Novavax Stok Tankları Kâr ve Satış Tahminleri Kötü İzleniyor – Finans Haberleri

Novavax Stok Tankları Kâr ve Satış Tahminleri Kötü İzleniyor

Yazı Boyutu

Gaithersburg, Maryland’deki Novavax laboratuvarları

Getty Images aracılığıyla AFP

Novavax

ilk kârlı çeyreğini bildirdi ancak aşı üreticisinin hisseleri, kazançların Wall Street beklentilerinin altında gelmesiyle Salı günü düşüşe geçti.

Novavax’ın hisseleri (ticker: NVAX), şirketin ilk çeyrekteki 2.56$’lık kazancının Wall Street’in 2.69$’lık tahminlerini kaçırmasının ardından, piyasa öncesi işlemlerde %20’den fazla düşüşle 42.50$’a geriledi. Bir yıl önce, Novavax 3,05 dolar zarar bildirdi.

704 milyon dolarlık çeyrek geliri, analistlerin 845.2 milyon dolarlık tahminlerini fena halde kaçırdı.

Şirket, satış, genel ve idari giderlerin ilk çeyrekte 96 milyon dolar olduğunu ve bir önceki yılın 63 milyon dolarından daha yüksek olduğunu söyledi. Şirket, Covid aşısı adayı NVX-CoV2373’ün ticari lansmanına verilen destekten maliyetlerin arttığını söyledi. Gıda ve İlaç Dairesi, aşıyı düşünmek için 7 Haziran’da toplanacağını duyurdu. Aşı, diğer bazı ülkelerde yetkilendirilmiştir.

Novavax, ikinci çeyreğe bakıldığında, analistlerle yaptığı bir konferans görüşmesinde, kilit pazarlara yapılan sevkiyatların artmasını beklediğini ve ürün gelirinin artmasını beklediğini söyledi.

Bununla birlikte, düşük gelirli ülkelerde düşük aşı oranları görmeye devam ettiğini ve Covid aşısının dozlarını Aşı İttifakı Gavi’ye vermeye hazır olduğunu, ancak bugüne kadar “henüz bir sipariş almadığını” da kaydetti. NVX-CoV2373’ü Covax tesisine teslim etmek için gelecekteki siparişlerin zamanlaması ve miktarları belirsiz.”

Novavax, 2022’de 4 ila 5 milyar dolar arasında bir gelir beklediğini yineledi.

Joe Woelfel’e joseph.woelfel@barrons.com adresinden yazın

.

Novavax Stok Tankları Kâr ve Satış Tahminleri Kötü İzleniyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: