NCR Kendini Satmaktan Yerine İkiye Bölünmeyi Seçti. Stok Düşüyor. – Finans Haberleri

NCR Kendini Satmaktan Yerine İkiye Bölünmeyi Seçti. Stok Düşüyor.

Yazı Boyutu

NCR, önemli bir ATM ve satış noktası teknolojisi sağlayıcısıdır.

Dreamstime.com

NCR

Wall Street’in beklediği gibi, şirketin kendisini satmak yerine ikiye böleceğini açıklamasının ardından Cuma günü hisse senedi düştü.

NCR

(ticker: NCR), ATM’lerin ve satış noktası sistemlerinin lider sağlayıcısıdır. Şirketin bölünmesi, bir şirket dijital ticarete ve diğeri ATM’lere odaklanarak bu işletmeleri bölecek. Şirket, hareketin, her bağımsız şirketin kendi büyüme stratejilerini uygulamasına izin vererek hissedarlar için değer yaratacağını söyledi.

Yıl boyunca, şirketin birkaç potansiyel teklif sahibinin ilgisini çektiğine dair raporlar yayıldı. Temmuz ayında çıkan haberlere göre, şirketin stratejik alternatiflerin gözden geçirilmesini başlattıktan sonra özel sermaye şirketi Veritas Capital tarafından satın alınacak özel görüşmelerde olduğu söylendi.

NCR yönetim kurulu başkanı Frank Martire, “Stratejik inceleme süreci boyunca, NCR’nin tüm şirket satışından ve ayrıca işimizin çeşitli bireysel bölümlerinden maddi ilgi gördük” dedi. “Son günlerde, mevcut finansman piyasalarının durumu göz önüne alındığında, NCR için uygun ve kabul edilebilir bir değeri yansıtan tüm bir şirket işlemini hissedarlarımıza teslim edemeyeceğimiz Kurul için giderek daha net hale geldi.”

Şirket, ayrılmanın vergisiz bir şekilde 2023’ün sonunu hedeflediğini söyledi.

Yatırımcılar, spinoff stratejisine ikna olmadılar. Hisse senedi, piyasa öncesi işlemlerde %17 düşerek, hisse senedinin yıllık %27 kaybını derinleştirmeye hazırlanıyor.

Sabrina Escobar’a sabrina.escobar@barrons.com adresinden yazın

.

NCR Kendini Satmaktan Yerine İkiye Bölünmeyi Seçti. Stok Düşüyor.
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: