Önde Gelen Meclis Demokrat Bill Pascrell, Biden’ın vergi belgesi imha ‘skandalı’ konusunda IRS başkanını değiştirmesini talep ediyor – Kurumsal Haberler

Önde Gelen Meclis Demokrat Bill Pascrell, Biden’ın vergi belgesi imha ‘skandalı’ konusunda IRS başkanını değiştirmesini talep ediyor

İç Gelir Servisi komiseri Charles P. Rettig, 8 Haziran 2021’de Washington DC’deki Dirksen Senato Ofis Binası’ndaki IRS Mali Yılı 2022 Bütçesi başlıklı Senato Finans Komitesi duruşmasında ifade verdi.

Tom Williams | Havuz | Reuters

Cuma günü önde gelen bir Meclis Demokratı, Başkan Joe Biden’ı, ajansın 30 milyon kağıt dosyalanmış vergi beyannamesiyle ilgili verileri tartışmalı olarak imha etmesi üzerine IRS Komiseri Charles Rettig’i değiştirmeye çağırdı.

Güçlü House Ways and Means Komitesi’nin gözetim alt komitesi başkanı New Jersey’den Rep. Bill Pascrell, “IRS, halkın ulusumuza duyduğu güven için hayati önem taşıyor ve Trump tarafından atanan lideri başarısız oldu” dedi.

Pascrell, “Bu son ifşa, halkın adil olmayan iki kademeli vergi sistemimize olan güveninin azalmasına katkıda bulunuyor” dedi.

Demokrat, “Amerikan halkının IRS’de gördüğü tek şey beceriksizlik ve felaketse, bu güven toparlanamaz” dedi. “İşlenmemiş evrakların imhasını öğrenme şeklimiz, Bay Rettig’in umursamaz tavrının en son örneğidir.”

Beyaz Saray, Pascrell’in açıklamasıyla ilgili yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Bir IRS sözcüsü hemen bir yorumda bulunmadı.

Rettig’in görevden alınması için yapılan çağrı, Hazine Bakanlığı vergi idaresi genel müfettişinin, vergi hazırlayıcılarını kızdıran bir denetim bulgularını açıklamasının ardından geldi.

Denetim, kurumun Covid-19 pandemisinin kapanmasına yol açmasından aylar sonra, Haziran 2020’de vergi işleme merkezlerini yeniden açmasından bu yana, IRS’nin “işlenmemiş önemli bir kağıt dosyalanmış bireysel ve işletme vergi beyannamesi birikimine” sahip olmaya devam ettiğini ortaya koydu.

CNBC Politikaları

CNBC’nin politika kapsamı hakkında daha fazla bilgi edinin:

Denetim, kağıt dosyalı iadelerin birikmiş iş yığınlarının işlenememesinin “yönetimin Mart 2021’de tahmini 30 milyon kağıt dosyalanmış bilgi iade belgesini imha etme kararına katkıda bulunduğunu” buldu.

Bu belgeler, W-2 formlarını ve işverenler ve finans kurumları tarafından IRS’ye gönderilen diğer bilgileri içerebilir.

Vergi hazırlayıcıları CNBC’ye, belgelerin imha edilmesinin IRS’nin bir vergi mükellefinin iadeleriyle ilgili ayrıntıları doğrulayamamasına neden olabileceğinden ve bunun da geri ödemelerin ertelenmesine yol açabileceğinden korktuklarını söylediler.

New York Eyaleti Kayıtlı Temsilciler Derneği başkanı Phyllis Jo Kubey, “Kağıt dosyalı bilgi iadelerinin yok edilmesini anlatan raporu okuduğumda dehşete düştüm” dedi.

Perşembe gecesi IRS, “kullandığımız bilgi iadelerinin %99’unun ilgili vergi beyannameleriyle eşleştirildiğini ve işlendiğini”, “bu belgelerin geri kalan %1’inin bir yazılım sınırlaması nedeniyle imha edildiğini ve ilgili yeni belgelere yer açmak için imha edildiğini” söyledi. bekleyen 2021 dosyalama sezonuna.”

IRS, “Bu eylemin sonucunda mükelleflerin olumsuz sonuçları olmadı” dedi. Ajans, “Vergi mükellefleri veya mükellefler bu eylemden kaynaklanan cezalara tabi olmadı ve olmayacak” dedi.

Bu açıklama, Yollar ve Araçlar Komitesi üyelerinin ve diğer Kongre üyelerinin “IRS’ye karşı büyük bir sabır gösterdiklerini” söyleyen Pascrell için yeterince iyi değildi.

Pascrell, “Kariyer IRS personeli, bu salgın sırasında muazzam baskı, gergin kaynaklar ve neredeyse imkansız koşullar altında takdire şayan bir performans sergiledi.” Dedi. “Son on yılda bu teşkilatın cumhuriyetçi sabotajı bu zorlukları daha da kötüleştirdi. Duruşmalarımızda, IRS’de reform yapma çalışmalarına tekrar tekrar saygı gösterdim ama bu kadarı yeter.”

Daha sonra açıklamasına şöyle devam etti: “Bu son ifşa, halkın adil olmayan iki kademeli vergi sistemimize olan güveninin azalmasına katkıda bulunuyor. Amerikan halkının IRS’de gördüğü tek şey beceriksizlik ve felaketse, bu güven toparlanamaz.”

“Bay Rettig, IRS’yi düzeltmek için çok önemli bir çalışmaya başlamak için bolca zamana ve bolca işbirliğine sahipti. Gerçek bir hesap verebilirlik olması gerekiyor. Başkan Biden, Bay Rettig’in yerini derhal almalı ve ayrıca IRS için bir Baş Hukuk Müşaviri atamalı.”

— CNBC’den Kate Dore bu rapora katkıda bulundu.

.

Önde Gelen Meclis Demokrat Bill Pascrell, Biden’ın vergi belgesi imha ‘skandalı’ konusunda IRS başkanını değiştirmesini talep ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: