Linux, Açık Kaynaklı, Çok Amaçlı Kripto Cüzdanlarını Desteklemek için Vakfı Başlattı – Kripto Haberleri

Linux, Açık Kaynaklı, Çok Amaçlı Kripto Cüzdanlarını Desteklemek için Vakfı Başlattı

Salı günü, kar amacı gütmeyen teknoloji konsorsiyumu Linux Vakfı, açık kaynaklı kripto cüzdanlarının gelişimini desteklemek için Openwallet Foundation’ın (OWF) başlatıldığını duyurdu. OWF’nin amacı, “çok çeşitli cüzdan kullanım durumları için birlikte çalışabilirliği” artırmak ve herkesin kullanabileceği “güvenli, çok amaçlı bir açık kaynak motoru” geliştirmektir. […]

Salı günü, kar amacı gütmeyen teknoloji konsorsiyumu Linux Vakfı, açık kaynaklı kripto cüzdanlarının gelişimini desteklemek için Openwallet Foundation’ın (OWF) başlatıldığını duyurdu. OWF’nin amacı, “çok çeşitli cüzdan kullanım durumları için birlikte çalışabilirliği” artırmak ve herkesin cüzdan oluşturmak için kullanabileceği “güvenli, çok amaçlı bir açık kaynak motoru” geliştirmektir.

Linux, Açık Kaynak Kripto Cüzdanlarının Geliştirilmesini Desteklemek İçin Openwallet Foundation’ı Başlattı

Linux Vakfı (LF), 22 yıl önce kuruluşundan bu yana açık kaynaklı yazılımları desteklemektedir. Kuruluş, dünyanın her yerinden yazılım geliştiricilerden ve AT&T, Cisco, Fujitsu, Google, Hitachi, Tencent, Vmware, Huawei, IBM, Intel, Meta, Microsoft, NEC, Oracle, Orange SA, Qualcomm gibi kurumsal devlerden oluşuyor. , ve Samsung da LF üyesidir. 13 Eylül’de yayınlanan duyuru, LF’nin misyonunun evrensel dijital cüzdan altyapısını desteklemek olduğunu belirtiyor.

“Dijital cüzdanların dijital toplumlar için kritik bir rol oynayacağına inanıyoruz. LF yönetici direktörü Jim Zemllin yaptığı açıklamada, açık yazılım birlikte çalışabilirlik ve güvenliğin anahtarıdır.

OWF, Avrupa Açık Kaynak Zirvesinde Açılış Konuşmasına Ev Sahipliği Yapacak, Vakıf, Grubun Yönetişim ve Yapısını Oluşturmanın Ortasında

Salı günü, OWF Avrupa Açık Kaynak Zirvesi’nde bir açılış konuşmasına ev sahipliği yapacak. Yeni kurulan grubun bir cüzdan yayınlamak veya yeni standartlar oluşturmak gibi bir niyeti yok. LF duyurusu, “Topluluk, diğer kuruluşların ve şirketlerin kendi dijital cüzdanlarını geliştirmek için yararlanabilecekleri açık kaynaklı bir yazılım motoru oluşturmaya odaklanacak” dedi. “Cüzdanlar, kimlikten ödemelere ve dijital anahtarlara kadar çok çeşitli kullanım durumlarını destekleyecek ve mevcut en iyi cüzdanlarla özellik eşitliği sağlamayı amaçlayacaktır.”

Accenture’da Global Metaverse Continuum Business Group ve Blockchain lideri David Treat, geleneksel iş modelinde büyük bir değişikliğin geldiğini ve dijital işletmelerin güven kazanacağını söyledi. Treat, “Evrensel dijital cüzdan altyapısı, dijital dünyada tokenize edilmiş kimlik, para ve nesneleri bir yerden bir yere taşıma yeteneği yaratacak” dedi. Şu anda, OWF bir yönetişim sistemi formüle etmedi, ancak “2022’de daha sonra başlatma hedefiyle yönetişim ve yapısı üzerinde çalışmanın” ortasında.

Linux Vakfı’nın Openwallet Vakfı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Linux, Açık Kaynaklı, Çok Amaçlı Kripto Cüzdanlarını Desteklemek için Vakfı Başlattı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: