Lot Sayısı Az Olan Hisseler

lot sayısı az olan hisseler

Borsada işlem yapan yatırımcılar genellikle kendilerine bir strateji belirler ve bu şekilde kendilerine yol tayin ederler. Herkesin farklı stratejisi kendine göre doğru olanıdır. Bazı yatırımcılar ise lot sayısı az olan hisseler üzerinde işlem yapıyorlar.

Yüksek rakamlarda işlem gören hisselerin ortak özellikleri arasında lot sayılarının az olması dikkat çekiyor.

Genellikle aracı kurumlar hisseler üzerinde teknik analiz çalışmaları yaparak yatırımcılarına tavsiye bulunuyorlar. Fakat bazı yatırımcılar kendi tahminleri üzerine hareket ediyorlar.

Lot sayısı en az olan hisseler sığ tahta olmasından dolayı aşağı yönlü veya yukarı yönlü çok sert hareketler yapabiliyorlar.

Böyle sığ tahtalarda kazanma oranı yüksek olduğu kadar kaybetme oranı da yüksektir. Bu sebeple borsada işlem yaparken her zaman çok dikkatli olmalısınız. Bir anlık yanlış işlem ile büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.

Özellikle kimseden etkilenmeden ya kendi tercihinizle işlem yapın ya da kararsız kaldığınız durumlarda alım satım yaptığınız aracı kurum danışmanlarınızla görüşün. Eğer illa ki lotu az olan hisseler üzerinde işlem yapacaksanız bile aracı kurumunuzdan fikir almanız sizin için daha iyi olabilir, tabi ki son karar size ait.

 lot sayısı az olan hisseler

Kaynak: https://www.parapul.org/lot-sayisi-az-olan-hisseler/ 

Sevdiklerinle Paylaş: