NCFTA, siber suçla mücadelesinde Binance’i görevlendirdi

NCFTA, siber suçla mücadelesinde Binance’i görevlendirdi

TL; DR Dağılımı
NCFTA, siber suçlara karşı mücadelesinde Binance ile ortaklık yapıyorBinance’in kripto sektöründeki dolandırıcılıklara karşı mücadelesindeNCFTA, soruşturmalar için kaynak sağlayacak Siber suç, internet çağını parçalamakla tehdit eden eksiksiz bir sorun haline geldi. Bunun nedeni, çeşitli çevrimiçi platformlarda gerçekleştirilen sayısız dolandırıcılık ve saldırıdır. Ulusal Siber Adli Bilimler ve Eğitim ittifakı, bu tehditle mücadele için yeni bir çaba içinde, bu amaca ulaşmak için Binance ile ortaklık kurdu. Açıklamaya göre, Binance’in katılımı, tehditleri izlemesini ve bunlarla zamanında başa çıkmasını sağlayacak.

Binance’in kripto sektöründeki dolandırıcılıklarla mücadelesi

NCFTA, yıllar içinde, çevrimiçi suç faaliyetleriyle mücadele etmek için özel ve kamu kurumlarıyla çeşitli ortaklıklar kurmuştur. Binance’in katılımıyla, firma çeşitli uluslararası tehditlere değinmeyi umacak. Binance yöneticilerinden Tigran Gambaryan tarafından yapılan açıklamada Binance, çeşitli çevrimiçi tehditlerle mücadele konusunda lider firmalardan biri olmaya çalışıyor. Bunun dolandırıcılık, bilgisayar korsanlığı ve diğer siber suçları araştırarak elde edilebileceğini kabul ediyor. Ayrıca, NCFTA ile olan ortaklıklarının siber suçlara karşı mücadelelerini kripto sektörüne genişleteceğini belirtti.

NCFTA soruşturmalar için kaynak sağlayacak

NCFTA ile kurduğu ekipten yola çıkan Binance, firma tarafından sağlanan analistlerin yardımıyla bu sorunlara el altından bir yaklaşım getirmeyi umuyor. Binance’in basın açıklaması, kripto alanındaki dolandırıcılıklarla ilgili sorunlardan sorumlu olacak bir organ oluşturmuştu. Açıklamada ayrıca Binance’in dünya çapında suçluların yakalanmasından veya tutuklanmasından şu veya bu şekilde sorumlu olduğu da belirtildi. Kripto borsası, operasyonları sırasında 500 milyon doların üzerinde çalıntı fonları aklayan bir grup dolandırıcıyı ortaya çıkardı. Gambaryan ayrıca Binance ve NCFTA’nın kilit sektör üyelerine ihtiyaç duydukları için bunu tek başlarına yapamayacaklarını belirtti. Pakistan, 9 Ocak’ta Binance’e bir mektup gönderdi ve burada kripto borsasından ülkenin milyonları aşan bir dolandırıcılığı izlemesine yardım etmesini istedi. Bir grup dolandırıcı, yatırımcıları korkutuyor ve yatırımcıların fonlarıyla birlikte ortadan kayboluyor. Yakın tarihli bir açıklamada Binance, suçluları ortaya çıkarmak için çeşitli yerel makamlarla el ele çalışacağını söyledi.

Kaynak: www.cryptopolitan.com

Sevdiklerinle Paylaş: