Netflix ve Tesla hisseleri iyi bir yıl geçirmiyor, ancak bunu tersine çevirmek için bir şans geliyor – Finans Haberleri

Netflix ve Tesla hisseleri iyi bir yıl geçirmiyor, ancak bunu tersine çevirmek için bir şans geliyor

Wall Street’in son on yılda patlamasını belirleyen iki hisse – akış devi Netflix Inc. ve elektrikli araç üreticisi Tesla Inc. – kazanç sezonu bu hafta yeni bir vitese girerken, son zamanlardaki bazı zayıf gidişatları tersine çevirmeyi umuyor.

Fiyatların ve JPMorgan Chase & Co. JPM, %+1,66 ve Delta Air Lines Inc. DAL’den alınan sonuçların şişmesinden sonra, geçen hafta tonu %+2,30 belirledi, Wall Street önümüzdeki hafta Netflix NFLX’in üç aylık sonuçlarına dönecek, -1,08 Salı günü % ve Tesla TSLA, Çarşamba günü -%7.55.

Tesla TSLA, %-7,55, CEO Elon Musk’ın söz verdiği Twitter Inc. satın alımıyla ilgili devam eden yasal çekişmesinin ortasında, çeyrek boyunca beklenenden daha zayıf teslimatların ardından sonuçları bildirecek. rekabet ve abone büyümesi ile ilgili endişeler arasında yeni reklam destekli seçenekler ve işten çıkarmalar.

Her iki hisse de önceki yıllardaki büyük kazançların ardından bu yıl zarar gördü. Tesla hisseleri, büyük ölçüde geçtiğimiz aydaki %30’dan fazla düşüş sayesinde 2022’de şimdiye kadar %41’den fazla düştü; Netflix bu yıl %60’tan fazla değer kaybederken, S&P 500 endeksi SPX %-2.37, %23 düştü.

Netflix yöneticileri, yayın hizmetlerini DVD ile posta işinden ayırdıklarından bu yana abone büyümesindeki en dramatik duraklamayı tersine çevirmeye çalışıyorlar. Perşembe günü, reklam destekli yeni bir katmanın Kasım ayında piyasaya sürüleceğini duyurdular – rakip Walt Disney Co. DIS’yi kabaca bir ay ile %-2,27 oranında geride bırakarak – ve hala parola paylaşımı ve etkileşim oyunlarında bir baskıdan yararlanmayı umuyorlar. uygulama içindeki mobil video oyunları gibi.

Tam kazanç önizlemesi: Netflix, akış tacını Disney’e kaptırdı. İşte yöneticilerin onu geri kazanmayı nasıl bekledikleri.

Benchmark Research analisti Matthew Harrigan, Perşembe günkü bir araştırma notunda, “Stranger Things” ve “Dahmer” gibi diziler izleyicileri cezbetse bile, Netflix için hemen reklam liderliğinde bir geri dönüş olasılığına şüpheyle baktığını söyledi.

“Yeni bir reklam hizmeti için makro zamanlama… uygun değil” dedi.

Tesla, Eylül ayında Çin’de üretilen araçların aylık rekor satışlarının yanı sıra, 343.000’den fazla – yine de analistlerin 371.000 beklentilerinin altında olan bir rekor – üçüncü çeyrek teslimatlarını bildirdikten sonra Çarşamba günü üçüncü çeyrek kazançlarını bildirdi. Bu teslimatlar ile üretilen toplam araç miktarı (365.000’den fazla) arasındaki boşluk, Tesla’nın bir talep düşüşü yaşayıp yaşamadığı hakkında soruları gündeme getirebilir, ancak şirket bu boşluğu araç taşımacılığını “makul bir maliyetle” bu en yüksek lojistik sırasında kilitlemedeki zorluklara bağladı. haftalar.”

Tam kazanç önizlemesi: Tesla’nın rekor teslimatları bir talep sorununu maskeliyor mu?

Wedbush analisti Daniel Ives, “Tesla’nın gerekçesi (PR’de) kağıt üzerinde mantıklı olsa da, Sokak ikna olmayacak ve talep sorunlarıyla ilgili endişeler, Tesla’nın konferans görüşmesinde yıl sonu birim rehberliğini duyana kadar devam edecek” dedi. Bu ay bir araştırma notu.

Tesla ve Netflix’ten gelen olumlu raporlar, kazanç sezonunun başlarında bazı hayal kırıklıklarını tersine çevirmeye yardımcı olabilir ve bu da analistlerin çeyrekte büyüme beklentilerini düşürmesine neden oldu. FactSet Kıdemli Kazanç Analisti John Butters Cuma günü, ikinci çeyreğin sonundaki %2.8’lik büyüme beklentilerinin üçüncü çeyreğin iki haftasında şimdiden %1.6’ya düştüğünü ve daha düşük bir şirket yüzdesinin şimdiye kadar beklentilerin üzerinde olduğunu bildirdi.

S&P 500’deki şirketlerin yalnızca %7’si şu ana kadar rapor verdi, ancak bu rakam önümüzdeki hafta hızla artmaya başlayacak. Raporlaması beklenen 66 S&P 500 şirketi var ve 30 Dow Jones Endüstriyel Ortalama bileşeninden sekizi hazır: Johnson & Johnson JNJ, -%0.42 ve Goldman Sachs Group Inc. Salı günü GS, -%2.31; International Business Machines Corp. IBM, -%1.44,
Çarşamba günü Procter & Gamble Co. PG, -%0.97 ve Travellers Co. Inc. TRV, -%1.34; Dow Inc. DOW, Perşembe günü -%1.74; ve American Express Co. AXP, -%3.35 ve Verizon Communications Inc. VZ, Cuma sabahı -%0.05.

Takviminize koyacağınız çağrı

Snap Inc.: Snapchat’in ana şirketi Perşembe günü üçüncü çeyrek kazançlarını bildirdi ve analistler şirketin zararlarının geçen yıla göre neredeyse beş katına çıkmasını ve gelir artışının neredeyse sıfıra yavaşlamasını bekliyor. Bu, Snap’in yörüngesi için büyük bir tersine dönüş, çünkü dijital reklamcılık, reklamverenler, durgunluğa karşı daha temkinli ve harcamaları dizginledikçe zarar gördü.

İlk büyük sosyal medya şirketi olarak, İcra Kurulu Başkanı Evan Spiegel ve diğer yöneticilerden gelen renk, yatırımcılar tatil çeyreği için herhangi bir umut belirtisi ararken çok önemli olacak. Snap’in SNAP, -%5.58 sonuçları, yatırımcılara, Twitter TWTR’den elde edilen sonuçların, +%0.22 oranından önce, mücadele eden dijital reklam pazarında bir okuma sağlayabilir,
Meta Platforms Inc.’in META, -%2.71 Facebook ve Google ana Alphabet Inc. GOOGL, -%2.52 bir hafta sonra.

İzlenecek numaralar

Telekom devlerinde iPhone talebi: AT&T Inc. T, -%0.86 ve Verizon Communications Inc. VZ, -%0.05 sonuçları, kablosuz operatörlerin yoğun promosyonlarından sonra Apple Inc.’in AAPL, -%3.22 iPhone 14’ü için talep üzerine erken ipuçları sunacak . Telekom şirketleri için dikkat edilmesi gereken çok şey var – AT&T, tüketicilerin telefon faturalarını ödemelerinin biraz daha uzun sürdüğünü kaydetti, ancak yöneticiler müşterilerin hala onlara ödeme yaptığını vurguladı. Şirket bazı planlarda fiyatları yükselttikten sonra yatırımcılar da Verizon’daki talep eğilimleri hakkında daha fazla bağlam arayacak. AT&T sonuçları Perşembe günü bekleniyor ve Verizon ertesi sabah takip edecek.

Havayollarının geliri: Delta, pandemi öncesi seviyelerden önemli bir satış kazancı gösterdikten sonra, yatırımcılar United Airlines Holdings Inc. UAL, +%0,20 gibi diğer havayollarında da aynısını arayacak.,
American Airlines Group Inc. AAL, %+0.46 ve Alaska Air Group Inc. ALK, %-0.17 önümüzdeki hafta rapor verecek.

Derinlemesine: Tatil alışverişi sezonunun bu yıl arz boşluklarından farklı bir sorunu var – ve bazı anlaşmalara yol açabilir

Raymond James analisti Savanthi Syth Cuma günü bir notta, “Delta’da gözlemlenen gelir rüzgarlarının United’da da telaffuz edilmesini bekliyoruz” dedi. “Daha az bir ölçüde, Amerikan ve JetBlue, eski ve ikincisinde büyük kıyı kenti maruziyetinde büyük kurumsal ve Atlantik ötesi maruziyet nedeniyle fayda sağlamalıdır.”

Hasbro ve oyuncak talebi: Perakendeciler tüketici talebindeki daha pahalı temel mallara kaymanın ardından stokları temizlemeye çalışırken, analistlerin sezon için bir indirim dalgasına ilişkin beklentileri arasında, oyuncak üreticisi Hasbro Inc.’in HAS’tan elde ettiği kazanç -%2.19 ile tatil talebi hakkında ayrıntılı bilgi sunabilir. Rakip Mattel Inc. MAT, gelecek hafta %-2,29 rapor verecek.

MarketWatch personeli yazarı Emily Bary bu makaleye katkıda bulundu.

.

Netflix ve Tesla hisseleri iyi bir yıl geçirmiyor, ancak bunu tersine çevirmek için bir şans geliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: