NFT’ler ve Blockchain Tabanlı Oyunlar Son Kripto Düşüşüne Rağmen Yükseliyor (Rapor)

NFT'ler ve Blockchain Tabanlı Oyunlar Son Kripto Düşüşüne Rağmen Yükseliyor (Rapor)

NFT’ler ve Blockchain Tabanlı Oyunlar Son Kripto Düşüşüne Rağmen Yükseliyor (Rapor)

Fungible olmayan jeton evreni ve blok zinciri tabanlı oyunlar, büyümelerini etkileyen kendi makro olaylarına sahip gibi görünüyor. Analiz şirketi DappRadar tarafından hazırlanan bir dizi rapor, dijital varlık endüstrisindeki olumsuz fiyat hareketlerine rağmen NFT işlemlerinin sayısının kademeli olarak artmaya devam ettiğini ortaya koydu. Ek olarak, blockchain tabanlı oyunlara olan ilgi de artıyor.

NFT’ler ve Blockchain Oyunları Daha Popüler Oluyor

Çoğu kripto para birimi, son birkaç ayda bir miktar fiyat kaybı yaşadı. Örneğin Bitcoin, geçen yıl Kasım ayında kaydedilen 69.000 dolarlık rekorundan (bu makaleyi yazarken) yaklaşık %40 geri çekildi. DappRadar’dan yakın tarihli bir tarih, dijital varlık pazarındaki olumsuz durumun NFT’lere ve blok zinciri tabanlı oyunlara zarar vermediğini belirtti. Analiz firması, bunların ilgi seviyelerini koruduğunu ve hatta yatırımcılar arasındaki popülerliğini artırdığını belirtti. 2021 yılının 3. çeyreği için toplam NFT işlem hacminin 10.7 milyar dolar olduğunu, 4. çeyrekte ise rakamların 11.9 milyar dolara ulaştığını bildirdi. Firma, yeni yılın başlangıcındaki durumun da oldukça umut verici göründüğünü söyledi. DappRadar’a göre, değiştirilemez tokenler meta veri deposunda ve genişlemelerini daha da ileriye götüren oyna-kazan alanında “inkar edilemez bir rol” oynuyor. Blockchain tabanlı oyunların benimsenmesi, oyuncuların ilgisi giderek arttıkça sabit kalıyor. “Şüphesiz, blockchain oyunları her ay daha fazla kullanıcıyı cezbetti ve oyuncu tabanını muazzam bir şekilde büyüttü. 2022’de yaygın olarak beklenen kazan-kazan ve GameFi seçenekleriyle, oyun kategorisinin 2022’de sektördeki kullanımı artırmaya devam etmesini bekleyebiliriz,” dedi DappRadar.

ABD En Aktif NFT Bölgesi Oldu

Dünyanın önde gelen ekonomisi, 2021 boyunca NFT trafiğine açık ara hakim oldu. Bu, çok sayıda Amerikalı ünlü, sporcu ve müzisyenin değiştirilemez token evrenine katılmasından dolayı şaşırtıcı değil. Bu tür kişilerin dikkate değer örnekleri arasında ödüllü yönetmen Quentin Tarantino, rap ikonu Eminem, “Karanlığın Prensi” Ozzy Osbourne ve NBA yıldızı Steph Curry sayılabilir. Yaklaşık üç kat daha az trafik ile Filipinler Cumhuriyeti ikinci sırada yer aldı. Brezilya, Meksika ve Endonezya ilk 5’te yer alan diğer ülkelerdi. Ancak son birkaç ayda Çin ekonomik rakibini geride bırakarak trafikte lider durumda. En kalabalık ülke, Aralık ayında 2021 Kasım ayına göre %166 artış gösterdi. ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)
Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).PrimeXBT Özel Teklifi: Kayıt olmak ve işlem ücretlerinde %25 indirim elde etmek için POTATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Kaynak: cryptopotato.com

Sevdiklerinle Paylaş: