Önemli Bir Dönemde Deutsche Bank Başkanı Anshu Jain, 59 yaşında öldü – Finans Haberleri

Önemli Bir Dönemde Deutsche Bank Başkanı Anshu Jain, 59 yaşında öldü

(Bloomberg) — Cantor Fitzgerald’ın Deutsche Bank yatırımcılarını borç verenin yatırım bankacılığı zirvelerine yönlendirmesiyle tanınan başkanı Anshu Jain, oniki parmak bağırsağı kanseri teşhisi konduktan beş yıl sonra öldü. 59 yaşındaydı.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Ailesi Sarturday yaptığı açıklamada, “Sevgili kocamız, oğlumuz ve babamız Anshu Jain’in bir gecede vefat etmesinden dolayı çok üzgünüz” dedi. 2017’den beri Cantor Fitzgerald’ın başkanıydı ve bundan önce Deutsche Bank AG’nin eş genel müdürüydü.

Jain’in ailesi, Jain’in ailesi, Ocak 2017’de konulan ilk teşhisi, “kapsamlı kişisel araştırma, taktik beceri, harika bakıcılar ve saf irade gücünün bir kombinasyonu sayesinde” dört yıl geride bıraktı.

“Üçüncü, dördüncü ve beşinci yıllarda mide kanseri için beklenen yaşam süresine ilişkin çok az güvenilir istatistik var, çünkü bu dönüm noktalarından çok az insan hayatta kalıyor” diye yazdılar. “Anshu, hayatı boyunca ‘istatistik olmama’ kararlılığını son gününe kadar sürdürdü.”

Hindistan, Jaipur’da bir memurun oğlu olarak doğan Jain, Wall Street’in en üst sıralarına yükseldi ve Avrupa’nın en önde gelen kredi kuruluşlarından birini küresel bir ticaret merkezine dönüştürdü. Deutsche Bank’ın saflarında yükselirken nesiller boyu tüccarlar yetiştirdi. Yönettiği risk alan ve bankacıların çoğu, Wall Street’in en büyük bankaları ve teknoloji firmaları için çalışmaya başladı.

Deutsche Bank’ta Jain ile yakın çalışan Saba Capital Management’ın kurucusu Boaz Weinstein, “Anshu’nun istihbaratı beni korkutuyordu” dedi. “İlk yıllarda toplantılarımızdan önce notları gözden geçirirdim. Sektörde tanıştığım herkesin üstünde bir kesimdi. İnanılmaz bir merak ve yıldırım hızında bir zihin. Hayatımda yükselen bir figürdü. ”

hikaye devam ediyor

Londra ve New York’taki kilit ofisler arasında sık sık uçan Jain, en son Cantor Fitzgerald’da çalışmak üzere daha büyük rakiplerden tüccar ekiplerini işe aldı. O ve Cantor CEO’su Howard Lutnick, ticaret, ana aracılık, anlaşma yapma ve küresel yatırımcılarla daha derin ilişkiler kurma konusundaki tutkularını genişletti.

Lutnick yaptığı açıklamada, “Anshu, rolüne zengin bir deneyim ve bilgelik getiren mükemmel bir profesyoneldi” dedi. Hepimiz ve onu tanıyan herkes tarafından çok özlenecek olağanüstü bir lider, ortak ve sevgili dost olarak hatırlanacak” dedi.

Jain, firmada büyük bir kişisel hisse aldı ve Lutnick ile o kadar yakın bir bağlantı kurdu ki ikili, 2018 profiline göre her sabahın ilk çalışma saatini kıtalar arasında konuşarak geçirdi.

‘Akıl ve Cazibe’

Avenue Capital Management’ın kurucu ortağı olan milyarder yatırımcı Marc Lasry bir röportajda, “Anshu, zekası ve çekiciliği nedeniyle her zaman öne çıktı” dedi. “Onun pozisyonunda olan biri için ender rastlanan arkadaşlıklarından ve düşüncelerinden keyif aldınız.”

Jain, Sri Ram Ticaret Koleji’nde ekonomi okudu, ardından Amherst’teki Massachusetts Üniversitesi’ndeki işletme okulundan mezun oldu – burada türevlerin iç işleyişini öğrendi. 1995 yılında akıl hocası merhum Edson Mitchell’i Deutsche Bank’ta takip etmeden önce Kidder Peabody & Co. ve Merrill Lynch’de görev yaptı. Zaman içinde, ekibi hedge fonlarla çalışmaya başlayınca bankayı Wall Street’in demirbaşlarından biri haline getirdi. Goldman Sachs Group Inc. ve Citigroup Inc. dahil finansal devlerle rekabet

Denetim kurulu başkanı Alexander Wynaendts bir e-posta açıklamasında, “Anshu Jain, Deutsche Bank’ın şirketler ve kurumsal yatırımcılarla küresel işimizdeki konumunu genişletmede kilit bir rol oynadı” dedi. “Bugün, bu sadece Deutsche Bank için değil, bir finans merkezi olarak Avrupa için de stratejik bir öneme sahip.”

Jain, kredi türevleri ve gelişmekte olan piyasalara açılımlara öncülük ederken, 2010 yılında yatırım bankasının başına getirildi ve burada kurumsal finansman ve işlem bankacılığı birimlerinin sorumluluklarını üstlendi. Alman firmasının başına geçen ilk Avrupalı ​​olmayan Jain, iki yıl içinde Juergen Fitschen ile birlikte eş-CEO pozisyonunu aldı. 2008’deki kredi sıkışıklığı sırasında yaşanan kayıplardan sonra bankanın hisse senedi stratejisini ve yönetimini elden geçirdi.

fırtınalı yıl

Jain’in Deutsche Bank’taki erken görev süresi, karbon piyasalarında vergi kaçakçılığı soruşturması ve polis ve vergi müfettişleri tarafından yapılan baskınlar gibi bir dizi kötü haberle karşılandı ve ilk yılını çalkantılı hale getirdi. O ve Fitschen, Deutsche’nin faiz oranlarında hileye yönelik bir soruşturma açmasından sadece birkaç ay sonra, Rus müşterilerin olası kara para aklamalarına ilişkin bir iç soruşturma yürüterek bankayı yönlendirdiler. 7 Haziran 2015’te Jain, kargaşanın ortasında istifa etti ve iki yıl sonra Cantor’a gitti.

Jain, kişisel yaşamında vahşi yaşamı desteklemek için zaman harcadı ve dünya çapındaki vahşi yaşamı koruma gruplarını destekledi. Kriket ve golf oynamayı ve izlemeyi severdi ve Bollywood filmlerinin meraklısıydı. 17 yaşındayken tanıştığı eşi Geetika ve iki çocuğu tarafından yaşatılmaktadır.

(8. paragrafta Lutnick’in yorumunu ekler)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

Önemli Bir Dönemde Deutsche Bank Başkanı Anshu Jain, 59 yaşında öldü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: