Meme stokları Bed Bath & Beyond, AMC ve GameStop küçük haberlerle hareket etmeye devam ediyor – Finans Haberleri

Meme stokları Bed Bath & Beyond, AMC ve GameStop küçük haberlerle hareket etmeye devam ediyor

İster evde kalmaya karar vererek klimada hisse senedi ticareti yapmaya karar verenlerin bir işlevi olsun, isterse enflasyonist bir ortamda ekstra para kazanmanın bir yolunu arayan insanlar olsun, meme hisse senedi ticareti başka bir an yaşıyor.

Pazartesi günü Fidelity’de en aktif olarak işlem gören ilk 10 hisse arasında AMC, Bed Bath & Beyond ve GameStop yer aldı. AMC’nin hisseleri, her zaman değişken Tesla’nın arkasındaki platformda en aktif ikinci oldu.

Salı günü piyasa öncesi işlemlerde Bed Bath & Beyond hissesi, Pazartesi günü yaklaşık %40’lık bir kazancın ardından %10 arttı. Bed Bath & Beyond sözcüsü Eric Mangan, Yahoo Finance’in hisse senedi fiyat hareketiyle ilgili yorum talebini geri çevirmedi.

Bed Bath & Beyond hisseleri Ağustos ayında şu ana kadar %131 oranında patladı.

Bu hamle – mücadele eden perakendecinin çok ihtiyaç duyduğu bir nakit artışına yaklaştığı bir spekülasyon zeminine karşı – genellikle birdenbire ortaya çıktı.

Benzer bir habersiz yükseliş, Pazartesi günü %8.5’lik bir kazancın ardından Salı günü piyasa öncesi dalgalanan GameStop hissesini içeriyor.

Sinema zinciri AMC Entertainment’a gelince, AMC hissesi Pazartesi günü %8’lik bir artışın ardından bugün piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %3 arttı.

Bununla birlikte, meme ülkesindeki emsallerinden farklı olarak, en azından AMC hisselerinin olumlu bir katalizörü vardı.

Reddit topluluğu arasında sevgiyle “baş maymun” olarak bilinen AMC CEO’su Adam Aron, yalnızca Yahoo Finance Live’a şirketin “yakında” borç indirimine başlayacağını söyledi.

Aron (yukarıdaki video), “Biraz daha kaldıraçtan kurtulmak için nispeten yakında bir yola gireceğiz” dedi. “Bence nispeten yakında diyebilirsiniz, yani bu yıl başlıyor ve kesinlikle 2023’te önemli sayılarda.”

Dublin’deki Henry Caddesi’ndeki mağazalarından birinde görülen GameStop logosu. (Fotoğraf: Cezary Kowalski/SOPA Images/LightRocket, Getty Images aracılığıyla)

Meme stokunun canlanmasının nedeni ne olursa olsun, yeni veriler, COVID-19 pandemisinin zirvesinde perakende ticaret hareketini popüler yapan isimlere yönelik yatırımcı iştahının altını çiziyor.

Daha genel olarak, AMC, Roku, Peloton ve Robinhood gibi popüler meme hisselerini izleyen Roundhill Solactive Meme Stok Endeksi, Ağustos ayında %15’lik harika bir artış gösterdi.

Brian Sozzi, Yahoo Finance’in genel yayın yönetmeni ve sunucusudur. Sozzi’yi Twitter’da @BrianSozzi ve LinkedIn’de takip edin.

hikaye devam ediyor

Yahoo Finance platformunun en son trend hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Apple veya Android için Yahoo Finance uygulamasını indirin

Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIn ve YouTube’da Yahoo Finance’i takip edin

Meme stokları Bed Bath & Beyond, AMC ve GameStop küçük haberlerle hareket etmeye devam ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: