NYC Belediye Başkanı Adams, Vali Hochul’u Anti-Bitcoin Madencilik Yasasını Veto Etmeye Çağıracak (Rapor) – Kripto Haberleri

NYC Belediye Başkanı Adams, Vali Hochul’u Anti-Bitcoin Madencilik Yasasını Veto Etmeye Çağıracak (Rapor)

New York Times raporuna göre, Vali Kathy Hochul taahhütte bulunmadı ve tartışmalı yasayla ilgili bir kararı 31 Aralık’a kadar erteleyebilir.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York eyaletinde %100 yenileme enerjisiyle çalıştırılmayan bitcoin madencilik tesislerine iki yıllık bir moratoryum uygulamayı amaçlayan tasarıya karşı konuştu.

Moratoryumun ABD’deki bitcoin madencilik endüstrisinin büyümesini engelleyebileceğini düşünüyor. New York yasama meclisi tarafından 3 Haziran’da geçirilen tartışmalı yasa, karbon bazlı güç kaynakları kullanan bitcoin madenciliği operasyonlarının yasaklanmasını sağlıyor.

Adams’ın Bitcoin Karşıtı Madencilik Yasasına Muhalefeti

Chain’s New York Business ile Pazartesi günü yayınlanan bir röportajda Adams, Vali Kathy Hochul’u tasarıyı veto etmeye çağıracağını söyledi.

“Validen şehir dışında kripto para biriminin önüne geçecek olan yasayı veto etmeyi düşünmesini isteyeceğim…. Kripto para birimine harcanan milyarlarca dolara baktığınızda, New York lider. Engeller koymaya devam edemeyiz, ”dedi Adams, ilk maaş çeklerini bitcoin olarak kabul ettiğini ünlü bir şekilde ilan eden bitcoin benimsenmesinin tanınmış bir savunucusu olan röportajda.

Nisan 2022’de Adams, kripto para düzenleyici lisanslama kuralı BitLicense’in çok katı olması, inovasyonu ve ekonomik büyümeyi boğması nedeniyle kaldırılması çağrısında bulundu.

Domino Etkisi Olabilir

3 Haziran’da kabul edilen anti-bitcoin madenciliği tasarısı, şimdi yasalaştırabilecek veya veto edebilecek olan Gov. Hochul’un masasında. Hareketi, diğer eyaletlerde benzer yasalara zemin hazırlayabileceği için dikkatle izleniyor.

Hochul yasayı imzalarsa, New York ABD’de blok zincir teknolojisi altyapısını yasaklayan ilk eyalet olacak. Sektörün içindekiler, diğer eyaletlerde benzer yasalara yönelik talebi teşvik edebileceğine inanıyor. ABD, bitcoin madencilerinin %38’ini oluşturuyor ve fosil yakıtlı güç kaynakları kullanan bitcoin madencilik tesislerini yasaklamak için New York’a katılan daha fazla eyalet, küresel endüstrideki konumuna zarar verebilir.

Vali 31 Aralık’a Kadar Bekleyebilir

“28 Haziran’da ön seçimle karşı karşıya olan ılımlı bir Demokrat olan vali, çevre aktivistlerinin ve partinin sol kanadının önceliği olan tasarıyı imzalayıp imzalamama konusunda kararsız kaldı. Bir New York Times raporuna göre, Bayan Hochul muhtemelen 31 Aralık’a kadar bir karar vermek zorunda kalmayacak.

Tartışmalı yasa tasarısı, New York eyaletinin 2019 yılında Yasama Meclisi tarafından kabul edilen İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası tarafından zorunlu kılındığı üzere 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarını %85 oranında azaltma girişiminin bir parçası.

PoW ve PoS

Eyalet senatörü Kevin Parker ile birlikte yasaya sponsor olan Meclis Üyesi Anna Kelles, Adams’ın yasaya muhalefeti karşısında şaşkınlığını dile getirdi ve tartışmayı Proof of Work vs. enerji yoğun.

“Beni şaşırttı ve derinden hayal kırıklığı yarattı çünkü bu tasarının New York’ta kripto para birimini olumsuz etkileyeceğini öne sürüyor. [but] Yaptığı şey, kripto para biriminin taş devrine geri dönmemizi istiyor” dedi. Kelles, “Bu yasa, yeniliği teşvik edebilecek bir şey olarak görülebilir…

NYC Belediye Başkanı Adams, Vali Hochul’u Anti-Bitcoin Madencilik Yasasını Veto Etmeye Çağıracak (Rapor)
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: