Öğrenci Kredisi Bağışlaması Bitcoin İçin Davayı Açıyor – Kripto Haberleri

Student Loan Forgiveness Makes The Case For Bitcoin

Öğrenci Kredisi Bağışlaması Bitcoin İçin Davayı Açıyor

Biden’ın öğrenci kredisi bağışlama planı, Bitcoin gibi egemen finansal raylara olan ihtiyacı gösteriyor.

Biden’ın öğrenci kredisi bağışlama planı, Bitcoin gibi egemen finansal raylara olan ihtiyacı gösteriyor.

Bu, P ve Q’nun ev sahipliği yaptığı “Bitcoin Magazine Podcast”inden kopyalanmış bir alıntıdır. Bu bölümde, Başkan Biden’ın öğrenci kredisi bağışlama planıyla ilgili sorunları tartışmak için Q’ya birkaç Bitcoin kitabının yazarı Jimmy Song eşlik ediyor.

Bu Bölümü YouTube’da İzleyin veya gürlemek

Bölümü Buradan Dinleyin:

Q: Son haberler ve federal öğrenci kredisi programı ve Biden’in planlarının duyurusu göz önüne alındığında [to forgive student loans]seninle biraz açmak istiyorum…

Çok fazla olduğu bazı durumlarda öğrencilerin iflas bile edemeyecekleri öğrenci kredileriniz var. Kredilerin kendileri gibi, piyasanın kendini düzeltmesine izin verecek kadar iyi tasarlanmamıştı. Bunun bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Bu bir bandaj bile değil. Benim düşünceme göre, kök sorunu çözülmedi…

Sadece merak ediyorum, sizce, buradan nereye gidiyoruz?

Jimmy Song: Aldığımız 600 dolarlık çeklerden bir farkı yok. Sadece farklı insanları hedef alıyor. Ve açıkçası, üniversiteye giderken ekonomik açıdan kötü kararlar veren insanlarda, bu öğrenci kredilerine sahip birçok insan, bitirmedi bile. Mesela, bunlar mutlaka kurtarmak isteyeceğiniz insanlar değil. Oldukça kötü kararlar verdiler, bu onun oy satın alma şekli.

Anayasal bir bakış açısından pek çok çekincem var. Başkan bunu Kongre olmadan tek taraflı olarak nasıl yapabilir? Ve vermediği kredileri nasıl affedebiliyor?

…O ofiste bile değildi ya da her neyse ve onun tarafından yapılmadı. Bankalar tarafından verilen federal bir öğrenci kredisi programıydı. Bununla ilgili bir sürü tuhaf şey var, ama aslında bir teşvikten başka bir şey değil. Sadece, bilirsiniz, daha fazla para basıp, öğrenci kredisi borcu olan kişilerin bilançolarından çıkarıp federal bilançoya koymak…

Bu benim için doğrudan oy satın almak ve bana alaycı deyin, ancak son makalemin konusu buydu: fiat siyaseti berbat. Ve bu, bunun sonuçlarının bir parçası. Bu grubun bir parçası değilsen, mahvolursun. Ve bariz olmayacak, ama bir yerde, bakkalda daha fazla para ödeyeceksiniz.

Ve eğer kredilerinizi geri ödediyseniz, daha da berbatsınız çünkü bedava paranız olabilirdi ama şimdi hak kazanmıyorsunuz.

Öğrenci Kredisi Bağışlaması Bitcoin İçin Davayı Açıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: