New York AG yanlış bir şekilde Apple TV + ‘daki Yankees oyununun ekstra maliyeti olduğunu söyledi – ancak ücretsiz – Kurumsal Haberler

New York AG yanlış bir şekilde Apple TV + ‘daki Yankees oyununun ekstra maliyeti olduğunu söyledi – ancak ücretsiz

New York Yankees’ten 99. Yargıç, 19 Temmuz 2020’de New York’un Bronx ilçesindeki Yankee Stadyumu’ndaki Yaz Kampı oyunu sırasında New York Mets’e karşı ilk atışta tek başına ev sahibi oldu.

Elsa | Getty Resimleri

Yankees slugger Aaron Judge, Cuma günü Amerikan Ligi tek sezonluk ev sahibi rekorunu kırmaya çalışıyor.

Yankees’in Cuma günü Red Sox’u ele geçirmesini izleyebileceğiniz tek yer, maçı her zamanki TV kanalı YES Network’te ve ekibin kendi kanalıyla izlemek isteyen bazı Yankee hayranlarını endişelendiren bir yayın hizmeti olan Apple TV+. düzenli yayıncılar

Cuma günü, oyun başlamadan önce, Apple’a karşı çıkan Yankee taraftarları yeni bir müttefik buldu: Apple’ı oyunun YES Network’te yayınlanmasına izin vermeye çağıran New York Başsavcısı Letitia James.

James yaptığı açıklamada, “New Yorklular canlı spor programlarını görmeyi bekleyerek kablo faturalarını ödediler. Şimdi bu heyecan verici evden kaçma ve potansiyel olarak tarihi maçı izlemek isterlerse ekstra ödeme yapmaları isteniyor” dedi. Apple ve MLB’yi YES Ağı ile adil bir anlaşmaya varmaya çağırıyoruz, böylece hayranlar bu akşam tarihe geçmesini umduğumuz şeyi izleyebilsin.”

Ancak, Cuma Gecesi Beyzbol yayınını izlemek için kimsenin fazladan ödeme yapmasına gerek yoktur – bir Apple hesabına kaydolan veya zaten bir hesabı olan herkes için ücretsizdir. Kullanıcıların beyzbol oynamak için Apple TV+ için aylık 5 ABD doları ödemesine gerek yoktur. Apple bu yılın başlarında beyzbol oyunlarının “sınırlı bir süre için” ücretsiz olduğunu, ancak henüz ücretlendirmeye başlamadığını söyledi.

Kullanıcıların izlemek için bir Apple cihazına da ihtiyacı yok: Geçmişteki tercihlerine bir ara vererek, Roku, Amazon’un Fire TV’si, Google TV ve oyun konsolları dahil olmak üzere Apple olmayan çeşitli platformlar için Apple TV+ uygulamaları yaptı ve yayınlarının belirli bir düzeye ulaşmasına izin verdi. daha geniş pazar. Hatta bunları bir web tarayıcısı ve yeterince hızlı internet erişimi olan herhangi bir bilgisayarda izleyebilirsiniz.

James daha sonra ifadeyi geri aldı ve “Oyunu daha fazla ödemeden izlemenin bir yolu olsa da, bir Apple kimliği, bir akıllı TV veya akış cihazı veya Wi-Fi veya hücresel servis gibi gereksinimler yaratıyor” dedi.

Tozlanma, yüksek profilli spor yayınları lineer TV’den Apple’ınki gibi akış hizmetlerine geçerken artan gerilimin bir örneğidir. Beyzbol Ligi ve Yankees, sosyal medyaya ve web sitelerine maçın nasıl izleneceğine dair kılavuzlar yayınlayarak kafa karışıklığını gidermeye çalıştı.

Apple, Apple TV+’da bir programı olan komedyen Jon Stewart’ı, Cuma günü izleyicilere ödeme duvarı olmadığı konusunda bilgilendirmek için görevlendirdi. Oyunu ücretsiz hale getirmek için bir Apple yöneticisi olan “Bay Uygulama”yı zorladığını söyleyerek şaka yaptı.

Stewart videoda “İhtiyacınız olan tek şey uygulama ve bu her şeyde var. Muhtemelen zaten telefonunuzda, TV’nizde, mikrodalga fırınınızda, göz kürenizin arkasında, çünkü Apple teknik olarak çok usta” dedi.

Bir Apple temsilcisi hemen bir yorum yapmadı.

.

New York AG yanlış bir şekilde Apple TV + ‘daki Yankees oyununun ekstra maliyeti olduğunu söyledi – ancak ücretsiz
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: