NFL ve Deshaun Watson, cinsel taciz iddiaları nedeniyle 11 maçlık askıya almayı kabul etti – Kurumsal Haberler

NFL ve Deshaun Watson, cinsel taciz iddiaları nedeniyle 11 maçlık askıya almayı kabul etti

Cleveland Browns’tan Deshaun Watson #4 09 Ağustos 2022’de Berea, Ohio’daki CrossCountry Mortgage Kampüsü’ndeki Cleveland Browns eğitim kampı sırasında kaskını çıkarıyor.

Nick Cammett | Getty Resimleri

NFL ve NFL Players Association, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Cleveland Browns oyun kurucu Deshaun Watson için 11 maçlık bir askıya alma ve 5 milyon dolar para cezasına karar verdi.

Anlaşmayı da kabul eden Watson, başlangıçta görevi kötüye kullanma iddiasıyla altı maçlık bir uzaklaştırma aldı, ancak NBC Sports’a göre, NFL Komiseri Roger Goodell, Watson’ın “yırtıcı davranışı” nedeniyle tam sezon askıya alma ve para cezası için bastırdı.

Mart ayında Cleveland’a takas edilen Watson, masaj tedavileri sırasında cinsel tacize uğradığını iddia eden kadınlardan kendisine 24 dava açtı. Bu takımlardan 23 tanesini yerleştirdi. Daha önce tam garantili 230 milyon dolarlık beş yıllık bir sözleşme imzalamıştı.

Watson Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bu durumun neden olduğu her türlü acı için bir kez daha özür dilerim. Verdiğim kararların sorumluluğunu alıyorum.” Dedi. “İleriye dönük odak noktam, sahada ve saha dışında kendimin en iyi versiyonu olmak için çalışmak ve takımdan uzaktayken mümkün olan her şekilde takım arkadaşlarımı desteklemek.”

Karar temyiz sürecini tamamlıyor ve lig, ek yasal adım olmayacağını söylüyor. Watson, 28 Kasım’da eski haline döndürme için uygun olacak. 17 maçlık NFL sezonu 8 Eylül’de başlıyor.

Goodell, “Deshaun, NFL’ye dönüşü için gerekli olan sıkı çalışmayı kendi üzerinde yapmayı taahhüt etti,” dedi. “Bu anlaşma, profesyonel bir değerlendirme ve tedavi planına uyulmasını, önemli bir para cezası ve daha önemli bir askıya almayı gerektiriyor. Yargıç Robinson ve Peter Harvey’e, bu sonuca varmanın temelini oluşturan bu konuları ele alma çabaları için minnettarız.”

Watson’ın 5 milyon dolarlık cezası, gençleri sağlıklı ilişkiler konusunda eğiten, eğitimi teşvik eden ve cinsel suistimal ve saldırının önlenmesini teşvik eden kar amacı gütmeyen kuruluşların çalışmalarını desteklemek için bir fon oluşturmak için NFL ve Browns’tan her biri 1 milyon dolar ile birleşecek.

Browns’ın sahipleri Dee ve Jimmy Haslam’dan yapılan açıklamada, “Artık disiplin konusunda bir karara varıldığına göre, bunun anlamlı bir değişiklik yaratmak için gerçek bir fırsat olduğunu anlıyoruz.” “Deshaun binamıza girdiğinden beri, organizasyonumuzun seçkin bir üyesi oldu ve hem sahada hem de saha dışında kendi üzerinde çalışmaya gerçek bir bağlılık gösterdi. Topluluğumuzun güvenini kazanmaya odaklanırken onu desteklemeye devam edeceğiz.”

NFLPA, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

CNBC’den Jessica Golden bu rapora katkıda bulundu.

.

NFL ve Deshaun Watson, cinsel taciz iddiaları nedeniyle 11 maçlık askıya almayı kabul etti
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: