McDonald’s yönetim kurulu, sarsıntıya üç yeni direktör ekledi – Kurumsal Haberler

McDonald’s yönetim kurulu, sarsıntıya üç yeni direktör ekledi

McDonald’s, İngiltere’de çizburgerlerinin fiyatını 14 yıl aradan sonra ilk kez artırdı.

Justin Sullivan | Getty Images Haberleri | Getty Resimleri

McDonald’s yönetim kurulu üç yeni üye kazanıyor ve uzun süredir devam eden bir yöneticisini kaybediyor.

Yönetim kurulunun sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk komitesine liderlik eden Sheila Penrose, fast food devinin yönetim kurulunda 16 yıl geçirdikten sonra 30 Eylül’de emekli olacak. Bu yılın başlarında, milyarder Carl Icahn, McDonald’s ile hayvan refahı konusundaki başarısız vekalet savaşında koltuğunu hedef aldı, ancak bu zorluktan kolayca kurtuldu.

Pazartesi günü yaptığı açıklamada, McDonald’s yönetim kurulu başkanı Enrique Hernandez, Jr., Penrose’a şirketin iklim, sorumlu kaynak kullanımı ve çeşitlilik, eşitlik ve katılım hedefleri konusundaki ilerlemesini denetlediği için övgüde bulundu.

Yönetim kurulu üç yeni üye seçti: Tony Capuano, Jennifer Taubert ve 1 Ekim’de görevlerine başlayacak olan Amy Weaver. Değişiklik, toplam yönetici sayısını 14’e, kadın üye sayısını ise ikiye katladı.

Capuano, kendisine franchise’larla çalışma deneyimi kazandıran bir pozisyon olan Marriott International’ın CEO’sudur. Aynı zamanda Business Roundtable üyesidir.

Weaver, 2021’den beri Salesforce’un baş mali sorumlusudur. Bu görevden önce şirketin baş hukuk görevlisi olarak görev yapmıştır. McDonald’s, daha önce Expedia’da çalışma deneyimiyle dijital deneyimini de vurguladı.

Taubert, Johnson & Johnson için başkan yardımcısı ve dünya çapında ilaç başkanı olarak hizmet vermektedir. Johnson & Johnson’da çalışmadan önce rakip ilaç devleri Merck ve Allergan için çalıştı.

.

McDonald’s yönetim kurulu, sarsıntıya üç yeni direktör ekledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: