Motor City, EV geçişinde yeni bir testle tanışıyor: Redüktörleri direksiyon başında tutmak – Kurumsal Haberler

Motor City, EV geçişinde yeni bir testle tanışıyor: Redüktörleri direksiyon başında tutmak

Dodge CEO’su Tim Kuniskis, 17 Ağustos 2022’de Pontiac, Mich’te Charger Daytona SRT elektrikli kas araba konseptini tanıtıyor.

Michael Wayland / CNBC

PONTIAC, Mich. – Bu hafta 80’lerin müziklerini ve 2 dolarlık biraları içeren bir etkinlikte Dodge, egzoz sistemi ve çok hızlı şanzıman içeren ilk elektrikli kas arabası için bir konsept açıkladı.

Özellikler bir elektrikli araç için gerekli değildir – ancak performans araçlarının zorlu hayranlarını kazanmak için anahtar olabilir.

Dodge CEO’su Tim Kuniskis, “Ses kritik bir bileşendir,” dedi. “Ve vites değiştirmek çok önemli… en uzun süre etrafta dolaştık. Aracı daha hızlı yapmıyor… ama çok daha çekici ve sürüşü çok daha eğlenceli.”

Detroit’in eski otomobil üreticileri elektrikli araçlara geçmek için çalışırken, aynı zamanda gürleyen V-8 motorlarının sesini ve vites değiştirme hissini seven uzun süreli otomobil hayranlarını da kazanmaya çalışıyorlar. arabalar.

Güçlü otomobillerin satış günleri geride kaldı, ancak araçlar, markalar için büyük farkındalık yaratan kültürel mihenk taşları haline geldi ve müşterileri sadık elçiler olmaya devam ediyor. Bu yutturmaca, diğer modeller için satışa dönüşen bir hale etkisi yaratabilir.

Tesla, son yıllarda şık, teknoloji meraklısı araçları ve uğultu motorlarıyla EV’leri için bir kült yarattı. Ancak Detroit’in Dodge, Chevrolet ve Ford markalarının aile nesillerine dayanan bir sadakati var ve eski otomobil üreticileri, filolarını elektriklendirirken bu meraklıları nasıl bir araya getireceklerini hâlâ düşünüyorlar.

Dodge elini gösterir

Dodge bu hafta, Detroit’in geleneksel performans markalarından, güçlü otomobil müşterilerini nasıl elinde tutacağına dair planlarını açıklayan ilk şirket oldu. Michigan, Pontiac’taki etkinlikte şirket, 2024’teki ilk üretim elektrikli kas arabası öncesinde Charger Daytona SRT konseptini sergiledi.

Kuniskis, EV’leri destekleyen düzenleyicilerin ve çevrecilerin performansı, modernize edilmiş retro stili ve yeni patent bekleyen teknolojileri nedeniyle “sahip olmanızı istemediği” bir şey olarak nitelendirdi.

“Bakacakları bir şeyi görsel olarak geri getirmek önemliydi ve kutsal s—, bunu doğru yaptılar!” Kuniskis bu hafta CNBC’ye söyledi.

Konsept otomobilin egzoz sistemi ve çok hızlı şanzıman da dahil olmak üzere bazı tasarım özelliklerinin aracın elektrik menzilini olumsuz etkilemesi bekleniyor – ancak Kuniskis bunun Dodge’ın umursadığı bir şey olmadığını söyledi. Önemli olanın arabayı geleneksel bir kas arabası gibi hissettirmek ve sürmek olduğunu söyledi.

Detroit’ten Josh ve Darla Welton, 17 Ağustos 2022’de Pontiac, Mich’te bir Dodge etkinliğinde sergilenen bir kaslı arabanın yanında duruyorlar.

Michael Wayland / CNBC

Bu, bazılarının üretildiğinde sokaklarda yasal bir drag yarış arabası olarak gücü nedeniyle kınadığı meşhur Dodge Challenger SRT Demon da dahil olmak üzere birçok araca sahip olan Josh ve Darla Welton gibi otomobil hayranları için kritik önem taşıyor.

Sınırlı sayıda üretilen “SRT Demon” spor ayakkabılarını giyen 44 yaşındaki Josh Welton, “Hevesi tutmak için, kendi kendini süren, otonom bir arabaya sahip olmak yerine sürücüyü meşgul etmeniz gerekecek” dedi. Dodge ve Warren Lotas ile ortaklaşa. “Olan bitene dahil olmak istiyorlar.”

Ottawa, Ontario’dan 62 yaşındaki bir otomobil teknisyeni olan Pete Seguin de etkinlikte, sağ koluna bir “SRT” ve bir Hellcat logosu dövmesi yaptırarak Dodge’s SRT Hellcat’e desteğini gösteriyordu.

Ottawa, Ontario’dan Pete Seguin (solda), 17 Ağustos 2022’de Pontiac, Mich’te düzenlenen bir Dodge etkinliğinde, Quebec, Gatineau’dan kardeşi Robert Seguin ile ayakta duran “SRT” Hellcat dövmesini sergiliyor.

Michael Wayland / CNBC

Geçişte

Ford Motor ve General Motors, ilgili performans markaları ve araçlarıyla ilgili planları henüz açıklamadı.

GM, önümüzdeki yıllarda ünlü Chevrolet Corvette spor otomobilinin hibrit ve tamamen elektrikli modellerini üretmeyi planladığını doğruladı, ancak Detroit’in en büyük otomobil üreticisi, yeniden tasarlanmasından bu yana azalan satışlar yaşayan Chevy Camaro’nun geleceği konusunda anne oldu. Muscle Cars & Trucks gibi performans meraklısı web siteleri, şirketin Camaro üretimini 2024’te sona erdirmesinin beklendiğini söyledi.

Chevrolet Camaro ZL1, yaklaşık 62.000 dolardan başlıyor ve 650 beygir gücünde bir V8 motorla çalışıyor, bu kabaca 26.000 dolarlık temel modele göre önemli bir yükseltme.

Kaynak: General Motors

Ford’un ikonik Mustang otomobilinin yeni neslini önümüzdeki ay tanıtması bekleniyor, ancak “en ikonik isim plakalarını” elektrikli hale getirme stratejisinin bir parçası olarak otomobilin elektrikli olacağına dair herhangi bir fikir vermedi.

Ford, 2020’den bu yana, spor otomobil dışında şirketin şahlanan at logosunu taşıyan tek üretim aracı olan Mustang Mach-E adlı tamamen elektrikli bir geçit sunuyor.

AutoPacific araştırma firmasının endüstri analizi yöneticisi Paul Waatti, “Dodge, konseptiyle gerçekten kendi güçlü yanlarını ortaya koydu” dedi. “Ford ve GM’nin bunun için kolları sıvadığını görmek ilginç olacak. Bence Dodge bu tür arabalar için oldukça iyi bir yol haritası çizdi.”

İnsanlar, 22 Kasım 2019’da Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde düzenlenen 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Ford’un tamamen elektrikli SUV’si Mustang Mach-E’yi ziyaret ediyor.

Getty Images aracılığıyla Xinhua

Günümüzün kas arabalarından gürleyen V-8’lere geçişte otomobil üreticileri için büyük bir zorluk olduğunu söyledi ve aynı tür duygusal bağlantı yarattı.

GM ve Ford temsilcileri, açıklananların ötesindeki planları tartışmayı reddetti.

daralan pazar

Detroit’in ana performans otomobillerinin satışları düşüyor.

Endüstri araştırmacısı Edmunds’a göre, mevcut otomobiller Büyük Durgunluk’tan sonra popülerlik kazandı ve 2015’te 394.000’den fazla araçla zirveye ulaştı. Ancak satışlar o zamandan beri düştü, Challenger, Camaro ve Mustang gibi iki kapılı coupelerde yaklaşık %50’lik bir düşüş de dahil.

Araçların çoğu, daha az güce sahip daha küçük motorlar sunmak için gelişti, ancak yine de gürültülü, gaz yakan arabalar gibi bir damga taşıyabilirler. EV üreticileri de dahil olmak üzere Detroit dışındaki otomobil üreticilerinin rekabeti de arttı; tüketicilerin otomobillerden daha pratik geçitlere geçişi; ve performans kültüründe potansiyel bir değişiklik.

Edmunds İçgörüler Direktörü Jessica Caldwell, “Performans, farklı türde bir performansa sahip elektrikli otomobillere geçişte, son zamanlarda kesinlikle geri planda kalmış gibi hissetti” dedi.

Ford Mustang, Chevrolet Camaro ve Corvette ile Dodge Charger ve Challenger’ın kombine satışları, 2015’e kıyasla geçen yıl yaklaşık %35 düştü. Pandemi öncesi otomobil üreticisi satışlarının onlardan önceki son yılı olan 2019’a göre %25 düştü. yarı iletken çip sıkıntısı da dahil olmak üzere devam eden küresel tedarik zinciri sorunlarından etkilendi.

Caldwell, alıcıları çekmeye devam etmek için Detroit otomobil üreticilerinin “bir niş ve bir marka imajı bulması” gerektiğini söyledi.

Örneğin Ford’un Mustang Mach-E’si, gazla çalışan selefinin şık kas arabasından ziyade daha büyük bir geçit şeklini almasına rağmen otomobil üreticisi için iyi iş çıkardı. Ve Dodge’un planları, en azından şimdilik, Charger Daytona SRT konseptiyle en sadık hayran kitlesinin en azından bir kısmını tatmin etmiş görünüyor.

43 yaşındaki Darla Welton, “Gittiğinde ve sonra gövdedeki ve tasarımdaki tüm çizgileri görünce tüylerim diken diken oldu” dedi.

Ailesi otomobil endüstrisinde çalışan ömür boyu süren bir Detroitli olarak, Demon gibi güçlü arabaların EV’lere geçişine tanık olmanın heyecanını kaydetti.

“Direksiyonun başına geçmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Charger Daytona SRT elektrikli kas araba konsepti, 17 Ağustos 2022’de Pontiac, Mich’te tanıtıldı.

Michael Wayland / CNBC

.

Motor City, EV geçişinde yeni bir testle tanışıyor: Redüktörleri direksiyon başında tutmak
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: