NFT Gaming, Web3 Dünyasına Bakış Şeklimizi Nasıl Değiştirebilir? – Kripto Haberleri

NFT Gaming, Web3 Dünyasına Bakış Şeklimizi Nasıl Değiştirebilir?

Bu makalede, NFT oyunları ve alan adının Web3 dünyasının genel kamuoyu algısını nasıl değiştireceği hakkında daha fazlasını göreceğiz.

İlk blok zinciri tabanlı oyunlardan biri olan CryptoKitties 2017’de piyasaya çıktığında, hiç kimse, takas edilemeyen jetonları içeren kedi tabanlı ticaret oyununun oyun dünyası üzerinde herhangi bir etkisi olacağını düşünmedi. Ancak, oyunun merkez üssü olduğu Web2’den Web3 ekosistemine teknolojik geçişi içeren başka bir devrime tanık olduğumuz için tüm bu düşünceler yanlış gitti. 2021’deki küresel NFT patlaması, NFT oyunlarını başka bir seviyeye taşıdı ve oyun topluluğu birkaç ay içinde büyüdü. Ayrıca, yeni blok zinciri oyunları o sırada arenaya girdi ve oyun topluluklarının fikir değişimini hızlandıran bazı viral vızıltılar yarattı. Bu blogda, hakkında daha fazlasını göreceğiz NFT oyun ve etki alanının Web3 dünyasının genel kamuoyu algısını nasıl değiştireceği.

NFT Oyunları nedir?

NFT oyunları veya blok zinciri tabanlı oyunlar veya Web3 tabanlı oyunlar, blok zincirlerinde barındırılan oyunlardır ve oyun içi öğeler, değiştirilemez belirteçler biçimini alır. Bu oyun platformları, oyuncuların oyunu oynayarak paraya çevrilebilir ödüller alacağı, kazan-kazan (P2E) mekanizması üzerinde çalışır. Ayrıca oyuncular satın aldıkları eşyalara gerçek olarak sahip olabilir ve bu eşyaları yeniden satabilir. Ek olarak, oyun içi öğeler, ikincil satışları teşvik etmek için kasıtlı olarak kıt tutulacaktır; bu, bir oyuncunun oyunu oynamayı bırakmak istese bile yatırımını geri kazanabileceği anlamına gelir.

Mevcut Oyunlardan Nasıl Farklılar?

Mevcut oyun ekosistemi söz konusu olduğunda, işlemler tek yönlüdür, yani oyuncunun bir oyuna harcadığı para geri kazanılamaz. Tüm para ve ilgili kârlar, yalnızca oyunculara zaman ayırdıkları için teşekkür eden oyun şirketi sahiplerine gider. Ancak, P2E mekanizması ile bir oyun platformu, karını elde ederken topluluğuna geri verebilir. Ayrıca, internetin ademi merkeziyetçiliğine verilen destek ve Web3 teknolojisinin yükselişi, daha fazla gerçek dünya yardımcı programı sunan daha gerçekçi oyunların yolunu açıyor. Devam eden delice hızlı geliştirme ile, yakında Free Guy’a benzer bazı Hollywood senaryolarının kalitesinde oyunlar görebiliriz.

Bir NFT Oyun Platformunun Önemli Unsurları

  • Oyun İçi Varlıklar— Silahlar, görünümler, zırhlar, avatarlar, araçlar, oyuncu kartları ve ekipman gibi oyunda kullanılan öğeler, karşılıksız jetonlarla desteklenir ve genellikle sayıları sınırlıdır. Bazı oyunlar, daha yüksek bir değere sahip olan daha nadir bir mutasyon oluşturmak için varlıkların çoğaltılmasına veya karıştırılmasına izin verir. Bu varlıklar gerçekten oyuncuya aittir ve bunlar oyun ekosisteminin içinde ve dışında alınıp satılabilir.
  • Yerel Jetonlar— Oyun ortamındaki yerel jetonlar veya kripto para birimleri, oyunculara oyun kazanma, görevleri tamamlama ve hatta oyuna giriş yapma karşılığında ödül olarak sunulur. Oyun dünyasındaki işlemler bu jetonlar kullanılarak gerçekleştirilir ve zaman zaman bu jetonlar enerji artırıcı olarak hareket edebilir veya daha hızlı ilerleme/üremeye yardımcı olabilir. Şu anda, kripto dünyasında popüler olan birkaç oyun yerel jetonu var.
  • pazar yerleri— Bu platformlar, oyuncuların oyun içi varlıklarla ticaret yapmasına yardımcı olur. Oyuncular, fiyatlandırma modeline karar veren oyun sahiplerinden veya ikincil satıcılardan (mevcut oyuncular) ürün satın alabilir. Bir oyuncunun para harcama konusunda endişelenmesine gerek yoktur, çünkü oyunu oynamamayı seçerlerse paralarını geri alabilir ve hatta varlıkları yeniden satarak kar elde edebilirler.

P2E Mekanizması Oyuncu Olmayanlara Nasıl Fayda Sağlar?

Kazanmak için oyna mekanizmasını kullanan NFT oyun platformları oyuncular için son derece faydalı olsa da, NFT devrimi, oyuncu olmayanların servet kazanmalarına bile yer verdi. Aşağıda, oyuncu olmayan birinin bile bir NFT oyun platformundan pasif gelir elde etmesinin bazı yolları verilmiştir.

  • Spekülasyon yap ve sat— Bir kullanıcı oyun içi öğeleri satın alabilir, bir süre elinde tutabilir ve oyunun işleyişine bağlı olarak oyun içi pazaryerinde veya ikincil pazaryerinde yeniden satabilir. Yatırım yapmayı seçtikleri oyun popülerse, hızlı ve büyük kazançlar elde edebilirler.
  • Bahis— Mevcut NFT oyunlarının çoğunda stake için bir portal bulunduğundan, bir kullanıcı oyun içi öğeler veya yerel jetonlar satın alabilir ve oyun platformunda stake yapabilir. Platformun içindeki öğeleri stake etmek için ödüller kazanabilirler ve platformun akışının korunmasına yardımcı olurlar.
  • Kiraya vermek— Bir kullanıcı oyun içi öğeler satın alabilir ve bunları oyunu oynamak isteyen bir oyuncuya kiralayabilir. Öğeleri kullanarak kazanılan karları paylaşmak için dahili bir anlaşmaya sahip olabilirler. Bu yöntem, popüler savaş tabanlı NFT oyunu Axie Infinity’de çok popüler.

NFT Oyunları Web3 Dünyası Algımızı Nasıl Değiştirebilir?

Küresel NFT patlaması sırasında NFT oyun platformlarının sayısındaki artışla birlikte, oyuncuların nasıl tepki verdiğini görmek önemlidir. Bir oyun devi NFT’leri mevcut oyunlarından birine entegre etmeyi planladığında oyuncular arasında büyük muhalefet vakaları olmasına rağmen, paniğin arkasındaki neden normalde yanlış bilgi ve kripto para birimleriyle ilgili yanılsamadır.

Yine de, son kullanıcıya parasal faydalar sağlamaya odaklanan P2E mekanizması sayesinde, yeni oyun meraklıları NFT oyunlarını kendi güçleri olarak benimsediğinden gelecek cesaret verici. Gelişmekte olan ülkelerden insanlar zaten büyük bir üs haline geldi. NFT oyun platformları, bazı istatistiklere göre. Bir oyun platformu için bu kadar alışılmadık bir temelin temel nedeni, bu oyunları oynayarak kazanılan paranın, o bölgelerdeki normal işler için sağlanan maaşlardan daha fazla olmasıdır.

Bu tür olaylar, Web3 dünyasının gerçekten de boş zamanlarımızı geçirme şeklimizi ve hatta günlük yaşamlarımızı değiştireceği konusunda küresel vatandaşlar arasında bir bakış açısı değişikliğinin yolunu açabilir.

Sonuç Düşünceleri

Bu nedenle, NFT oyun platformlarının Web3 devrimini optimize etmek isteyen oyun meraklısı girişimciler için harika bir iş seçeneği olacağını söyleyebiliriz. Bu insanlardan biriyseniz ve bir başlangıç ​​noktası arıyorsanız, NFT oyun platformu geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir firmaya başvurmanız en iyisidir. Blok zincirlerde oyun geliştirmeye gerçekten öncülük eden sadece birkaç şirket olsa da, ilk günden itibaren sizin kararlarınıza göre çalışırlar. Bu nedenle, bu yılın sonuna kadar birçok yeni NFT oyununun gelebileceği tahmin edildiğinden, yakında başlamanız en iyisidir.

NFT Gaming, Web3 Dünyasına Bakış Şeklimizi Nasıl Değiştirebilir?
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: