Önümüzdeki On Yılda 500.000 Dolarlık Bitcoin, Michael Saylor’dan Son Fiyat Çağrısı – Finans Haberleri

Önümüzdeki On Yılda 500.000 Dolarlık Bitcoin, Michael Saylor’dan Son Fiyat Çağrısı

Yazı Boyutu

Bitcoin fiyatları bu yıl düştü.

Yuri Cortez/AFP/Getty Images

Bitcoin
Yüksek profilli kripto para birimi savunucusu Michael Saylor’a göre, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesini 2026’ya kadar geri alabilir ve değerleme temelleri değişirse daha da yükselebilir.

Saylor-iş zekası yazılım şirketinin başkanı

MikroStrateji

(ticker: MSTR)—Çarşamba günü MarketWatch’in Para Festivali’nde En İyi Yeni Fikirler etkinliğinde, Bitcoin’in “önümüzdeki dört yıl içinde bir ara” 68.990 $’lık zirvesine dönebileceğini söyledi. En büyük kripto paranın (genellikle “dijital altın” olarak faturalandırılır) piyasa değeri gerçek altınla eşleşirse, Bitcoin’in önümüzdeki on yılda 500.000 dolara ulaşabileceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, Çarşamba günü 19.200 dolar civarında işlem gördü ve geçen yılki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üçte ikisinden fazla altında kaldı.

2022’de dijital varlık piyasasını dramatik bir bozguna uğrattı ve Bitcoin, alanın piyasa değeri bir yıl öncesine göre neredeyse 3 trilyon dolardan 1 trilyon doların altına düştüğü için ücretin düşmesine öncülük etti. Düşüşler, kripto para birimindeki güçler (bir anahtar tokenin erimesi gibi) ve yatırımcıların yüksek enflasyon ve yükselen faiz oranları arasında riske duyarlı varlıkları düşürmesiyle borsadaki daha geniş bir satıştan kaynaklanıyor.

Şimdi Saylor, kripto piyasası için potansiyel bir dip aramak için Bitcoin’in dört yıllık basit hareketli ortalamasını (yaklaşık 20.000 dolar) izlediğini söyledi. “Bence bu istikrarlı” dedi. “Bitcoin için bir sonraki mantıklı durak, egemen olmayan bir değer varlığı deposu olarak altının yerini almaktır.”

Liderliğindeki Saylor’dan tanıdık bir retorik.

MikroStrateji

1989’da kurucu ortağı olduğu şirket, son yıllarda kripto üzerine büyük bir bahisle karakterize edildi. MicroStrategy, bilançosunu korumak için 2020’nin ortalarında Bitcoin satın almaya başladı ve kripto pazarında etkili bir “balina” olarak ortaya çıktı.

Saylor, kripto stratejisine odaklanmak için bu yılın başlarında şirketteki CEO rolünden geri adım attı. MarketWatch festivalinde şirketin Bitcoin üzerine kurulu bir ödeme ağı olan Lightning Network’ü de geliştirdiğini ekledi.

Kripto kutuplaşmaya devam ediyor. Saylor’un sözleriyle aynı gün,

JPMorgan Chase

(JPM) CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in “değersiz” olduğu görüşünü iki katına çıkardı ve kripto tokenlerinin “merkezi olmayan Ponzi planları olduğunu ve bunun herkes için iyi olduğu fikrinin inanılmaz olduğunu” söyledi.

Jack Denton’a jack.denton@dowjones.com adresinden yazın

.

Önümüzdeki On Yılda 500.000 Dolarlık Bitcoin, Michael Saylor’dan Son Fiyat Çağrısı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: