Müşteri İşlemleri Düşerken Ana Depo Stok Fişleri – Finans Haberleri

Müşteri İşlemleri Düşerken Ana Depo Stok Fişleri

Yazı Boyutu

Alhambra, California’daki bir Home Depot mağazasında bir adam malzeme alışverişi yapıyor. (FREDERIC J. BROWN/AFP’nin Getty Images aracılığıyla fotoğrafı)

Ev Deposu

ikinci çeyrekte hisse başına 5,05 dolar kazanç bildirdi, analistlerin tahminlerini aştı ve 2022 kılavuzunu yeniden doğruladı.

Fakat

Ev Deposu

(ticker: HD) hisseleri, müşteri işlemlerinin bu dönemde %3 düşmesinin ardından, piyasa öncesi işlemlerde %0.4 düşüşle 313.43$’a geriledi. Salı günü geldiğinde, hisse senedi bu yıl %24,2 düştü.

Çeyrekteki satışlar, bir önceki yıla göre %6.5 artışla 43,8 milyar dolar oldu.

FactSet tarafından ankete katılan analistler, en büyük ev geliştirme perakendecisinin, 43.4 milyar dolarlık satışlardan hisse başına 4.95 dolarlık üç aylık kazanç bildirmesini bekliyorlardı.

Bir yıl önce Home Depot, 41,1 milyar dolarlık satışlardan hisse başına 4,53 dolar kazandı.

Aynı mağaza satışları %4,9’luk tahminlerin üzerinde %5.8 arttı. ABD’de aynı mağaza satışları, konut piyasasındaki yavaşlamaya rağmen %5,4 arttı.

CEO ve başkan Ted Decker bir basın açıklamasında, “İkinci çeyrekte, şirketimizin tarihindeki en yüksek üç aylık satışları ve kazançları sağladık” dedi. “Performansımız, ev geliştirme projelerine yönelik talepteki devam eden gücü yansıtıyor.”

Bununla birlikte, toplam müşteri işlemleri, ikinci çeyrekte bir yıl önceki 481.7 milyondan 467,4 milyona düştü. Home Depot, ortalama biletinin %9.1 artarak 90.02 dolara yükseldiğini söyledi.

Şirket, mali yıl için toplam satış büyümesi ve yaklaşık %3’lük karşılaştırılabilir satış büyümesi beklediğini yineledi. Orta tek hanelerde hisse başına kazanç artışı bekliyor.

Wells Fargo analisti Zachary Fadem Salı günü yaptığı açıklamada, Home Depot’un “Pro’nun esnekliğini gösteren ve temel konut ölçümlerinin (en azından şu anda) korkulandan daha az kötü olduğunu öne sürerek, yönetim kurulu genelinde çok sağlam sonuçlar verdiğini söyledi. Hisse senedini 350$ fiyat hedefiyle Fazla Kilolu olarak derecelendiriyor.

Citi analisti Steven Zaccone, geçtiğimiz hafta Home Depot’taki Buy notunu ve 348 dolarlık fiyat hedefini korudu ve diğer şeylerin yanı sıra, rakibi Lowe’un (LOW) ile aynı sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi – yüksek enflasyon ve ev fiyatlarında düşüş – Home Depot’a inanıyor profesyonel işinin “kısa vadeli gücü artırdığını” söyleyerek, beklenenden daha iyi kazançlar ve karşılaştırılabilir satışlar sunabilir.

Lowe’s piyasa öncesi işlemlerde %0.4 düştü.

Joe Woelfel’e joseph.woelfel@barrons.com adresinden yazın

.

Müşteri İşlemleri Düşerken Ana Depo Stok Fişleri
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: