Milyarder Jared Isaacman, mürettebatını özel SpaceX görevlerine hazırlamak için savaş uçaklarını nasıl kullanıyor? – Kurumsal Haberler

Milyarder Jared Isaacman, mürettebatını özel SpaceX görevlerine hazırlamak için savaş uçaklarını nasıl kullanıyor?

Teknoloji milyarderi sivilleri uzaya götürmek için SpaceX ile iş birliği yaptı

Polaris Dawn görev ekibi, 16 Eylül 2022’deki eğitim sırasında, soldan:

John Kraus / Polaris Programı

“Gerektiği kadar çok zaman kullanmak istiyoruz. [the launch] Mümkün olduğunca eğitim için” diyen Isaacman, “savaş uçağı kullanmanın uzay uçuşlarına harika bir analog olduğunu” da sözlerine ekledi. NASA’nın kendi astronot birlikleriyle kullandığı bir uygulamayı takip ediyor.

Polaris Dawn başlangıçta 2022’nin dördüncü çeyreği için planlanırken, Isaacman görevin başlatılmasının “gelecek yılın başlarında” gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi. Üç görevden ilki ve sonuncusunun SpaceX’in Starship roketinin ilk mürettebatlı fırlatılması olması bekleniyor.

Isaacman programın üç hedefini özetledi: İnsanların şimdiye kadar uçtuğu en yüksek yörüngeye gitmek, SpaceX’in Crew Dragon kapsülünün dışında bir uzay yürüyüşü yapmak ve iletişim kurmak için Starlink internet uydularını kullanmak. Ayrıca, görevde yaklaşık 40 bilim ve araştırma yükünün uçacağını söyledi.

Polaris komutanı, ilk ticari uzay yürüyüşünü denemek için Dawn misyonunu bozdu

Isaacman, SpaceX’in projeye uzay giysileri geliştirme ve Crew Dragon uzay aracının parçalarını değiştirme şeklinde “çok fazla yatırım yaptığını” söyledi. Isaacman, geçen yıl Musk ile “Inspiration4 görevinden kısa bir süre sonra” ortaklaşa oluşturulduğunu ve dört kişilik bir ekiple yörüngede üç gün geçiren ve St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için 200 milyon dolardan fazla toplanan ilk özel SpaceX görevi olduğunu söyledi.

Isaacman, Inspiration4’ten sonra “tekrar uzaya gideceğimi düşünmemiştim” dedi, ancak “SpaceX’in Starship ile gittiği yönü görmek – gerçek bir gelişim programına katılma fırsatına sahip olmak … oldukça heyecan vericiydi.”

— Morgan Brennan bu hikayeyi Bozeman’dan, Michael Sheetz ise Paris’ten bildirdi.

.

Milyarder Jared Isaacman, mürettebatını özel SpaceX görevlerine hazırlamak için savaş uçaklarını nasıl kullanıyor?
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: