Milyonerlerin sayısı önümüzdeki 5 yıl içinde küresel olarak %40 artacak – ancak çoğu ABD’den gelmeyecek. İşte izlenecek ülke (ve ona nasıl yatırım yapılır) – Finans Haberleri

Milyonerlerin sayısı önümüzdeki 5 yıl içinde küresel olarak %40 artacak – ancak çoğu ABD’den gelmeyecek. İşte izlenecek ülke (ve ona nasıl yatırım yapılır)

Milyonerlerin sayısı önümüzdeki 5 yıl içinde küresel olarak %40 artacak – ancak çoğu ABD’den gelmeyecek. İşte izlenecek ülke (ve ona nasıl yatırım yapılır)

Credit Suisse tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, önümüzdeki beş yıl içinde dünya çapında %40 daha fazla yapılmasının beklendiği milyoner sayısı artıyor.

Credit Suisse Group AG’nin Küresel Varlık Raporu 2022, 2026 yılına kadar milyonlarca milyonerimiz olacağını belirtiyor: dünya çapında 87,5 milyondan fazla.

Bunun, ABD’nin de o kadar zenginleşmek üzere olduğu anlamına geldiğini düşünüyor olabilirsiniz.

Ama aslında bugün milyoner üretiminde başı çeken ülke Amerika Birleşik Devletleri değil: Çin.

Milyon dolarlık sürprizi kaçırmayın

Kesin olmak gerekirse, karantinalar ülkeyi sular altında bırakırken Çin, COVID-19 salgını sırasında üretkenlik ve ekonomik güçte çok şey kaybetti. Ancak raporda, gelişmekte olan pazarların ekonomik gerilemeden daha hızlı bir toparlanma görebileceği belirtiliyor.

Credit Suisse, özel servetlerin 2026 yılına kadar %36 artarak 169 trilyon dolara çıkması gerektiğini bildirdi. Çin piyasalarındaki mevcut düşüş göz önüne alındığında bu oldukça yüksek; MSCI Çin Endeksi bugüne kadar %30’dan fazla düştü.

Yine de rapor belki biraz iyimser mi? Özellikle ABD ile yaşanan jeopolitik gerilimler ve belirli Çin hisse senetlerinin Wall Street’ten çıkarılması için son tarih olan 2024 göz önüne alındığında, Çin’deki büyümenin beraberinde getirdiği riskler var. Bu arada, iki ülke arasındaki teknoloji, enerji ve telekom rekabeti azalmadan devam ediyor.

Dikkate alınması gereken bazı Çin ETF’leri

Çin borsasında işlem gören fonlara (ETF’ler) yatırım yapmak istiyorsanız, düşük fiyatlar bunu uygun bir zaman haline getirir. Credit Suisse, Çin ekonomisinin büyüklüğü göz önüne alındığında, diğer gelişmekte olan ülkelerden daha hızlı bir şekilde toparlanmasının muhtemel olduğunu bildirdi. Bunu akılda tutarak, bu en iyi ETF’leri düşünün.

WisdomTree Çin eski Devlete Ait İşletmeler Fonu (CXSE) iletişim hizmetleri ve döngüsel stoklardaki büyük düşüş göz önüne alındığında cazip bir seçenek. Ayrıca, şirketin diğer Çin ETF’lerinden daha az riskle gelişmekte olan pazarlara yatırım yapmasına izin veren devlete ait olmayan bir stratejiye sahiptir.

hikaye devam ediyor

Devamını oku: ABD’nin şu anda sadece 25 günlük dizel tedariği var – 2008’den bu yana en düşük seviye. İşte bu yüzden bu, azalan bir ‘petrol kumbarasından’ daha endişe verici.

Büyük bir büyüme fırsatı arıyorsanız, Gelişen Pazarlar İnternet ve E-ticaret ETF (EMQQ) avantajları vardır. İnternet ve e-ticaret sektörleri Çin’de harika bir büyüme potansiyeline sahip.

Teknoloji endüstrisi toparlanırsa, bu fon, teknoloji sektörü ETF’leri arasında ABD’deki emsallerinden daha ucuz bir maliyetle öncülük edebilir.

Büyüme geliyor

ETF’ler, büyüyen endüstrilere kolay erişim sağlar ve tek bir hisse senedi üzerine bahis oynamanın getirdiği oynaklığı ortadan kaldırır. Bununla birlikte, Çin ekonomisinin toparlanması için zamana ihtiyacı olduğunu ve yukarıda bahsedilen gerilimlerin ortadan kalkmak üzere olmadığını unutmayın.

Pek çok yatırım stratejisinde olduğu gibi, sabır anahtardır.

Çin, e-ticarette ve elektrikli araç üretiminde, muazzam umutları olan birkaç alandan bahsetmek için güçlü olduğunu gösterdi.

Ve Credit Suisse’in fırsat gördüğü yerde, varlıklı müstakbellerin takip etmeleri ve evleri neresi olursa olsun milyoner olmaları tavsiye edilir.

Daha sonra ne okunmalı

Bu makale yalnızca bilgi sağlar ve tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Herhangi bir garanti olmaksızın sağlanır.

Milyonerlerin sayısı önümüzdeki 5 yıl içinde küresel olarak %40 artacak – ancak çoğu ABD’den gelmeyecek. İşte izlenecek ülke (ve ona nasıl yatırım yapılır)
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: