Palantir Hisse Senedi Kazançla Düştü, Kayıp, Zayıf Gelir Görünümü – Finans Haberleri

Palantir Hisse Senedi Kazançla Düştü, Kayıp, Zayıf Gelir Görünümü

Palantir Teknolojileri (PLTR), Pazartesi günü, gelir Wall Street hedefleri tarafından sınırlanırken, görüntülemeleri kaçıran Haziran çeyreği kazançlarını bildirdi. PLTR hissesi, hükümet büyümesinin yavaşlaması nedeniyle gelir rehberliğinin beklentilerin altında kalmasıyla düştü.
XDenver merkezli Palantir, piyasa açılmadan önce ikinci çeyrek kazançlarını bildirdi. Palantir hissesi bugün borsada öğleden sonra işlemlerinde %13.2 düşüşle 9.93’e geriledi.

Palantir hissesi için gelir rehberliği hayal kırıklığı yarattı.

Palantir Hisse Senedi: ABD Devlet Harcamaları

Brian, “(Palantir kazançları) çağrısının tonu, Palantir’in büyük ABD hükümet programlarının kaldırılmasından bıkmış olması ve bu gecikmenin şirketin mali performansı üzerinde yılın ikinci yarısındaki olumsuz etkisinin olması bekleniyor,” dedi. White, Monness, Crespi ve Hardt’ta analist. “Bu gerilemenin dışında, şirket ABD’deki ticari eğilimler konusunda iyimser görünüyordu. Ayrıca şirket, bu yılki iddialı işe alım programına bağlı kalmaya devam ediyor.”

30 Haziran’da sona eren üç aylık Palantir kazanç raporunda, yazılım üreticisi, düzeltilmiş bazda hisse başına bir sent kaybettiğini söyledi. Sonuçlar, büyük ölçüde yatırımlardan kaynaklanan gerçekleşmemiş zararlarla ilgili olarak, faaliyet dışı kalemlerdeki 135,8 milyon dolarlık olumsuz etkiyi içeriyordu.

Ayrıca, veri analizi yazılımı üreticisi, gelirin %26 artarak 473 milyon dolara çıktığını söyledi.

Bu arada analistler, Palantir’in 469,1 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 3 sent kazanç elde etmesini bekliyorlardı.

Şirket, Haziran çeyreğinde ticari gelirin %46 artarak 210 milyon dolara, hükümet gelirinin ise %13 artarak 263 milyon dolara yükseldiğini söyledi. Analistler, hükümet gelirinin 269 milyon dolar ve ticari gelirin 201 milyon dolar olduğunu tahmin ediyorlardı.

PLTR Hisse Senedi: Gelir Görünümü Kaçırıldı

Palantir, Eylül ayında sona eren mevcut çeyrek için, rehberliğin ortasında 474,5 milyon $ gelir öngörüyor. FactSet tarafından ankete katılan analistler, üçüncü çeyrek gelirinin 503 milyon dolar olacağını tahmin etmişti.

CFRA Research analisti Janice Quek bir raporda, “Mevcut makro koşullar ve performans eğilimleri altında, PLTR hisse senedinin önümüzdeki üç yıl için %30 artı satış artışı hedefine ulaşmasının zor olacağını düşünüyoruz” dedi.

PLTR hissesi 2022’de yaklaşık %37 geriledi, ancak 12 Mayıs’taki en düşük 6.44 seviyesinden önemli ölçüde yükseldi.

Palantir kazanç raporuna giren yazılım hissesi, IBD Stock Checkup’a göre, mümkün olan en iyi 99 üzerinden yalnızca 25’lik bir Göreceli Güç Derecesine sahipti.

Devlet kurumları Palantir yazılımını istihbarat toplama, terörle mücadele ve askeri amaçlar için kullanır. Buna ek olarak, yazılım üreticisi sağlık, enerji ve imalat sektörlerine genişlemeyi hedefliyor.

Palantir, geliri artırmak için özel amaçlı satın alma şirketlerine veya SPAC’lere yatırım yaptı. SPAC’ler, bir şirket veya şirketleri satın almak amacıyla ilk halka arzda para toplar.

Ek olarak, SPAC’ler, Palantir yazılımını temel operasyonlarında kullanmak için çok yıllı sözleşmeler imzalar.

5G kablosuz, yapay zeka, siber güvenlik ve bulut bilişim ile ilgili güncellemeler için Twitter @reinhardtk_tech’te Reinhardt Krause’u takip edin.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Satın Alınacak ve İzlenecek En İyi Büyüme Hisse Senedi: IBD Hisse Senedi Listelerindeki Güncellemelere Bakın

10 Haftalık Hareketli Ortalama Alım ve Satım İçin Nasıl Kullanılır?

Palantir Hisse Senedi Kazançla Düştü, Kayıp, Zayıf Gelir Görünümü
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.investors.com

Sevdiklerinle Paylaş: