Ne ‘kripto kışı?’ Schwab, yatırımcılara önemli miktarda kripto para birimi maruziyeti sağlayan ETF’yi başlattı – Borsa – Finans Haberleri

Ne ‘kripto kışı?’ Schwab, yatırımcılara önemli miktarda kripto para birimi maruziyeti sağlayan ETF’yi başlattı

Yatırımcıların kripto para satın almanın yeni bir yolu var.

Schwab Asset Management, yatırımcı talebine cevap vermek için bu ay Schwab Crypto Thematic ETF’sini (STCE) yayınladı.

Lansmanda doğrudan yer alan David Botset, CNBC’nin “ETF Edge” e yeni ürünün benzersiz olduğunu, çünkü yatırımcıların kripto para birimlerini önemli ölçüde oynamak için dolaylı bir yol elde ettiğini söyledi.

Hisse senedi ürün ve strateji başkanı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Bu çok spekülatif bir yatırım” dedi. Ancak, portföylerinde bu varlık kategorisine erişim arayan bazı Schwab yatırımcıları görüyoruz” dedi.

Fon, gerçek kripto para birimlerini hedef almıyor. Bunun yerine, oyunda dış görünümü olan şirketleri bir araya getiriyor.

“[The Schwab Crypto Thematic ETF] Botset, ETF lansman haber bülteninde, bugün piyasadaki diğer kripto ile ilgili ETF’lerden, endeksin, bir şirketin kripto ekosistemiyle olan ilişkisine dayalı olarak, doğal dil işlemeyi kullanarak bileşenleri tanımlaması, seçmesi ve ağırlıklandırması bakımından farklıdır.” Dedi.

MicroStrategy, Marathon Digital, Riot Blockchain, Coinbase, Silvergate Capital, Robinhood ve Interactive Brokers dahil olmak üzere yaygın olarak tutulan kripto isimleri, kripto ile ilgili diğer tematik ürünlerden farklı olarak fonda holdinglere sahiptir.

Botset, düşük maliyetli ve endeks tasarımıyla kripto temalı ETF’nin benzer fonlardan farklı olduğunu açıkladı. Fon, “30 baz puanla piyasadaki en düşük maliyetli kripto ile ilgili ürün.” Bir baz puan 0,01 yüzde puanına eşittir.

Fon hakkında, “İnsan içgörülerini yapay zeka ile birleştirme ve şirketlerin kripto temasına maruziyetini değerlendirmek için modellerde yaklaşımımız, farklılaştığını düşünüyoruz” dedi.

Botset, özellikle küçük şirketlerin bu stratejinin bir sonucu olarak büyüme potansiyeline sahip olduğunu gördüğünü söyledi.

Schwab Crypto Thematic ETF, 4 Ağustos’taki lansmanından bu yana yaklaşık %5 arttı.

Botset, uzaydaki dramatik olumsuzluğu kabul ederek, fırlatma zamanlamasının “rastlantısal olduğunu” iddia ediyor.

Wall Street hala bu yılki çöküşle ya da sözde “kripto kışı” ile mücadele ediyor. Ancak piyasa değerine göre dünyanın en büyük madeni parası olan bitcoin, bu ay güç belirtileri gösteriyor.

sorumluluk reddi

.

Ne ‘kripto kışı?’ Schwab, yatırımcılara önemli miktarda kripto para birimi maruziyeti sağlayan ETF’yi başlattı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: