Pakistan, Kripto Para Birimiyle İşlem Yapan Web Sitelerini Engellemeye Çalışıyor: Rapor – Bitcoin Haberleri

Pakistan, Kripto Para Birimiyle İşlem Yapan Web Sitelerini Engellemeye Çalışıyor: Rapor – Bitcoin Haberleri

Pakistan, Kripto Para Birimiyle İşlem Yapan Web Sitelerini Engellemeye Çalışıyor: Rapor – Bitcoin Haberleri

Pakistan Federal Soruşturma Ajansı’nın (FIA), kripto para birimiyle uğraşan web sitelerini engellemeye çalıştığı bildiriliyor. Karar, ajansın Pakistan Devlet Bankası (SBP) ile yaptığı ve yakın zamanda kripto üzerinde tam bir yasak önerdiği bir toplantının ardından geldi.

Pakistan’ın FIA’sının Kripto Para Birimi Web Sitelerini Engellemeye Çalıştığı Bildirildi

Dawn gazetesinin Pazar günü bildirdiğine göre, Pakistan Federal Soruşturma Ajansı (FIA), kripto para birimiyle uğraşan web sitelerini engellemeye çalışıyor. Pakistan hükümetinin internet sitesine göre FIA, “Pakistan İçişleri Bakanı’nın kontrolü altındaki bir sınır kontrolü, cezai soruşturma, karşı istihbarat ve güvenlik kurumu”. FIA Genel Direktörü Dr. Sanaullah Abbasi Cumartesi günü basına yaptığı açıklamada, ajansının dolandırıcılık ve kara para aklamayı önlemek için kripto web sitelerini engellemek için Pakistan Telekomünikasyon Kurumu’na (PTA) başvuracağını söyledi. Açıklaması, ülkenin merkez bankası olan Pakistan Devlet Bankası’nın (SBP) üst düzey yetkilileriyle yaptığı görüşme sonrasında geldi. FIA başkanı şunları söyledi:

Toplantıda SBP yetkilileri bir düzenleme mekanizması hakkında sunum yaptı.

Toplantı sırasında SBP yetkilileri, merkez bankasının yakın zamanda Pakistan’daki kripto para birimlerinin yasal çerçevesi hakkında Sindh Yüksek Mahkemesi’nin talimatıyla tavsiyeler sunduğunu kaydetti. Devlet Bankası, kripto para biriminin tamamen yasaklanmasını önerdi. FIA genel müdürü, departmanının esas olarak dolandırıcılık ve kara para aklama ile ilgilendiğini vurgulayarak, şu görüşlere yer verdi:

Crypto, dolandırıcılığa yeni bir boyut kazandırdı.

FIA şefi, mevcut Pakistan yasalarını tartışmaya başladı: Elektronik Suçların Önlenmesi Yasası 2016; 1947 tarihli Döviz Havale Yasası (FERA); ve 2010 Kara Para Aklamayı Önleme Yasası (AMLA). Kripto para birimlerinin yasa dışı ve kötüye kullanımına ilişkin hükümler içermediğini vurguladı. Buna ek olarak, SBP yetkilileriyle yapılan toplantı, Pakistan’ın “FATF’ye uymak için sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP’ler) için düzenleyici bir çerçevesi olmadığını vurguladı. [Financial Action Task Force] gereksinimler” ifadeleri yer aldı. Abbasi, kripto para borsası Binance ile bağlantılı 11 uygulamanın çalışmayı durdurmasının ardından FIA’nın kısa süre önce büyük bir finansal dolandırıcılık soruşturması başlattığını da sözlerine ekledi. Planın, Pakistanlı yatırımcıları 100 milyon doların üzerinde dolandırdığı iddia ediliyor.
Pakistan FIA’sının kripto para sitelerini engellemeye çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Kevin Helms Avusturya Ekonomisi öğrencisi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ etkileri ve ekonomi ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Resim Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Kaynak: news.bitcoin.com

Sevdiklerinle Paylaş: