Malezya’nın En Büyük Yatırım Bankalarından Biri Bitcoin, Crypto Super Uygulamasını Başlatacak – Kripto Haberleri

One Of Malaysia’s Largest Investment Banks To Launch Bitcoin, Crypto Super App

Malezya’nın En Büyük Yatırım Bankalarından Biri Bitcoin, Crypto Super Uygulamasını Başlatacak

Kenanga Investment Bank, bir bitcoin ve kripto dijital cüzdanı da dahil olmak üzere tüm finansal hizmetlerini barındıran süper bir uygulama başlatmak için Ant Group ile ortak olacak.

Kenanga Investment Bank, bir bitcoin ve kripto dijital cüzdanı da dahil olmak üzere tüm finansal hizmetlerini barındıran süper bir uygulama başlatmak için Ant Group ile ortak olacak.

  • Kenanga Investment Bank, 2023’te bitcoin ve diğer kripto para birimlerini destekleyecek süper bir uygulama başlatacak.
  • Banka 500.000’den fazla kullanıcıya sahip ve ürününü diğer bankalara dağıtmak istiyor.
  • Uygulama, dijital cüzdan da dahil olmak üzere bankanın tüm finansal hizmetlerini tek bir platforma yerleştirecek.

Malezya’nın önde gelen özel yatırım bankası Kenanga Investment Bank Berhad, Fintech News Malaysia’dan bir rapora göre, Bitcoin ve kripto dostu bir “süper uygulama” başlatmak için Ant Group ile ortaklık kurdu.

Süper uygulamanın hisse senedi alım satımını, robo-danışmanı, eşler arası (P2P) finansmanı, bitcoin ve kripto para birimlerini ve Merchantrade tarafından desteklenen ön ödemeli bir kartla çalışan dijital cüzdan gibi diğer fakülteleri desteklediği bildiriliyor.

Kenanga’nın grup genel müdürü Datuk Chay Wai Leong, “Hisse senedi komisyonculuğu, vadeli işlemler, varlık yönetimi, yatırım bankacılığı alanlarında işimizi inşa etmek için yıllarımızı adadık” dedi. “Son zamanlarda dijital ürün tekliflerimizi genişletmek için Rakuten, CapBay, Merchantrade, Tokenize gibi dijital ortaklarla işbirliği yaptık.”

Önde gelen bir Çinli fintech şirketi olan Ant Group, bankanın tüm hizmetlerini 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen tek bir platformda derleyecek.

Ant’ın dijital teknolojisi, “Birçok işletme tarafından yeni uygulamalar oluşturmak ve mevcut uygulamaların performansını optimize etmek için benimsenen finansal düzeydeki mPaaS mobil geliştirme platformumuz, Kenanga’yı çok çeşitli ürün ve hizmetleri SuperApp’ine entegre etme konusunda desteklemek için iyi bir konumda” dedi. Başkan Geoff Jiang.

Kenanga, süper uygulamaya hizmet olarak zenginlik (WaaS) olarak atıfta bulunuyor ve sistemi altyapılarına yerleştirmek isteyen dijital bankalarla ortaklık kurmayı planlıyor. Kenanga, bu hizmetleri yükselen bankalara sağlayarak kurumların kendi ürünlerini geliştirmeye ihtiyaç duymadan çok daha hızlı ölçeklenebileceklerine inanıyor.

Ancak, ürünlerini diğer kurumlara yerleştirmek için Kenanga’nın, sermaye piyasalarına yönelik ürünleri dağıtmak üzere Tanınmış Piyasa Operatörü (RMO) olmak için Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan düzenleyici onay alması gerektiği bildiriliyor.

Malezya’nın En Büyük Yatırım Bankalarından Biri Bitcoin, Crypto Super Uygulamasını Başlatacak
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: