcut kripto yatırım seviyesini artırmak yerine koruma tercihini yansıtıyor. KuCoin PR, yüksek beklentilere bakıldığında, Hindistan hükümetinin yerel halkın dijital ekonomiye olan ilgisini daha da artıran CBDC’nin başlatıldığını duyurdu.

Geçen ay KuCoin’in CEO’su, yerel “uzmanlık” ve “hoş karşılama pazarı” sayesinde Hindistan’ın uzun vadede kilit bir pazar olarak ortaya çıkacağını söyledi. “Hindistan, 2022’nin ilk yarısında KuCoin’in eklediği muazzam miktarda 5,6 milyon yeni müşteri oluşturdu” dedi.

Mayıs ayında KuCoin, Kasım ayında faaliyete geçmesi planlanan likidite ticaret platformu Pool-X aracılığıyla bir NFT değişimi başlatmayı planladığını duyurdu.

KuCoin Anketi, Hindistan’ın 115 Milyon Kripto Yatırımcısına Sahip Olduğunu Söyledi İlk olarak CryptoPotato’da göründü.

KuCoin Anketi, Hindistan’ın 115 Milyon Kripto Yatırımcısı Olduğunu Söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: